Kronika Prokrusta

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Re: Kronika Prokrusta

Post autor: Grimknur » 8 wrz 2017, o 04:14

Teścik chyba się udał, ale jak na moje to przydałoby się przeorganizować tę grafikę, ogólnie u niektórych to zajmuje tyle miejsca, treści zero, a forum się rozjeżdża... :)
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 8 wrz 2017, o 23:06

Dzień 10

Zapytacie co się stało z dniem dziewiątym, może nawet zażartujecie, że Fenrir go zjadł. Ano bogowie jak to swoim zwyczaju dopięli swego i mnie wykołowali. Po wypłynięciu z Fer otworzyłem paczkę którą otrzymałem kilka dni temu. W środku było lustro - magiczny artefakt pozwalający śledzić wydarzenia w całym wirtualnym świecie będąc chociażby w łodzi na otwartym morzu. Zwą je Kikkerir. Masa obrazów uderzyła mnie niczym fala tsunami i straciłem przytomność na cały dzień.

Pół biedy, że Aegir ściągnął mój statek z kursu i muszę nadrabiać dystans. Moje zadanie, prowadzenia kroniki przez 100 dni zostało przerwane. Znając jednak boską słabość do igraszek ludzkim losem idę o zakład, że dostanę drugą szansę - choć pewnie na jeszcze gorszych warunkach.

Przynajmniej mam Kikkerir i mogę wspomnieć, że jedynym przejawem aktywności Sejmu jest rezygnacja z mandatu diuka Krzysztofa Czuguł-Chan.

W Starosarmacji objąłem urząd Ministra Spraw Wewnętrznych a Fer kontynuuje odbudowę.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Grimknur » 9 wrz 2017, o 02:32

Zombiakov pisze:Pół biedy, że Aegir ściągnął mój statek z kursu i muszę nadrabiać dystans. Moje zadanie, prowadzenia kroniki przez 100 dni zostało przerwane. Znając jednak boską słabość do igraszek ludzkim losem idę o zakład, że dostanę drugą szansę - choć pewnie na jeszcze gorszych warunkach.
Gdybym tylko był bożkiem, to pewnie byłbym takim wrednym chujkiem i dałbym jeszcze jedną szansę, ale z karą, że tym razem musi to być 365 dni, a ostatniego dnia znów podesłałbym lustro omdlenia. :D
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 9 wrz 2017, o 23:22

Dzień 11

Znowu na kursie i kontynuuję ten kroniko-pamiętnik. Gdy nad światem zbierają się ciemne chmury słowo pisane może być światełkiem nadziej, że nie wszystko jeszcze stracone.

Zajrzyjmy w Kikkerira.

Księstwo zaczyna dostrzegać dramatyczny spadek wewnętrznej aktywności. Dokąd nas to zaprowadzi ? Może pojawić się pytanie czy jest w Księstwie jeszcze dość energii aby na przedłużającą się martwotę społeczeństwo było w stanie odpowiedzieć ciętą ripostą. Może Ragnarok jest tuż tuż ?
Diuk Prokrust Zombiakov

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 11 wrz 2017, o 12:48

Zwijamy się, to już pewne. Osiodłajcie konie, jedziemy do Brugii.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 13 wrz 2017, o 19:10

Zombiakov pisze:. W środku było lustro - magiczny artefakt pozwalający śledzić wydarzenia w całym wirtualnym świecie będąc chociażby w łodzi na otwartym morzu. Zwą je Kikkerir.
Chętnie bym pożyczył to lustro :)
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 15 wrz 2017, o 18:54

Dzień 17

Jestem w Antares już od dwóch dni. Musiałem nieco odpocząć po morskiej podróży a w aktywnym czasie poświęcić uwagę pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Starosarmacji - przydaje się Kikkerir dzięki któremu mam świetny ogląd sytuacji. Antares jest dość martwe - kilka domów, przystań rybacka i cmentarz. Miejscowi mówią, że jak poczekam kilka dni to jacyś północni ludzie powinni się napatoczyć. To też czekam - pośpiechu nie ma.

W Sejmię Księstwa trochę się ruszyło. Wpadły aż dwa projekty ustaw - jeden o zmianie w podatkach ze sprzedaży znaczków a drugi chyba ważniejszy o sposobie powoływania prefektów. Propozycja aby dać ten obowiązek Księciu spotkał się jednak z krytycznym przyjęciem rządu który podobno pracuje nad swoim projektem w tym samym temacie.

Wniosek o przywrócenie obywatelstwa złożył Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado - o wzruszającym loginie RCC. Mamy jakiegoś RCB ? Tu się nasuwa tradycyjne pytanie czy jakoś przypominamy ludziom o krok od utraty obywatelstwa, że je zaraz stracą ? W dobie faceboków, smartfonów i inteligentnych lodówek to nic nie kosztuje. Wiadomo - zaraz ktoś powie, że jak komuś zależy to sobie przypilnuje. Farmazony.

W Starosarmacji rozkręcamy Zyriusza. Główne ryzyko jest takie, że za dużo pomysłów pojawia się równocześnie a trzeba zachować dobry balans pomiędzy automatyką a ręcznym sterowaniem.
Diuk Prokrust Zombiakov

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tu się toczy życie Starosarmacji”