[KONSULTACJE SPOŁ.] EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Awatar użytkownika
Rihanna

[KONSULTACJE SPOŁ.] EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI

Post autor: Rihanna » 19 sty 2017, o 23:06

Szanowne Sarmatki i Szanowni Sarmaci!

Nadszedł ten dzień, gdzie chciałabym rozpocząć konsultacje nad egzaminem obywatelskim. W artykule jest pokazany sam pomysł tego egzaminu. W skrócie egzamin miałby składać się z 3 części: prawnej, społecznej i samorządowej. Dwa pierwsze byłyby obowiązkowe, trzeci zależałby od samorządów. Który chciałby przeprowadzić, to by przeprowadzał, który by nie chciał to by po prostu nie musiał.

Ideą tego egzaminu jest jak najlepsze przygotowanie nowego mieszkańca do świata sarmackiego. Tak żeby wiedział do kogo zwracamy się np. Diuku, a do kogo kawalerze. Czy Sarmacja od zawsze składała się z tylu samorządów, czy też nie. Ile ona już jest i gdzie znaleźć akty prawne. Jak z nich korzystać i jak je czytać. Jak widać - ma on przygotować osobę z zewnątrz na jak najprostszy start, bo realia mamy trudne.

Początkowo myślałam o okresie testowym, gdzie nie każdy musiałby przystępować do egzaminu, ale myślę, że jest to zbędne.

Dla potrzeb egzaminu, zostanie lepiej zorganizowany Instytut Edukacji Sarmackiej, które obecnie nie pełni ważnych ról. Po wprowadzeniu będzie odpowiedzialny za treść i aktualizację materiałów do egzaminu obywatelskiego, współpracę z ministrem odpowiedzialnym za edukację przy samej treści egzaminu obywatelskiego, przygotowanie i opiekę nad nowymi mieszkańcami, a na samym końcu ich egzaminowaniu. Wreszcie Instytut będzie pełnić rolę jaka powinien. Będzie edukować nowych.

Zapraszam Was do tych konsultacji, bo chciałabym zobaczyć jak Wy na to patrzycie. Pamiętajcie, że tutaj nie chodzi o klasyczne "uwalanie" nowych, a jedynie do przygotowania ich, ponieważ wiem, że czasem zniechęceni są tym, że zwyczajnie nic nie wiedzą o nas.

Z poważaniem,

(-) Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Minister ds. Edukacji
Rihanna mar. Aureliuš-Sedrovski
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
OvS
Gadu-Gadu: 0

Re: [KONSULTACJE SPOŁ.] EGZAMIN OBYWATELSKI

Post autor: OvS » 20 sty 2017, o 01:07

Tak właściwie, to mam pytanie, jeśli można. A nawet dwa.

Egzamin jest kierowany do nowych mieszkańców. Kto go będzie więc pisał, skoro ich nie ma?
I skąd wiadomo, że jak już się jakiś pojawi, to odpuszcza, bo nic nie wie o nas? Ktoś to zbadał?
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 sty 2017, o 08:01

Ja wiem, ze to zapewne wiedza z zakresu specjalistycznej... Ale egzamin nie bwdzie dla nowego następował pierwszego dnia po przybyciu, a dopiero jakis czas później. Wcześniej będzie się nowy zapoznawał z materiałami o ks, z życiem tu. Tak było niegdys, zdawało to egzamin, i nie widzę powodów by się tego obawiać. Nowi są. Pojawiają się. Ale dziś nic ich na starcie nie angażuje. Nauka i egzamin maja to zmienić. Gorzej niż dziś jest już nie będzie.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 20 sty 2017, o 10:48

Ale egzamin nie bwdzie dla nowego następował pierwszego dnia po przybyciu, a dopiero jakis czas później.

Uff, a już myślałem, że przy rejestracji będzie test wielokrotnego wyboru z ujemnymi punktami z KPS.
Tak było niegdys, zdawało to egzamin, i nie widzę powodów by się tego obawiać.

