Witajcie Mieszkańcy

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Forum rules
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.
Jakub Molski

Witajcie Mieszkańcy

Post by Jakub Molski »

Witajcie Mieszkańcy,

Jestem Jakub Molski i wczoraj przybyłem do waszej krainy. Interesuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem narodowym oraz polityką. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, grać w szachy oraz czytać książki. Na razie stoję przed wyborem miejsca zamieszkania. Znajdę tutaj jakąś mapę albo podział administracyjny? Gdy już się trochę zadomowię, chciałbym się zająć jakąś działalnością związaną z obronnością może wstąpię do armii albo znajdę jakąś inną pracę ?
Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.
Jakub Józef Molski
Joanna Izabela

Re: Witajcie Mieszkańcy

Post by Joanna Izabela »

Sarmacja dzieli się na pewne regiony:https://www.sarmacja.org/prowincja. W większości w trakcie przemian.
Część z nich jest państwami stowarzyszonymi z Sarmacją, część prowincjami i tak:

Baridas - państwo stowarzyszone, od niedawna republika, z nową prezydent, obecnie w trakcie przemian

Hasseland - prowincja (na razie) Sarmacji, z Lordem Szambelanem na czele, Książę Sarmacji jest Królem Hasselandu, również w trakcie przemian

Sclavinia - prowincja (na razie, bo już traktat o przejściu na państwo stowarzyszone jest debatowany) z Gubernatorem na czele, w trakcie przemian, Książę Sarmacji jest tytularnym Królem Sclavinii

Starosarmacja - prowincja rdzenna, która opiekuje się Namiestnik w imieniu Księcia, można powiedzieć że STS jest najbardziej oddany Księciu.

Teutonia - państwo stowarzyszone z Sarmacją, jak widac panuje monarchia jednak w przeciwieństwie do innych regionów mamy własnego Króla( a właściwie Królową ;)), narracyjnie propagujemy teutonizm i przywiązanie do naszego terenu i nie lubimy jak nam się za bardzo wtrąca, co nie znaczy, że nie działamy dla dobra całej wspólnoty.

Polecam przejrzeć samemu dane opisy prowincji czy zadawać pytania aby jak najlepiej wybrać klimat który najbardziej pasuje.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
von Thorn-Janiczek

Post by von Thorn-Janiczek »

Jakub Molski wrote:Witajcie Mieszkańcy,

Jestem Jakub Molski i wczoraj przybyłem do waszej krainy. Interesuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem narodowym oraz polityką. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, grać w szachy oraz czytać książki. Na razie stoję przed wyborem miejsca zamieszkania. Znajdę tutaj jakąś mapę albo podział administracyjny? Gdy już się trochę zadomowię, chciałbym się zająć jakąś działalnością związaną z obronnością może wstąpię do armii albo znajdę jakąś inną pracę ?

W razie chęci pracy w kontekście wojskowym - zapraszam do kontaktu. :) Chętnie pomogę, odpowiem na pytania.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

mjr KSP bar. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Witamy!
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Witam serdecznie!
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Artur

Post by Artur »

Jakub Molski wrote:Witajcie Mieszkańcy,

Witamy, skąd się Pan dowiedział o Sarmacji ?
Image
Jakub Molski

Post by Jakub Molski »

Troszkę przez przypadek, szukałem gry, portalu podobnego do starej Politiki która obecnie jest już zamknięta; podłączam link jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://tvn24.pl/polska/politika-gra-o- ... 59-3578524
Szukałem i na trafiłem w googlach na wątek o micro i nanonacjach i tak trafiłem tutaj.
Jakub Józef Molski
Felix Polon von Sarm
Gadu-Gadu: 0

Post by Felix Polon von Sarm »

Witaj! :D
Felix Polon -
Przewodniczący i założyciel Nacjonalistycznej partii Sarmacji
Image
Artur

Post by Artur »

Jakub Molski wrote:Troszkę przez przypadek, szukałem gry, portalu podobnego do starej Politiki która obecnie jest już zamknięta; podłączam link jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://tvn24.pl/polska/politika-gra-o- ... 59-3578524
Szukałem i na trafiłem w googlach na wątek o micro i nanonacjach i tak trafiłem tutaj.
Jakieś konkretne osiągnięcia w "politice" ? Ile ma Pan lat jeśli można wiedzieć?
Image
Jakub Molski

Post by Jakub Molski »

Na Politike trafiłem jako nastolatek teraz mam 28 lat i ukończone studia. W Politice nie miałem żadnych specjalnych osiągnięć, byłem za młody żeby zrozumieć i wypowiedzieć się na nie które tematy ponieważ uważam że "mowa jest srebrem, a milczenie złotem." Po pewnym czasie przestałem się logować. Byłem nieaktywny przez pewien okres czasu aż do momentu w którym postanowiłem się zalogować z powrotem a tutaj witryna była już niestety usunięta.
Jakub Józef Molski
Locked

Return to “Przywitaj się”