Wersja koncepcyjna nowego systemu informatycznego

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
rybczak

Wersja koncepcyjna nowego systemu informatycznego

Post autor: rybczak » 24 mar 2017, o 22:00

Drodzy,

jak niektórzy z Was wiedzą a jak niektórzy mogli się domyślać po ostatnich wyborac - od pewnego momentu dość intensywnie pracuję nad systemem politycznym, systemem gospodarczym i rozrywką w jednym. Nad moim sposobem rozkręcenia aktywności tej prowincji na nowo. To co udało mi się zrobić może nie nadaje się jeszcze do oficjalnego uruchomienia, ale nadaje się idealnie aby opisać Wam w sposób obrazowym jak mój autorski system może się prezentować. (link będzie na samym dole a ta wiadomość trochę długa, warto jednak czytać)

To co możecie zobaczyć na stronie głównej obecnego konceptu to mapa gry RPG, której lokacje będą odzwierciedlać tereny dzielnic Starosarmacji. Liczba lokacji dostępnych w ramach dzielnicy będzie się zależna od liczby mieszkańców dzielnicy, jej aktywności czy poziomu rozwoju. Lokacje będą mogli tworzyć wszyscy z wykorzystaniem edytora, akceptować tą najlepszą będzie mógł jedynie Namiestnik Dzielnicy. Po co mapa? Będzie to centralne miejsce waszej aktywności "klikackiej" - każda akcja będzie wymagać określonej liczby energii (np. poszukiwanie surowca, chodzenie po mapie czy podróż pomiędzy różnymi lokacjami dzielnic). Aktywność ta będzie zależna od aktywności systemowej w postaci znanej z gier mobilnych - im bardziej będziecie aktywni na forum/w prasie tym szybciej energia będzie Wam się regenerować. Na mapie będzie można znaleźć surowce (będą ich trzy typy, typy będą dzielić się na trzy klasy wartości) lub ekwipunek w przyszłości użyty do systemu walki. Po co surowce? Surowce będzie można przerabiać na dobra a za dobra rozbudowywać własne lenno/posiadłość czy inne budynki w przyszłości. Im lepsza rozbudowa waszych dóbr tym większe możliwości zarobkowe, im większe możliwości zarobkowe tym większe wpływy w dzielnicy, tym większa możliwość rozwoju dzielnicy...

Ale po co ta dzielnica? Dzielnica będzie taką małą ojczyzną, ze swoimi prawami lokalnymi (np. podatki za wydobycie, prawa do przetwarzania dóbr tylko dla mieszkańców, etc.). Każda dzielnica będzie posiadała jedną cechę szczególną - ta cecha sprawi, że w lokacjach owej dzielnicy znajdzie się coś wyjątkowo rzadkiego. Prawa lokalne zdeterminują czy ta rzadkie coś będzie dostępne dla ludzi z zewnątrz...

Lub nie będzie w ogóle jeżeli Rząd centralny uchwali prawo nadrzędne nad lokalnym. I to jest istota polityczna systemu - żeby rozwijać swój majątek należy mieć wpływy w dzielnicy, żeby rozwijać go jeszcze bardziej należy mieć wpływy w centrali. Centralą rządzić będzie dzielnica, która zdobędzie najwięcej siły politycznej (zależnej od poziomu rozwoju, bla bla bla) i będzie potrzebne do wdrażania nowych praw. Jeśli ktoś przesadzi - będzie można go obalić (pojedynczo lub w koalicji dzielnic) i spróbować ukarać za złe rządy.

I tak to się będzie kręcić. Może się wydawać skomplikowane, ale... Zawsze można tylko ograniczyć się do klikania i nie angażować w biznesy czy politykę. To będzie decyzja każdego indywidualnie.

Pewnie ktoś zapyta - nie za skomplikowane to wszystko? Skomplikowane może nie, ale roboty całkiem sporo. I bardzo możliwe, że nie uda mi się całego projektu pociągnąć do końca. To co teraz napiszę oznacza, że będę kandydował na kolejną kadencję namiestnikowania. A jeżeli uda mi się wygrać to system zostanie wdrożony (po przeprowadzeniu technicznych poprawek, trochę był pisany na szybko żeby Wam coś pokazać) i upubliczniony na licencji CC BY SA 3.0 co powinno rozwiązać problem mojego ewentualnego odejścia. Ile starczy mi sił i chęci tyle będę projekt rozwijał dalej a po upublicznieniu kodu będę zachęcał do pomocy (chętnych do nauki w miarę możliwości mogę próbować uczyć tego i owego). Każda ręka się przyda - czy to grafika, czy programisty czy kogokolwiek innego.