A właściwie, jednak mam kolejne pytanie: czemu zrezygnowano z egzaminów, skoro zdawały egzamin? (lol)
I nadal aktualne są te z mojego poprzedniego posta, zwłaszcza drugie.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
Rihanna

Post autor: Rihanna » 20 sty 2017, o 11:03

Zbadane to. Reklamowałam Sarmacie wśród znajomych. Niektórzy nawet założyli konto. Według nich egzamin jest dobrym pomysłem bo wreszcie będzie szansa na jakiekolwiek informacje o nas. Przede wszystkim nie będzie pytań o treść aktu prawnego, ale o to gdzie je można znaleźć. Test ma byc prosty z reguły.

Egzamin dobrowolny znowu niestety nie zda próby, bo obstawiam, że nikt do niego nie podejdzie.
Rihanna mar. Aureliuš-Sedrovski
Posłanka na Sejm
Minister ds. edukacji
Właściciel Pulsu Sarmatów

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 20 sty 2017, o 11:23

A czy jakaś inna nagroda, oprócz tych wspomnianych w artykule (możliwości zatrudnienia w różnych instytucjach) będzie przewidziana za zdanie egzaminu?

Obawiam się, że samo zdanie egzaminu może nie wystarczyć jako bodziec do aktywnego działania w KS. Sprawdzi on na pewno zdobytą wiedzę, jak też pomoże w jej zdobywaniu. Pełnić więc będzie rolę bardziej edukacyjną, po zakończeniu której oprócz dyplomu można by najpilniejszych uczniów nagrodzić np: finansowo za zdany egzamin na poziomie 90% lub jakąś beretką, albo pierwszym orderem za uzyskanie 100%?

Nie wiem czy wystarczającym bodźcem jest możliwość podjęcia pracy w jakiejś instytucji, nie każdy będzie chciał od razu być na tyle aktywnym. Wydaje mi się, że musi minąć trochę czasu, aby na spokojnie człowiek musiał się przekonać do KS. Stąd moje drugie pytanie, po jakim czasie nowy obywatel musiałby/mógłby zdawać egzamin?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hohenzollern
Gadu-Gadu: 5403509
Tlen: pipipioter@tlen.pl

Post autor: Hohenzollern » 20 sty 2017, o 12:28

Wasza Książęca Mość,
J.O pani Minister,

Pomysł uważam za trafiony. Zresztą jest to bardzo ciekawa i użyteczna inicjatywa - w mej opinii. Pragnę jednak zauważyć, żeby ów projekt się powiódł, to powinien być on dobrowolny. Znaczy się w tym sensie, że jego ukończenie bądź nie, nie kolidowało z zdobyciem obywatelstwa. Tu głównie przeszkodą jest czas jaki może zagospodarować nowy mieszkaniec, który już od razu w większości wypadków rzuca się na głęboką wodę. Należy przez to rozumieć, że chce mieć wpływ na państwo w którym zamieszkał, chce stać się politykiem, założyć partię, zdobyć tytuł, czy być poczytnym publicystą itd.. Gdzieś pośrodku uczy się, przyswaja prawidła panujące w Sarmacji, często bywa nakierowany przez mieszkańców na źródła informacji z której może czerpać wiedzę. Wiedzę która jest tak złożona, informacji których jest multum. I serio trudno to wszystko ogarnąć, zlepić w spójną całość, tym bardziej że ten mieszkaniec żyje już w KS, i musi też się interesować bieżącą sytuacją w swoim samorządzie i centrali. Więc biorąc pod uwagę że taki mieszkaniec przykładowo poświęca na KS godzinę dziennie. To musiał by minąć miesiąc bądź dwa, aby taki mieszkaniec mógł uczciwie podejść do takiego egzaminu, w pełni przygotowany. W ciągu tego czasu może znudzić się po prostu tym wszystkim.

