Minister Spraw Wewnętrzych

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją
Forum rules
Image
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Locked
User avatar
Prokrustes
Posts: 4378
Joined: 19 Nov 2008, o 18:08

Minister Spraw Wewnętrzych

Post by Prokrustes »

W dniu wczorajszym Jaśnie Oświecony Paviel diuk Gustolúpulo, Namiestnik Starosarmacji, powołał mnie do Rady Koronnej na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Niniejszym bardzo dziękuję za okazane zaufanie a nominowanie powracających i z natury aktywnych w kratkę wymaga pewnej odwagi.

W ciągu kilkunastu lat piastowałem wiele urzędów począwszy od Sołtysów/Burmistrzów a na Kanclerzu i Regencie (drobny epizodzik) kończąc. Jednak obejmując pierwszy oficjalny urząd po ponad rocznej przerwie czuję się wyjątkowo i jest to mieszanka nadziei i lęku. Nadziei, że jestem mądrzejszy niż kiedyś i potrafię efektywnie wykorzystać czas który dla Starosarmacji mam. Lęk, że jak zwykle będę chciał zrobić za dużo a zwłaszcza, że nie mogąc patrzeć na apatię w centrali popchnie mnie do polityki - ale wtedy znajdźcie łowcę nieumarłych i mnie odeślijcie do bogini Hel.

Więc jak już wspomniałem nie ukrywam, że nie mam nadmiaru wolnego czasu. Dzieci rosną, w pracy "nienormowany czas pracy", lat przybywa... a doba cały czas ma tylko 24h. Widząc jednak realia szczególnie mnie to nie zraża - wystarczy pewna doza regularności i angażowanie się w rzeczy istotne. W obszary kluczowe.

Głównym zadaniem które zostało mi powierzone jest kontynuowanie prac nad mapą - uporządkowanie nazw geograficznych, dokładne określenie położenia kluczowych obiektów oraz o ile to możliwe nadanie temu możliwie przyjaznej formy informatycznej. Do tego jeżeli na poziomie centralnym coś się wydarzy w temacie mapy to będę próbował się w to aktywnie angażować.

Kolejny priorytet to aktywizacja gospodarcza w jakiejkolwiek formie - i tak będę chciał zacząć od budowy sieci dróg opartej o forum i powiązanej częściowo z mapą. Zaczniemy od dróg gruntowych .... i być może podstawowych lichych torów kolejowych.

Wreszcie chciałbym postarać się o aktywizację naszych miejscowości i lenn - a przede wszystkim współpracy między nimi. Ciężko mówić o polu do rywalizacji - wszelka aktywność którą można wspólnie wygenerować będzie sukcesem. W zasadzie marzę o sytuacji w której propozycje i pomysły poszczególnych miast, miasteczek i wsi czekałyby w kolejce na realizację wspólnymi siłami. Oczywiście pomysły wspólnie przedyskutowane i doszlifowane. Może uda się pójść w tym kierunku a może nie. Wydaje się to być z góry skazane na niepowodzenie więc głowy nie daję.

MSW z nazwy to bardzo szeroka domena - tak więc możecie liczyć na moje wsparcie i radę we wszystkim. W zasadzie jestem on-line cały dzień od 9 do 24 - natomiast muszę jeszcze wypracować jaki kanał komunikacyjny w ciągu dnia byłby najlepszy.

Tak więc .... eeeee ..... Damy Radę !
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
zbbrow
Posts: 4741
Joined: 2 Sep 2008, o 10:06

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post by zbbrow »

Vivat MSW! Polac mu!
Zbyszko Gustolúpulo
User avatar
Grimknur
Posts: 836
Joined: 1 Apr 2016, o 16:03
Gadu-Gadu: 0

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post by Grimknur »

Vivat MSW! Polać też mi, coby sam pić nie musiał!
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ImageImage
User avatar
Patryk Vindsor
Posts: 520
Joined: 18 Feb 2017, o 13:32

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post by Patryk Vindsor »

Zombiakov wrote:Głównym zadaniem które zostało mi powierzone jest kontynuowanie prac nad mapą - uporządkowanie nazw geograficznych, dokładne określenie położenia kluczowych obiektów oraz o ile to możliwe nadanie temu możliwie przyjaznej formy informatycznej. Do tego jeżeli na poziomie centralnym coś się wydarzy w temacie mapy to będę próbował się w to aktywnie angażować.


Świetna inicjatywa o której sam wielokrotnie wspominałem. Bez mapy wraz z kluczowymi elementami nie ma i nie będzie sprawnie działającej prowincji. Nie mówiąc już o narracji i podróżach.

Zombiakov wrote:Kolejny priorytet to aktywizacja gospodarcza w jakiejkolwiek formie - i tak będę chciał zacząć od budowy sieci dróg opartej o forum i powiązanej częściowo z mapą. Zaczniemy od dróg gruntowych .... i być może podstawowych lichych torów kolejowych.


To już Sz. P Minister rozpoczął realizację, co też popieram i dołączam się do budowy.

Zombiakov wrote:Wreszcie chciałbym postarać się o aktywizację naszych miejscowości i lenn - a przede wszystkim współpracy między nimi. Ciężko mówić o polu do rywalizacji - wszelka aktywność którą można wspólnie wygenerować będzie sukcesem.


Damy z tym radę. Od jakiegoś czasu aktywizuję Grodzisk i okolicę, czysto narracyjnie. Wychodzi jak wychodzi. Jednym to się podoba, innym już mniej. Grunt że miasto nie stoi "martwe" a coś się dzieje. Współpraca między miastami w prowincji jak najbardziej wskazana.
Patryk Vindsor

Image
User avatar
Prokrustes
Posts: 4378
Joined: 19 Nov 2008, o 18:08

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post by Prokrustes »

Tylko tak zakomunikuję, że po okresie świateczno - elekcyjnym moja aktywnosc w sposob planowy musi sie unormowac .... czyli obnizyc. Malymi kroczkami kontynuuje podjete dzialania.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
User avatar
Remigiusz L.
Posts: 2151
Joined: 18 Oct 2014, o 20:02
Gadu-Gadu: 0
Location: Stara Przystań

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post by Remigiusz L. »

Mamy już automatyczny wyświetlacz postępu prac w Zyriuszu, więc chyba jakoś sobie damy radę. Mam nadzieję jednak, że będzie diuk znajdował jak najwięcej czasu dla nas, biednych żuczków ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Image
Locked

Return to “Tu się toczy życie Starosarmacji”