Sondaż - na kogo zagłosujecie 13 października?

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami, w tym z realną polityką

Wybory do sejmu, na kogo zagłosujecie?

Poll ended at 14 Oct 2019, o 15:45

Prawo i Sprawiedliwość
6
24%
Konfederacja
5
20%
Koalicja Obywatelska
7
28%
PSL - Kukiz
1
4%
SLD
6
24%

Total votes: 25

Michal_Feliks

Re: Sondaż - na kogo zagłosujecie 13 października?

Post by Michal_Feliks »

Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Piotr III Łukasz

Post by Piotr III Łukasz »

Badana grupa mało reprezentatywna, ale co tam, zagłosowałem
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Aleksander Novak
Gadu-Gadu: 0

Post by Aleksander Novak »

Michal_Feliks wrote:Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.

Mam na myśli TZW Koalicje Polską chyba zarejestrowaną jako PSL lecz potocznie się mówi PSL-Kukiz
Image
Santi Vilarte
Gadu-Gadu: 22431857

Post by Santi Vilarte »

Kiepski wybór, jeśli moje poglądy są rozbite między postulaty różnych partii. Powinna być kategoria "przeciw wszystkim", żeby odróżnić tych, którzy nie akceptują żadnego z programów od tych, którzy zwyczajnie popełnią błąd przy wypełnianiu i policzą ich jako głosy nieważne. Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
b. poseł,
Lord Szambelan KH,
Mer Angemontu
TBC
Andronik

Post by Andronik »

SYRIZA do reszty zrujnowała Grecję. To prawda. W ostatnich wyborach Nowa Demokracja poradziła sobie lepiej niż zwykle, co mnie cieszy.
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Santi Vilarte wrote:Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.

Błędne rozumowanie, gdyż potrzebny jest jak najbardziej balans w naszym Sejmie, a tylko lewica go zapewnia będąc ideowo tak różna od PiS, którą uważam za skrajną prawicę, poprzez KO (PO i Nowoczesna to przecie centro prawica, wyjątkiem są Zieloni, którzy tam nie pasują). Ludowcy byliby OK, gdyby nie dziwny manewr z Kukizem, którego nie rozumiem. Konfederacja to już w ogóle brak słów, ale mam nadzieję, że urwą 4,99% głosów.

Poza tym broniąc lewej strony, jedyna opcja jeśli ktoś marzy o zerwaniu konkordatu z klechami, stając się w końcu świeckim, a nie kościelnym państwem. Czego żadna inna partia nie zrobi, bo nie ma jaj. Małostkowe jest obrzucenie lewicy hasłem, że zrobią nam tu drugą Grecję czy Wenezuelę, nie przesadzajmy i nie szufladkujmy. Prawda jest taka, że PiS wabi kolejnymi obietnicami typu 500+, ale gorsze, że KO podąża tym samym tokiem rozumowania i prześciga ich w tej licytacji - więc nie jestem pewien kto zrobi nam tu pierwszy drugą Grecję, czy Wenezuelę.
Image
Piotr III Łukasz

Post by Piotr III Łukasz »

Santi Vilarte wrote:Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli,

Odnoszę wrażenie, że w tę stronę pcha nas raczej PiS.
Lewica, przy czym mam tu na myśli SLD, w latach 93-97 i 2001-2005 radziła sobie całkiem nieźle.
Co ciekawe, w wyborach w 1997 zdobyła więcej głosów niż w 1993, no ale AWS-UW się skonsolidowało i wzięło więcej. Szkoda.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Adam Aleksander wrote:
Michal_Feliks wrote:Jeśli "PSL-KUKIZ" to "Lewica". Nie ma takiego komitetu jak "PSL-Kukiz". Jest PSL, taaak. Wiec albo dajemy nazwy propagandowe "PSL-Koalicja Polska" i "Lewica", albo jak PKW przykazała - PSL i SLD.

Mam na myśli TZW Koalicje Polską chyba zarejestrowaną jako PSL lecz potocznie się mówi PSL-Kukiz

No rozumiem, ale na KW SLD potocznie sie mowi "Lewica". Stad moj apel o konsekwencje.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Santi Vilarte wrote:
Kiepski wybór, jeśli moje poglądy są rozbite między postulaty różnych partii. Powinna być kategoria "przeciw wszystkim", żeby odróżnić tych, którzy nie akceptują żadnego z programów od tych, którzy zwyczajnie popełnią błąd przy wypełnianiu i policzą ich jako głosy nieważne. Na pewno nie zagłosuję na Lewicę, nie chcę tu drugiej Grecji/Wenezueli, ale co do reszty, nie wiem.

Lewica tez nie chce :)
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Santi Vilarte wrote:

A pytanie jest proste, na kogo zaglosujesz. Mozesz miec rozbite poglady miedzy rozne partie (BTW chyba wszyscy tak maja, lacznie z dzialaczami tych partii/komitetow, zapewniam ze Leszek Miller i Adrian Zandberg maja wybitnie rozne poglady, podobnie Ziobro i Gowin), ale krzyzyk do postawienia masz tylko jeden - i o ile nie oddasz waznego glosu wybierzesz jedna z partii.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Locked

Return to “Real, który nie istnieje”