Cześć!

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!

Moderator: Instytut Edukacji Sarmackiej: władze

Regulamin forum
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.
Awatar użytkownika
ДЯIП
Gadu-Gadu: 0

Re: Cześć!

Post autor: ДЯIП » 11 sie 2017, o 15:36

Cześć :D ! Zapraszam do Teutonii :) , mamy dużo okazji by coś narysować, i jeszcze na tym zarobić :D !
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Jihymed

Post autor: Jihymed » 11 sie 2017, o 20:04

Hej ;)

Ja tak krótko, ale powiem. Jeżeli będziesz miała jakiś kłopot to napisz. Zapewniam ktoś odpisze ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
AG641

Post autor: AG641 » 13 sie 2017, o 14:44

Dziękuję za serdeczne przywitanie. Nie wybrałam jeszcze póki co, gdzie chce zamieszkać. Zastanawiam się między Królestwem Teutonii, a Konsulatem Sclavinii. :)

Pozwolę sobie zedytować, na co mogę wydawać pięniadze otrzymane na start?

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 13 sie 2017, o 14:56

AG641 pisze:Pozwolę sobie zedytować, na co mogę wydawać pięniadze otrzymane na start?
Chyba tak naprawdę na nic ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Awatar użytkownika
Salvadore

Post autor: Salvadore » 13 sie 2017, o 16:40

AG641 pisze:Dziękuję za serdeczne przywitanie. Nie wybrałam jeszcze póki co, gdzie chce zamieszkać. Zastanawiam się między Królestwem Teutonii, a Konsulatem Sclavinii. :)
Dobry wybór ;)
AG641 pisze:Pozwolę sobie zedytować, na co mogę wydawać pięniadze otrzymane na start?
Niestety głównie na podatki i opłaty :( Teoretycznie można też zainwestować to co zostanie w uprawę roślinek (na początek zyski są niewielkie, ale z tego, co słyszałem, to potem większe). Jest też giełda, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak tutaj działa.

Awatar użytkownika
Vulpis

Post autor: Vulpis » 13 sie 2017, o 20:15

pieniądze wydaje się na ćwieki (po miesiącu są płatne), uzupełnianie zdrowia, znaczki, giełde, można też zlecić pracę i wiele innych.

a pan salwador nie przesadza bo tu jest dużo lepiej z podatkami niż w realu.
Nigrum Vulpis
Najemnik, pogromca smoków i innych kreatur.

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 13 sie 2017, o 20:55

Witam!
Mam nadzieję, że jak się Pani rozejrzy to znajdzie miejsce, w którym dobrze będzie się czuła. Księstwo Sarmacji to bardzo różnorodna i ciekawa kraina. Poza tym proszę się nie martwić o miejsce zamieszkania, bo je zawsze można zmienić (chyba po 14 dniach).
Pozdrawiam
Obrazek
(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 14 sie 2017, o 23:16

Vulpis pisze:a pan salwador nie przesadza bo tu jest dużo lepiej z podatkami niż w realu.
Czy idea płacenia podatku od tego, że się ma jest lepsza niż płacenia od tego że się zarabia? Nie przesadzałbym z takimi twierdzeniami ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Awatar użytkownika
Jihymed

Post autor: Jihymed » 15 sie 2017, o 09:58

Salvadore pisze:
AG641 pisze:Dziękuję za serdeczne przywitanie. Nie wybrałam jeszcze póki co, gdzie chce zamieszkać. Zastanawiam się między Królestwem Teutonii, a Konsulatem Sclavinii. :)
Dobry wybór ;)
Niestety głównie na podatki i opłaty :( Teoretycznie można też zainwestować to co zostanie w uprawę roślinek (na początek zyski są niewielkie, ale z tego, co słyszałem, to potem większe). Jest też giełda, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak tutaj działa.
Podatki płaci się dopiero po 0,5 roku przebywania w Księstwie o ile dobrze pamiętam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Salvadore

Post autor: Salvadore » 15 sie 2017, o 12:39

Źle waść pamiętasz.

Zablokowany

Wróć do „Przywitaj się”