Jakie będą kolejne kroki w przypadku gdy zdecydujecie się ponownie obdarzyć mnie zaufaniem? Oprócz oficjalnego wdrożenia systemu zostanie przeprowadzone ofensywa dekretowa, która przygotuje grunt pod działanie systemu (dlatego wdrożenie systemu jest zależne od wyniku wyborów, chcę mieć pewność że rzeczy będą zrobione tak jak to sobie założyłem). Zostaną przeprowadzone konsultacje z Burmistrzem Grodziska a następnie z Wami wszystkimi w sprawie oficjalnego utworzenia "dzielnicy centralnej", której pierwszym Namiestnikiem będzie Burmistrz Grodziska. Następnie zrobię wszystko co w mojej mocy aby ponownie reaktywować Republikę Tropicany (docelowo fajnie byłoby mieć trzy aktywne dzielnice, jak będzie propozycji dużo więcej i będą się cieszyć zainteresowaniem to rozpiszemy referendum). Kolejne kroki dekretowe opiszę w swoim czasie.

Także tego, łapcie link (dużo więcej tutaj tekstu niż treści w "systemie" :D). Liczę na komentarze, uwagi koncepcyjne (bugi są mi znane ale że to koncepcja to nic z tym na tej wersji robił nie będę). I liczę na to, że dacie znać starym wyjadaczom i ściągnięcie ich w miarę sił i możliwości. Do dzieła.

http://ststest.azurewebsites.net
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478
Kontakt:

Re: Wersja koncepcyjna nowego systemu informatycznego

Post autor: Orjon » 24 mar 2017, o 22:53

Całkiem świetny koncept. Może się udać, trzymam kciuki i oczywiście jestem do dyspozycji jeśli jest coś do zrobienia. :)

tapnięte z Redmi 4a
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Awatar użytkownika
John Rasmusen

Post autor: John Rasmusen » 24 mar 2017, o 23:42

Tibia miała aktualizację? xD

A tak serio. Fajnie to wygląda. Czekam na więcej. Kciuki trzymam. Niestety, z kodem nie pomogę (ja to jedynie html ogarniam/łem kiedyś).
Obrazek

John wicehrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 25 mar 2017, o 14:38

Moim zdaniem dość dobre założenia. Oczywiście ż samego opisu ciężko wywnioskować jak będzie wyglądać całość tego systemu. Wersja początkowa jaką podał Pan w linku też ok, z tym że jedyne co można robić to chodzić ludzikiem.

Jeśli obejmie Pan urząd namiestnika na kolejną kadencję to konsultacje ze mną w sprawie dzielnicy centralnej jak najbardziej się odbędą. Do tego czasu postaram się trochę już konkretniej podziałać w Grodzisku aby zdobyć zaufanie.

Jeśli chodzi o grafikę to przyznam że dopiero się uczę, dwie z moich prac można już znaleźć w materiałach promocyjnych Grodziska. Mimo to jeśli będę mógł jakoś pomóc to pomogę.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Tytus
Gadu-Gadu: 2422117

Post autor: Tytus » 25 mar 2017, o 18:50

Wygląda to bardzo obiecująco. Pogoniłem trochę po mapce, nawet miałem jakiegoś sąsiada (chyba, że to ktoś na stałe tam stoi w jednym miejscu :p). Serdecznie wspieram w dalszych pracach! :)
(-) wiceadm. Tytus hr. Aureliusz-Chojnacki
Szef Administracji Wojskowej KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji

Obrazek

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 26 mar 2017, o 12:39

To, że jedynie można chodzić to rzecz zamierzona :) I wydaje mi się, że dla wersji koncepcyjnej wystarczające. Teraz pracuję nad ogładzeniem tego co już jest i przygotowaniem do publikacji.
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 26 mar 2017, o 15:27

Serduszko me się raduje i cieszy gdy widzi postępy ;) Szczególnie gdy porównam sobie wersję pierwszą do obecnej :d

Brawo Paviel!
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 26 mar 2017, o 15:32

W takim razie nie pozostaje nic innego jak poczekać na rozbudowę systemu :)
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 26 mar 2017, o 15:47

RCA pisze:Serduszko me się raduje i cieszy gdy widzi postępy ;) Szczególnie gdy porównam sobie wersję pierwszą do obecnej :d

Brawo Paviel!

Trochę się zmieniło, prawda ;)
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
vhris
Gadu-Gadu: 1507004

Post autor: vhris » 28 mar 2017, o 08:33

Albo zmniejsz ludzika, albo ustaw jego "point" na środek ciała albo zwiększ kwadraty. W chwili gdy "point" jest ustawiony na nos zdaje się to w skrajnej prawej kolumnie i skrajnym dolnym rzędzie ludzik wychodzi z mapki...
Albo - jeśli się da - ustaw ostatnia kolumnę i ostatni rząd jako jakiś budynek, rzekę, las - cokolwiek na co nie da się wleźć...
hrabia Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tu się toczy życie Starosarmacji”