Witajcie Mieszkańcy

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Forum rules
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.
Joanna Izabela

Re: Witajcie Mieszkańcy

Post by Joanna Izabela »

Widzisz tutaj generalnie jest, ze "można" nadać przy 10 ale np. Piotr III Lukasz mówił, że to 10 to przywilej księcia, a nie obowiązek, wiec dawał przy 20 ;) Obecnie nie wnikam w to ile Książę respektuje wypowiedzi powiedziałam tylko, ze jest kryterium ilościowe, a nie czasowe, bo potem się okaże że znowu się będę kłócić z jakimś JKM o obywatelstwo wobec swojego mieszkańca.
@Artur
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Jego Nieaktywność

Post by Jego Nieaktywność »

Witam serdecznie. Cieszę się, że przybyłeś.
Jakub Molski wrote:Troszkę przez przypadek, szukałem gry, portalu podobnego do starej Politiki która obecnie jest już zamknięta; podłączam link jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://tvn24.pl/polska/politika-gra-o- ... 59-3578524
Szukałem i na trafiłem w googlach na wątek o micro i nanonacjach i tak trafiłem tutaj.
Też się tutaj znalazłem po upadku Politki. Byłem tam kiedyś wiceministrem obrony narodowej i należałem do Frakcji Demokratycznej, która była wtedy pod przewodnictwem Sebastiana Jarosa :).
No właśnie jak to jest bo widzę trochę rozbieżności i nie wiem czy dobrze rozumuję
Żeby wstąpić do KSZ muszę mieć obywatelstwo Sarmackie
Żeby mieć obywatelstwo Sarmackie muszę mieć minimum 20 postów oraz 7 dni konto
Żeby zostać obywatelem któregoś z regionu muszę mieć 7 dni konto, muszę zostawać obywatelem regionu daje to jakieś plusy, można się pózniej przenieść?
Wystarczy 10 postów. Obecnie panujący Książę jest wyrozumiały i nie należy do formalistów, więc jest bardzo wysoka szansa że zgodzi się nadać obywatelstwo po spełnieniu minimalnego wymogu.

Uzupełniając temat przenosin... Jeśli chodzi o zmianę miasta w systemie to można je zmienić po 168 h (7 dniach) od wprowadzenia się doń. Z regionu możesz zawsze się przenieść. Jako nowy mieszkaniec masz pełne prawo zmienić zdanie i nikt nie powinien mieć nic przeciwko, choć może być co niektórym smutno ;). Jak wcześniej zostało wspomniane, możesz mieć 2 lub więcej obywatelstw regionów, o ile znasz prawne "konfiguracje" i będziesz mieć poparcie ich władz. Jeśli chcesz, to mogę to potem wyjaśnić. Zamieszkiwanie określonego regionu nie ogranicza w działalności na rzecz innych. Poprzez zasługi można uzyskać odznaczenie, czy też obywatelstwo honorowe regionu w którym się nie zamieszkuje.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Jakub Molski

Post by Jakub Molski »

Przeglądając forum pod kątem militarnym zainteresowałem się tematem organizacji proobronnych. Po chwili czytania nasuneło mi się pytanie; Jakie miejsce i role odgrywają organizacje proobronne w systemie bezpieczeństwa Księstwa Sarmackiego ? Może pierwszy temat na jakiś artykuł albo reforme ...
Jakub Józef Molski
Artur

Post by Artur »

Joanna Izabela wrote:Widzisz tutaj generalnie jest, ze "można" nadać przy 10 ale np. Piotr III Lukasz mówił, że to 10 to przywilej księcia, a nie obowiązek, wiec dawał przy 20 ;) Obecnie nie wnikam w to ile Książę respektuje wypowiedzi powiedziałam tylko, ze jest kryterium ilościowe, a nie czasowe, bo potem się okaże że znowu się będę kłócić z jakimś JKM o obywatelstwo wobec swojego mieszkańca.
Prawo stanowi o sumie wag 10 i nie jest to w żaden sposób uznaniowe. Samo nadanie obywatelstwa jest uznaniowe i słowo "można" w art. 3. ust. 2 ustawy o obywatelstwie właśnie do tego się odnosi. Książę nie może odrzucić wniosku z powodu niewystarczającej sumy wag jeśli wynosi ona 10.
Image
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Może warto jeszcze wspomnieć o tym, że w obecnym czasie większość regionów Księstwa Sarmacji wskutek działań obecnego Księcia i Rady Ministrów (na tym się za dobrze nie znam; znam ogólny zarys) przekształca się w państwa stowarzyszone z Księstwem Sarmacji. Dominują działania decentralizacyjne, federacyjne i proniepodległościowe tych państw.

