Rafał Trzaskowski kandydatem KO na prezydenta.

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami, w tym z realną polityką
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Re: Rafał Trzaskowski kandydatem KO na prezydenta.

Post by AJ Piastowski »

Jakub Molski wrote:A w drugiej turze zagłosuje na Andrzeja mimo tego że głosowałem na Konfederację...
Trochę się wahałem, ale mimo wszystko odważę się zadać to pytanie. Co w głowie mają młodzi ludzie, że decydują się popierać Konfederację? Jakie ideały za tym stoją, czym przyciąga ta partia do siebie?
Image
Tutmozis
Gadu-Gadu: 0

Post by Tutmozis »

Ja także głosowałem na Bosaka, więc odpowiem. Co do ideałów to jestem konserwatystą, czuję się patriotą. A do Konfederacji przyciągnęły mnie wypowiedzi Sośnierza (tego młodszego) z europarlamentu. Gdzie bronił m.in. prawa do wymiany poglądów podczas debaty :D . Nie we wszystkim się z Korwinem, lecz to nie on kandydował w tych wyborach ;) .
Tutmozis Grenlandzki
leszcz

Post by leszcz »

spokojnie, wyrośniecie.

chyba, że wcześniej wszyscy skończymy w obozach.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Poza tym, Konfederacja wydaje się być partią bliską katolicyzmowi, nie we wszystkim, ale jednak. (Bo nigdy nie można utożsamiać żadnej partii czy opcji politycznej z Kościołem czy katolicyzmem.) Część młodych katolików z tego też względu popiera Konfederację. Pan Krzysztof Bosak jest spośród kandydatów, którzy osiągnęli lepsze wyniki w wyborach, jedynym, który ma zamiar zakazać prawnie aborcji i chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Chce również chronić rodzinę, tradycyjne wartości i instytucje.
Osobiście, jestem katolikiem i patriotą.

Oprócz tego, poglądy Konfederacji na gospodarkę wydają się rozsądne.

Skąd się bierze to, że członkowie Konfederacji są uważani za np. faszystów?

Warto nadmienić, że nie głosowałem na nikogo, bo nie posiadam jeszcze praw wyborczych. Poza tym, jeszcze nie jestem pewien co do tego, kogo faktycznie bym poparł. Ale chciałem uzasadnić to poparcie które posiadają. Jestem, prawdę mówiąc, zainteresowany tą formacją i może byłbym skłonny ją poprzeć.
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Michał F. Lubomirski wrote:

Skąd się bierze to, że członkowie Konfederacji są uważani za np. faszystów?

Hmmm....
Skad sie to może brać?

„My robimy te badania, te grupy fokusowe, śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców. Wiemy, co mówić, żeby wyborcy nas słuchali. Korzystamy z danych, to jest podejście naukowe. I w sposób naukowy wyszło nam pięć postulatów. Nazwałem je »piątką Konfederacji« i ogłaszam ją światu po raz pierwszy. Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować”

– mówił Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji na swoim wykładzie 25 marca 2019 w Krakowie.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Michał F. Lubomirski

Szczerze mówiąc nie znałem tej wypowiedzi i rzeczywiście jest ona w części aspektów zdecydowanie nietolerancyjna i z częścią tej wypowiedzi nie idzie mi się zgodzić. Każdego człowieka trzeba traktować z szacunkiem. Chyba że kontekst tej wypowiedzi wskazywałby na inny cel tejże wypowiedzi.
Prawdę mówiąc, nie sądziłem, że członkowie Konfederacji przeprowadzali badania dotyczące tego, co powinni postulować. No cóż...

Ogólnie rzecz biorąc, faszyzm polega nie tylko na wrogości wobec określonych grup społecznych czy rasizmie (o wrogości i rasizmie, jak sądzę, nie ma tu mowy; raczej jest niechęć), ale duże znaczenie w nim ma także podporządkowanie wszystkiego państwu i władza totalitarna oraz środki rewolucyjne.

Podporządkowywania wszystkiego państwu tu nie widzę. Wręcz przeciwnie - dbanie o wolność własności prywatnej, znaczenie lokalnych wspólnot, rodziny, Kościoła, przy czym brak jest akceptacji dla zachowań niezgodnych z etyką, moralnością tradycyjną, katolicką.
Rewolucji również tutaj nie widzę. Nikt nie chce tutaj łamać prawa.
Poza tym, czy ktoś z przywódców Konfederacji ma chęć ograniczania komuś praw i wolności?

