Minister Spraw Wewnętrzych

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
Zombiakov

Minister Spraw Wewnętrzych

Post autor: Zombiakov » 7 wrz 2017, o 22:32

W dniu wczorajszym Jaśnie Oświecony Paviel diuk Gustolúpulo, Namiestnik Starosarmacji, powołał mnie do Rady Koronnej na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Niniejszym bardzo dziękuję za okazane zaufanie a nominowanie powracających i z natury aktywnych w kratkę wymaga pewnej odwagi.

W ciągu kilkunastu lat piastowałem wiele urzędów począwszy od Sołtysów/Burmistrzów a na Kanclerzu i Regencie (drobny epizodzik) kończąc. Jednak obejmując pierwszy oficjalny urząd po ponad rocznej przerwie czuję się wyjątkowo i jest to mieszanka nadziei i lęku. Nadziei, że jestem mądrzejszy niż kiedyś i potrafię efektywnie wykorzystać czas który dla Starosarmacji mam. Lęk, że jak zwykle będę chciał zrobić za dużo a zwłaszcza, że nie mogąc patrzeć na apatię w centrali popchnie mnie do polityki - ale wtedy znajdźcie łowcę nieumarłych i mnie odeślijcie do bogini Hel.

Więc jak już wspomniałem nie ukrywam, że nie mam nadmiaru wolnego czasu. Dzieci rosną, w pracy "nienormowany czas pracy", lat przybywa... a doba cały czas ma tylko 24h. Widząc jednak realia szczególnie mnie to nie zraża - wystarczy pewna doza regularności i angażowanie się w rzeczy istotne. W obszary kluczowe.

Głównym zadaniem które zostało mi powierzone jest kontynuowanie prac nad mapą - uporządkowanie nazw geograficznych, dokładne określenie położenia kluczowych obiektów oraz o ile to możliwe nadanie temu możliwie przyjaznej formy informatycznej. Do tego jeżeli na poziomie centralnym coś się wydarzy w temacie mapy to będę próbował się w to aktywnie angażować.

Kolejny priorytet to aktywizacja gospodarcza w jakiejkolwiek formie - i tak będę chciał zacząć od budowy sieci dróg opartej o forum i powiązanej częściowo z mapą. Zaczniemy od dróg gruntowych .... i być może podstawowych lichych torów kolejowych.

Wreszcie chciałbym postarać się o aktywizację naszych miejscowości i lenn - a przede wszystkim współpracy między nimi. Ciężko mówić o polu do rywalizacji - wszelka aktywność którą można wspólnie wygenerować będzie sukcesem. W zasadzie marzę o sytuacji w której propozycje i pomysły poszczególnych miast, miasteczek i wsi czekałyby w kolejce na realizację wspólnymi siłami. Oczywiście pomysły wspólnie przedyskutowane i doszlifowane. Może uda się pójść w tym kierunku a może nie. Wydaje się to być z góry skazane na niepowodzenie więc głowy nie daję.

MSW z nazwy to bardzo szeroka domena - tak więc możecie liczyć na moje wsparcie i radę we wszystkim. W zasadzie jestem on-line cały dzień od 9 do 24 - natomiast muszę jeszcze wypracować jaki kanał komunikacyjny w ciągu dnia byłby najlepszy.

Tak więc .... eeeee ..... Damy Radę !
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

zbbrow

Re: Minister Spraw Wewnętrzych

Post autor: zbbrow » 8 wrz 2017, o 00:06

Vivat MSW! Polac mu!
Zbyszko Gustolúpulo

Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Grimknur » 8 wrz 2017, o 04:06

Vivat MSW! Polać też mi, coby sam pić nie musiał!
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 13 wrz 2017, o 19:23

Zombiakov pisze: Głównym zadaniem które zostało mi powierzone jest kontynuowanie prac nad mapą - uporządkowanie nazw geograficznych, dokładne określenie położenia kluczowych obiektów oraz o ile to możliwe nadanie temu możliwie przyjaznej formy informatycznej. Do tego jeżeli na poziomie centralnym coś się wydarzy w temacie mapy to będę próbował się w to aktywnie angażować.
Świetna inicjatywa o której sam wielokrotnie wspominałem. Bez mapy wraz z kluczowymi elementami nie ma i nie będzie sprawnie działającej prowincji. Nie mówiąc już o narracji i podróżach.
Zombiakov pisze:Kolejny priorytet to aktywizacja gospodarcza w jakiejkolwiek formie - i tak będę chciał zacząć od budowy sieci dróg opartej o forum i powiązanej częściowo z mapą. Zaczniemy od dróg gruntowych .... i być może podstawowych lichych torów kolejowych.
To już Sz. P Minister rozpoczął realizację, co też popieram i dołączam się do budowy.
Zombiakov pisze:Wreszcie chciałbym postarać się o aktywizację naszych miejscowości i lenn - a przede wszystkim współpracy między nimi. Ciężko mówić o polu do rywalizacji - wszelka aktywność którą można wspólnie wygenerować będzie sukcesem.
Damy z tym radę. Od jakiegoś czasu aktywizuję Grodzisk i okolicę, czysto narracyjnie. Wychodzi jak wychodzi. Jednym to się podoba, innym już mniej. Grunt że miasto nie stoi "martwe" a coś się dzieje. Współpraca między miastami w prowincji jak najbardziej wskazana.
Patryk Vindsor

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tu się toczy życie Starosarmacji”