Witajcie Mieszkańcy

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Forum rules
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.
Jakub Molski

Re: Witajcie Mieszkańcy

Post by Jakub Molski »

Verwaltung wrote: Niedługo są wybory do Sejmu. Macie okazje zmienić ten koszmar w błogi sen o dominacji KSZ.
Nie chodzi mi o dominację czy podległość organizacji proobronnych. Fajnie że są takie struktury. Uważam że przydała by się jakaś strategia bezpieczeństwa lub obronności w której można byłoby umieścić organizacje proobronne we wspólnym systemie bezpieczeństwa KS. Według mnie KSZ powinno odgrywać rolę jako organizacja działająca w sektorze bezpieczeństwa zewnętrznego, a organizację proobronne w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego regionów, mam tu na myśli działania podobne do policji, SOPu czy służb specjalnych
Jakub Józef Molski
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Ja ze swojej strony witam serdecznie. ;)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Alexander Rose

Post by Alexander Rose »

Witam i gratuluję pierwszego dobrego wyboru - zamieszkania w Teutonii ;D
Image
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Michał F. Lubomirski wrote:Może warto jeszcze wspomnieć o tym, że w obecnym czasie większość regionów Księstwa Sarmacji wskutek działań obecnego Księcia i Rady Ministrów (na tym się za dobrze nie znam; znam ogólny zarys) przekształca się w państwa stowarzyszone z Księstwem Sarmacji. Dominują działania decentralizacyjne, federacyjne i proniepodległościowe tych państw.

Poza tym, Baridas z Królestwa stał się niedawno Republiką, zaś Sclavinia (dla której Książę Sarmacji będzie jedynie tytularnym królem) z Konsulatu staje się Gubernatoratem. Królestwo Teutonii dba o swą tożsamość narodową. Jak dotąd, te trzy to państwa stowarzyszone.
W Królestwie Hasselandu prowadzone są prace nad konstytucją.
Natomiast Starosarmacja to najstarsza, rdzenna część Księstwa Sarmacji, która oczekuje na powrót do niej Księcia Sarmacji, by ten objął rządy w swej krainie. Toteż Starosarmacja nie ma w planach uzyskiwania niepodległości.

Nic nie pomyliłem?

A nie, Sclavinia dopiero ma się stać państwem stowarzyszonym.
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Jego Nieaktywność

Post by Jego Nieaktywność »

Jakub Molski wrote: Uważam że przydała by się jakaś strategia bezpieczeństwa lub obronności w której można byłoby umieścić organizacje proobronne we wspólnym systemie bezpieczeństwa KS. Według mnie KSZ powinno odgrywać rolę jako organizacja działająca w sektorze bezpieczeństwa zewnętrznego, a organizację proobronne w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego regionów, mam tu na myśli działania podobne do policji, SOPu czy służb specjalnych
To będzie ciężkie do zorganizowania w mikronacji, ale jeśli jest pomysł to śmiało. Przy okazji zachęcam do złożenia wniosku o obywatelstwo (jest to niezbędne w KSZ i do robienia kariery w Księstwie) i założenie konta na ćwirku.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Jakub Molski

Post by Jakub Molski »

Verwaltung wrote: To będzie ciężkie do zorganizowania w mikronacji, ale jeśli jest pomysł to śmiało. Przy okazji zachęcam do złożenia wniosku o obywatelstwo (jest to niezbędne w KSZ i do robienia kariery w Księstwie) i założenie konta na ćwirku.
No właśnie a jakbym chciał rozpocząć pracę nad taką strategią to gdzie mógłbym założyć taki wątek aby dzielić się pomysłami oraz wysłuchiwać uwag ?
Jakub Józef Molski
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Najlepiej w kultura, sport, gospodarka jeżeli ma dotyczyć to calej Sarmacji.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Locked

Return to “Przywitaj się”