Minister Księstwa Urbino
Mkbewe Czarniecki

Post by Mkbewe Czarniecki »

Michał F. Lubomirski wrote: Rewolucji również tutaj nie widzę. Nikt nie chce tutaj łamać prawa.
Poważnie, nie chce? Mi się wydaje, że prezentowane propozycje jednoznacznie łamią prawa mniejszości, bo mniejszość chrześcijańska w PL (ostatecznie jakie jest wypełnienie kościołów? 30%?) uważa, że ma prawo dyktować innym jak mają żyć.

>Podporządkowywanie ludzi niewierzących do zachowań zgodnych z etyką i moralnością katolicką.
Michał F. Lubomirski wrote: Poza tym, czy ktoś z przywódców Konfederacji ma chęć ograniczania komuś praw i wolności?
Oh boi. Zobaczysz, zaciążysz oblubienicę i będziesz gnał przez granicę, żeby jej i sobie nie spieprzyć życia. Ale to przecież takie odległe, nie? Lepiej sobie pomachać biało-czerwoną flagą, powykrzykiwać banały i poczuć się częścią stada ludzi z podobnym brakiem perspektyw życiowych, którzy kompensują sobie nienawiścią do inności lub co gorsza własnego zdania. No offence.
Michał F. Lubomirski

Mkbewe Czarniecki wrote:
Michał F. Lubomirski wrote: Rewolucji również tutaj nie widzę. Nikt nie chce tutaj łamać prawa.
Poważnie, nie chce? Mi się wydaje, że prezentowane propozycje jednoznacznie łamią prawa mniejszości, bo mniejszość chrześcijańska w PL (ostatecznie jakie jest wypełnienie kościołów? 30%?) uważa, że ma prawo dyktować innym jak mają żyć.

>Podporządkowywanie ludzi niewierzących do zachowań zgodnych z etyką i moralnością katolicką.
Rzecz jasna, nie można nikomu narzucać własnych poglądów. Ale nikt nie może działać wbrew swemu sumieniu. Katolik też nie może postępować wbrew swojemu sumieniu.
Moralność nie jest też rzeczą subiektywną. Choć jedni uważają określone czyny za moralne, a inni nie. Ale jednak Prawda jest jedna i obiektywna.

Wracając, dużą część moralności chrześcijańskiej można uznać za moralność ogólnoludzką lub chociaż europejską. Dla tych, dla których argumenty nadprzyrodzone nie przemawiają, pozostaje argumentacja ludzka.
Cóż jest takiego w moralności chrześcijańskiej, co szkodzi ludziom niewierzącym?
Mkbewe Czarniecki wrote:
Michał F. Lubomirski wrote: Poza tym, czy ktoś z przywódców Konfederacji ma chęć ograniczania komuś praw i wolności?
Oh boi. Zobaczysz, zaciążysz oblubienicę i będziesz gnał przez granicę, żeby jej i sobie nie spieprzyć życia. Ale to przecież takie odległe, nie? Lepiej sobie pomachać biało-czerwoną flagą, powykrzykiwać banały i poczuć się częścią stada ludzi z podobnym brakiem perspektyw życiowych, którzy kompensują sobie nienawiścią do inności lub co gorsza własnego zdania. No offence.
Aborcja powinna być całkowicie zakazana.
Ktoś, kto zdobywa się na stosunek płciowy, powinien mieć na uwadze, że jego naturalnym następstwem może być poczęcie dziecka (mówiąc prawidłowo medycznie: płodu; jak zwał, tak zwał). Dziecko to człowiek.
Dlaczego więc mielibyśmy mieć prawo pozbawiać to dziecko życia?

A nienawiść do innych ludzi jest, rzecz jasna, rzeczą złą i postępowaniem godnym potępienia.

Minister Księstwa Urbino
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Michał F. Lubomirski wrote:
Mkbewe Czarniecki wrote:
Aborcja powinna być całkowicie zakazana.
Ktoś, kto zdobywa się na stosunek płciowy, powinien mieć na uwadze, że jego naturalnym następstwem może być poczęcie dziecka (mówiąc prawidłowo medycznie: płodu; jak zwał, tak zwał). Dziecko to człowiek.
Tia. Po gwałcie też?

