Powołanie Dyrektora IMRA

Tu rozmawiamy na tematy związane z Starosarmacją
Forum rules
Image
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Jego Nieaktywność

Re: Powołanie Dyrektora IMRA

Post by Jego Nieaktywność »

Wszystkich aktów prawnych nie czytałem, ale nie znalazłem wymogu posiadania obywatelstwa do sprawowania funkcji Burmistrza. Poważany Burmistrz raczej nie udziela się w Sejmiku, także nawet nie wiem, czy jest potrzeba regulacji.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Tak zwyczajnie po ludzku - jak ktos dziala lokalnie - to powinien zaslugiwac na obywatelstwo. Moze po prostu powinnismy dac Namiestnikowi prawo nominowania specjalnych obywateli ... pod warunkiem uzyskania poparcia w Sejmiku.

Z zastrzezeniem pobrania podatku niezaleznie od miejsca zamieszkania :)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Jego Nieaktywność

Zombiakov wrote:Tak zwyczajnie po ludzku - jak ktos dziala lokalnie - to powinien zaslugiwac na obywatelstwo. Moze po prostu powinnismy dac Namiestnikowi prawo nominowania specjalnych obywateli ... pod warunkiem uzyskania poparcia w Sejmiku.

Jest alternatywa w art. 3 ust. 8 naszej Konstytucji (przy okazji znalazłem w niej literówkę):

8. Starosarmacja doceniając swych wiernych obywateli nadaje poprzez uchwałę Sejmiku Koronnego Honorowe Obywatelstwo Starosarmacji obywatelowi, który prześwietnymi osiągnieciami na rzecz Starosarmacji się wykazał.

tylko trzeba się pośpieszyć, bo nowy projekt konstytucji nie przewiduje honorowego obywatelstwa.
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Seweryn wrote:Jest alternatywa w art. 3 ust. 8 naszej Konstytucji (przy okazji znalazłem w niej literówkę):

8. Starosarmacja doceniając swych wiernych obywateli nadaje poprzez uchwałę Sejmiku Koronnego Honorowe Obywatelstwo Starosarmacji obywatelowi, który prześwietnymi osiągnieciami na rzecz Starosarmacji się wykazał.

.

To chyba nie obejmuje możliwości głosowania w Sejmiku ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Filip I Gryf
Gadu-Gadu: 67831896

Post by Filip I Gryf »

Kurcze blaszka. Obywatelstwo Starosarmacji :(
Dobra, odzyskam za 3 tygodnie.
Image
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ImageImageImageImageImageImage
Jego Nieaktywność

Ja jestem pewien, że Januszek wykrył już w Hasselandzie bliżej nierozpoznane jednostki o orientacji demokratycznej i żeby ich dokładnie poznać a potem zadenuncjować, przeprowadził się. Musimy mu to wybaczyć.
Filip I Gryf

Post by Filip I Gryf »

Seweryn wrote:Ja jestem pewien, że Januszek wykrył już w Hasselandzie bliżej nierozpoznane jednostki o orientacji demokratycznej i żeby ich dokładnie poznać a potem zadenuncjować, przeprowadził się. Musimy mu to wybaczyć.

To mi się podoba. :D
Tak między Bogiem a prawdą to chciałem być podwójnym obywatelem. Ale jest jedna możliwość.
Zgapiłem się, ale mówi się trudno.
A oczywiście mój nos już węszy demokratyczne podmioty. :D
Image
Książę Sarmacji

Filip I Gryf

Post by Filip I Gryf »

Seweryn wrote:Wszystkich aktów prawnych nie czytałem, ale nie znalazłem wymogu posiadania obywatelstwa do sprawowania funkcji Burmistrza. Poważany Burmistrz raczej nie udziela się w Sejmiku, także nawet nie wiem, czy jest potrzeba regulacji.

W zasadzie ta chciałem się udzielać, ale coś się stało i nie mogłem pisać na Sejmiku. Dopiero przedwczoraj (ekhm)mogłem. Ale teraz po utracie obywatelstwa xnów nie mogę. :-(
Ale jak odzyskam to na pewno będę w sejmiku aktywny☺
Image
Książę Sarmacji

Jego Nieaktywność

Zombiakov wrote:
Seweryn wrote:Jest alternatywa w art. 3 ust. 8 naszej Konstytucji (przy okazji znalazłem w niej literówkę):

.

To chyba nie obejmuje możliwości głosowania w Sejmiku ?

Honorowe obywatelstwo nie daje żadnych ciekawych uprawnień. Można to jednak zmienić.
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Ze swojej strony zaproponuję bardziej elastyczny mechanizm - coś w stylu wymaganego zamieszkiwania 10 dni w ciągu ostatnich 30 - żeby nie utracić. Żeby dostać zostanie po staremu.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Locked

Return to “Tu się toczy życie Starosarmacji”