Rafał Trzaskowski kandydatem KO na prezydenta.

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami, w tym z realną polityką
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Re: Rafał Trzaskowski kandydatem KO na prezydenta.

Post by Michał F. Lubomirski »

Joahim-von-R wrote: Tia. Po gwałcie też?

Poza tym całkowity zakaz grozi sytuacją w której matka osieraca dzieci- bo musiała urodzić i od tego umarła.

Uważam że obecne regulacje wystarczą. Nie trzeba ich ani rozszerzać, ani zaostrzać.
1. Gwałt jest niezwykle ciężkim przewinieniem i wielką krzywdą, która może pozostawić u ofiary ciężką traumę, może i nawet na całe życie. I współczuję wszystkim, choć nie wiem ile to może dla nich znaczyć, którzy coś takiego przeżyli. Jest to sprawa naprawdę trudna i należy tutaj postępować cierpliwie, z dyskrecją i miłosierdziem do ofiary. Warto jednak zastanowić się, dlaczego akurat dziecko ma ponosić karę za przestępstwo gwałciciela? Dobrze wiem, że ciężko może zrozumieć ten aspekt. Jednakowoż trzeba zważyć na to, że to nadal jest dziecko (płód) - człowiek i nie należy go z tego powodu skazywać na śmierć.
2. Zakaz aborcji nie implikuje zakazu ratowania życia matki. Mamy tutaj do czynienia z tzw. zasadą podwójnego skutku. Można i należy ratować życie matki. Śmierć jej dziecka nie jest w tym przypadku celem, a raczej efektem ubocznym zastosowanych działań medycznych. Oczywiście trzeba być ostrożnym, żeby nie narażać życia dziecka, ale jednak działa się wtedy w celu uratowania życia matki.
3. Regulacje trzeba zaostrzać, gdyż każdego dnia giną niewinne dzieci (płody).
Inną sprawą jest to, że aborcje bywają wykonywane w tzw. podziemiu albo matki wyjeżdżają w celu dokonania aborcji za granicę, ale jednak:
Po pierwsze, czyn ten byłby uważany za przestępstwo, dzięki czemu policja miałaby możliwość walki z tym procederem.
Po drugie, sumienie byłoby czystsze ze względu na brak przyzwolenia na mordowanie dzieci nienarodzonych.

Pytanie jednak jest takie, czy rzeczywiście przez zaostrzenie prawa sytuacja uległaby poprawie? Czy rzeczywista liczba aborcji byłaby mniejsza? Czy dzieci oraz matki byłyby bezpieczniejsze? Tego niestety nie wiem. Co nie zmienia faktu, że wszelkimi etycznymi sposobami należy walczyć z aborcją, „przemysłem” z tym związanym i z tzw. „cywilizacją śmierci”, dla której godność każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci już się nie liczy...

Tak, wiem... Ciężka to sprawa, ale jednak nie można pozostawać na to wszystko ślepym...

Gdybym ja tak dyskutował na żywo, w świecie realnym...
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Michał F. Lubomirski wrote:Inną sprawą jest to, że aborcje bywają wykonywane w tzw. podziemiu
I tu dochodzimy do sedna problemu dlaczego nikt myślący nie zgodzi się na całkowity zakaz. Pomijając już kilka milionów wkurwionych obywateli, pozwalamy się tworzyć podziemiu. Dobrą nauką jest tu zakaz alkoholu w USA wprowadzony w 1918 (a w 1926 zniesiony). Spowodowało to ogromny wzrost podziemia.

Poza tym w Polsce całkowity zakaz nie przejdzie. Zobaczmy jak jest teraz, a chce się usunąć tylko jedną opcję!
Last edited by Joahim-von-R on 9 Jul 2020, o 01:23, edited 1 time in total.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Michał F. Lubomirski

Ano właśnie, sprawy nie są takie proste...

Mam jednak nadzieję, że nadejdzie czas, gdy ludzkość porzuci ten nieludzki proceder. Co daj, Boże. Amen.

Minister Księstwa Urbino
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Michał F. Lubomirski wrote:Ano właśnie, sprawy nie są takie proste...

Mam jednak nadzieję, że nadejdzie czas, gdy ludzkość porzuci ten nieludzki proceder. Co daj, Boże. Amen.
Nie spodziewałbym się.
Rekrut Waffen-Ok

Michał F. Lubomirski

Czas pokaże...
Nie można tracić nadziei.

Minister Księstwa Urbino
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Owszem, nie można. Ale w takiej kwestii? Cóż, w Polsce być może kiedyś (choć biorąc pod uwagę co się dzieje to prędzej pary jednopłciowe będą mogły adoptować dzieci), ale na świecie...? Musiałyby minąć dziesięciolecia.
Rekrut Waffen-Ok

Michał F. Lubomirski

Prawdą jest, że trzeba patrzeć realistycznie. Dużo pracy przed nami...

Nie wiemy, co przyniesie przyszłość dla tego świata.
Trzeba mieč nadzieję.

Minister Księstwa Urbino
Mkbewe Czarniecki

Post by Mkbewe Czarniecki »

Śmiem wątpić. Społeczeństwo się laicyzuje, jeszcze 8, 12 lat i na dobre wymrą co słabsze parafie, za nimi podążą te przędzące obecnie "średnio". Długofalowo czeka nas scenariusz szkocki, nie irański. Chwali się, że KK w ciągu ostatnich 20 lat dokonał rzeczy, których komuniści próbowali bezskutecznie dokonać przez lat 40.
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

O jakich rzeczach mowa?
Rekrut Waffen-Ok

Janusz Zabieraj
Gadu-Gadu: 70516898

Post by Janusz Zabieraj »

Co tu gadać, kandydat nie z mojej bajki, ale przy rywalu, który ma na sumieniu delikty konstytucyjne i reprezentuje to, co w tym kraju najgorsze, nie mam wątpliwości, że postawię przy nim krzyżyk.
ks. inf. dr net. prof. AN Janusz Adam Zabieraj SJ
Protonotariusz Apostolski
Kawaler Bari i Baron Bolonii

Image
Post Reply

Return to “Real, który nie istnieje”