Rozumiem i szanuje tu opinię mówiącą, iż proces edukacyjny może zachęcić takiego mieszkańca do działania. Jednak równie dobrze może go zniechęcić. W tym sensie że taki nowo przybyły, przychodzi i co na niego czeka, egzamin, bez którego nie będzie pełnoprawnym członkiem społeczności. A on tu przyszedł się tylko pobawić, dać upust swojej wyobraźni, ego. Zamiast tego serwowany jest mu test z WOS -u. Przedstawiam być może, dość abstrakcyjne podejście, jednak myślę że przymus w niczym tu nie pomoże. Co więcej jeszcze bardziej zniechęci osoby nieśmiałe, nie mające skonkretyzowanego celu na swoje bycie w Sarmacji.

Natomiast dobrowolność takiego egzaminu, połączenie tego z różnego typu eventami to zupełnie co innego. Powiedzmy za zdanie, ta jak przedmówca powiedział order czy bertka. To już zupełnie inna bajka. Dodać do tego przez miesiąc oznakę dobrego obywatela, inaugracyjny znaczek z okazji zadania egzaminy który by posiadał jedynie taki obywatel który zdał ów test, w liczbie III znaczków o jakimś pokaźnym nominale, program stażowy. To już jest coś. Dodać do tego event pod tyłem twoja pierwsza praca, zachęcając tym samym do zaangażowania w budowę samorządy, gdzie właśnie na tym szczeblu najczęściej ugruntowują się relacje. To jest fajnie, gdyż usidla się takiego mieszkańca, który nie robi tego bo musie, lecz bo chce!

Może piszę chaotycznie, jednak myślę że moje przesłanie jest jasne dobrowolność tak, przymus nie.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 sty 2017, o 12:36

Okej, jest rozwiązaniem ewentualnym przyjęcie założeń, że sam egzamin nie jest obowiązkowy do zdobycia obywatelstwa, ale jest obowiązkowy by pełnić funkcje. W sumie... jest to sensowne.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
VAT

Re: [KONSULTACJE SPOŁ.] EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI

Post autor: VAT » 20 sty 2017, o 15:20

Ja bym chciał pociągnąć jeden wątek (jeśli można oczywiście), gdyż mnie zaintrygował:

Rihanna pisze:Zbadane to. Reklamowałam Sarmacie wśród znajomych. Niektórzy nawet założyli konto. Według nich egzamin jest dobrym pomysłem bo wreszcie będzie szansa na jakiekolwiek informacje o nas. Przede wszystkim nie będzie pytań o treść aktu prawnego, ale o to gdzie je można znaleźć. Test ma byc prosty z reguły.

Czy zdradzi Jaśnie Oświecona, czy ci znajomi zadomowili się w Sarmacji czy też nie, a jeśli nie to z jakich powodów? Myślę, że niezwykle cennym byłoby usłyszeć zdanie 'osób trzecich' w tej materii.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek

Awatar użytkownika
Carmen Laurent

Re: [KONSULTACJE SPOŁ.] EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI

Post autor: Carmen Laurent » 20 sty 2017, o 16:38

Chyba jestem najświeższym aktywnym nabytkiem i dla mnie nabicie samej aktywności już było wyzwaniem, które wymagało poznania Sarmacji w jakiś sposób. Jakbym miała przystępować do jakiegoś egzaminu obowiązkowo i zobaczyła stos materiałów do nauki to chyba bym wywaliła komputer przez okno. Szczególnie jakby trafił mi się okres, że na Sarmacje nie mogłabym poświęcić dużo czasu. Natomiast gdyby faktycznie byłoby to dobrowolne np. w okresie 3/4 mieściscy od rejestracji za bonusy to może bym już sama bez presji jakiś czas wydzieliła. Próba narzucenia egzaminu może zniechęcić część osób, czy Sarmacja w obecnym niżu demograficznym może sobie na to pozwolic?
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Prefekt Generalny KS

Zablokowany

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”