Poza tym całkowity zakaz grozi sytuacją w której matka osieraca dzieci- bo musiała urodzić i od tego umarła.

Uważam że obecne regulacje wystarczą. Nie trzeba ich ani rozszerzać, ani zaostrzać.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Mkbewe Czarniecki

Post by Mkbewe Czarniecki »

Michał F. Lubomirski wrote: Rzecz jasna, nie można nikomu narzucać własnych poglądów. Ale nikt nie może działać wbrew swemu sumieniu. Katolik też nie może postępować wbrew swojemu sumieniu.
Moralność nie jest też rzeczą subiektywną. Choć jedni uważają określone czyny za moralne, a inni nie. Ale jednak Prawda jest jedna i obiektywna.

Wracając, dużą część moralności chrześcijańskiej można uznać za moralność ogólnoludzką lub chociaż europejską. Dla tych, dla których argumenty nadprzyrodzone nie przemawiają, pozostaje argumentacja ludzka.
Cóż jest takiego w moralności chrześcijańskiej, co szkodzi ludziom niewierzącym?
Wręcz przeciwnie, definicja moralności jest zupełnie niestała, zmienna wraz z czasami, w jakich przyszło nam żyć. Moralnością katolicką były wyprawy krzyżowe, było palenie czarownic na stosie, była gospodarka folwarczno-pańszczyźniana oparta na niewolnictwie, moralnością było bicie pokłonów despocie, "pomazańcowi bożemu." "Prawda" przez duże "P" jest jedna i obiektywna, ale przez to nieosiągalna dla małych żuczków, takich jak Ty czy ja. Toteż małe żuczki nie powinny się nią powoływać w dyskusji, jako argumentu dla podparcia systemu wartości, który sobie obrali w życiu.
I nie, nikt nie ma problemu z tą moralnością tak długo, jak długo nie jest mu ona narzucana. No ale kto dał ci prawo arbitralnie narzucać komuś jego postępowanie w sprawach zupełnie z Tobą niezwiązanych? Pomijając już zupełnie fakt, że narzucanie komuś swojej moralności nie wpisuje się w moralność chrześcijańską.

Michał F. Lubomirski wrote:Aborcja powinna być całkowicie zakazana.

A nienawiść do innych ludzi jest, rzecz jasna, rzeczą złą i postępowaniem godnym potępienia.
Myślę, że klub narodowo-katolicki mógłby pójść po tabelkę i zobaczyć, że ratowanie życia ludzkiego w PL może odbywać się poprzez:
a) poprawę bezpieczeństwa na drogach (kaganiec na każdy samochód do 120km/h, cięższe kary) - 2909 istnień ludzkich straconych na drogach rocznie
b) ograniczenie palenia wyrobów tytoniowych - 70 000 istnień ludzkich rocznie.
c) ograniczenie spożycia alkoholu - 12 000 istnień ludzkich rocznie.
d) ograniczenie "śmieciowego jedzenia", zmuszenie każdego do codziennego wysiłku fizycznego - 105 000 istnień ludzkich rocznie.
e) poprawa opieki psychologicznej wśród nieletnich, odbieranie dzieci z rodzin nie zapewniających im warunków do rozwoju - 209 prób samobójczych wśród nieletnich rocznie.

Odbieraniem kobiecie prawa do podjęcia świadomej decyzji o usunięciu ciąży nikogo nie ratujesz. Najprawdopodobniej spierdalasz życie nie tylko jej, bo skazujesz także to dziecko na cierpienie. Zresztą, aborcja to nic przyjemnego, dużo skuteczniej i z dużo większym poparciem przyjęto by miękką pomoc, zorganizowaną przez struktury narodowo-katolickie. Np. poprzez organizację prostszej i skuteczniejszej drogi anonimowego oddania niechcianego dziecka w dobre ręce, tyle, że Wy nie rozumiecie problemu i co gorsza, nawet nie zależy Wam na tym, żeby go zrozumieć. Szukacie po prostu punktu zaczepienia, czegoś, przed czym trzeba bronić twierdzę. :lol:
Post Reply

Return to “Real, który nie istnieje”