Poza tym, Baridas z Królestwa stał się niedawno Republiką, zaś Sclavinia (dla której Książę Sarmacji będzie jedynie tytularnym królem) z Konsulatu staje się Gubernatoratem. Królestwo Teutonii dba o swą tożsamość narodową. Jak dotąd, te trzy to państwa stowarzyszone.
W Królestwie Hasselandu prowadzone są prace nad konstytucją.
Natomiast Starosarmacja to najstarsza, rdzenna część Księstwa Sarmacji, która oczekuje na powrót do niej Księcia Sarmacji, by ten objął rządy w swej krainie. Toteż Starosarmacja nie ma w planach uzyskiwania niepodległości.

Nic nie pomyliłem?
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Kwestia systemu obronnego to kwestia bym powiedziała narracyjna bardziej ;D
Organizacja paramilitarne należą do danego regionu, nie podlegają KSZtowi i mają własną strukturę. Mają też każda swoje własne wewnętrzne zasady.

Były już różne dyskusje na ten temat, głównym tematem rozmów było, żeby podlegały KSZtowi na co ze strony Teutonii mogę już powiedzieć, że nie będzie zgody. Nie będę się wypowiadała na temat innych krain ale bardziej mogę powiedzieć o TLGK (Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej). Oprócz tego, że oczywiście jest jednostką militarną to jednak głównym jej zadaniem jest obrona króla, teutonizmu, ładu na terenie Teutonii, jest też jednostką która reprezentatywną na różnych imprezach państwowych. Ważną wobec tego jest kwestią aby słuchała głowy Teutoni, a nie głowy sił Książęcych. Jednak jeżeli ma Pan pomysły na reformy wewnętrzne to bardzo chętnie ich posłucham, bo zaktywizowanie TLGK i zrobienie z niego atrakcyjnej formacji na pewno by pomogło samej Teutonii.

@Artur jest uznaniowe "Można nadać obywatelstwo mieszkańcowi, który:" ;). PIIIŁ z tej możliwości korzystał i uważał, że trzeba mieć 20 postów żeby dostać. "Po rozpoznaniu wniosku Książę ogłasza zamiar nadania lub odmowy nadania obywatelstwa;" - btw. nawet nie musi podawać powodu dlaczego odrzucił ;D Generalnie ze względu na to, że jesteś nowym użytkownikiem możesz nie wiedzieć o tych pięknych czasach panowania ale sama się o to kiedyś kłóciłam. ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Jeśli chodzi o możliwość odmowy nadania obywatelstwa bez powodu, to swoją drogą ciekawe. :-)
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Jakub Molski

Post by Jakub Molski »

Joanna Izabela wrote:Kwestia systemu obronnego to kwestia bym powiedziała narracyjna bardziej ;D
Organizacja paramilitarne należą do danego regionu, nie podlegają KSZtowi i mają własną strukturę. Mają też każda swoje własne wewnętrzne zasady.
Więc jeżeli chodzi o kwestie jurysdykcji to cholerny koszmar ...
Jakub Józef Molski
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Jego Nieaktywność

Post by Jego Nieaktywność »

Jakub Molski wrote:
Joanna Izabela wrote:Kwestia systemu obronnego to kwestia bym powiedziała narracyjna bardziej ;D
Więc jeżeli chodzi o kwestie jurysdykcji to cholerny koszmar ...
Niedługo są wybory do Sejmu. Macie okazje zmienić ten koszmar w błogi sen o dominacji KSZ.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Locked

Return to “Przywitaj się”