Kreator Rzeczywistości

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Awatar użytkownika
Jacek Gmoh

Re: Kreator Rzeczywistości

Post autor: Jacek Gmoh » 8 sie 2017, o 00:46

anglov pisze:
Hugo pisze:Sejm Wielki jest tego najlepszym dowodem - niby "każdy" chce się bawić w politykę, a gdy podwoje parlamentu zostały otwarte dla w zasadzie wszystkich obywateli, okazało się, że wcale "wszyscy" się nie garną, a i w samym Sejmie niewiele się dzieje.
Od dawna mówiłem, że mało kogo interesuje polityka i tworzenie ustaw. Nie wiem skąd to przekonanie, że „każdy chce się bawić w politykę”. To błąd logiczny leżący u podstaw.
Wiele osób jest takich, które chętnie się bawią w politykę, mogę Pana zapewnić.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Karolina Aleksandra
Gadu-Gadu: 9870726

Post autor: Karolina Aleksandra » 8 sie 2017, o 01:04

Jacek Gmoh pisze:Wiele osób jest takich, które chętnie się bawią w politykę, mogę Pana zapewnić.
Niewątpliwie. Po to mamy parlament, aby osoby zainteresowane polityką mogły doń startować i kreować w nim prawo :)

Drobna uwaga: JKW Andrzej Fryderyk jako król Teutonii jest Jego Królewską Wysokością, nie zaś „Panem”. Wiem, że na początku tytuły są trudne do ogarnięcia, ale warto zwracać uwagę na takie rzeczy. :) To też, jakby nie patrzeć, narracja…

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 13 sie 2017, o 15:11

Zgodzę się, z pewnością wiele osób chce się bawić z w politykę. Z drugiej jednak strony, są osoby (jak np. ja) że jeszcze się w to nie pragną angażować. Niemniej jednak pomysł z kreatorem rzeczywistości jest świetny i nie powinien być zakopany w forumowe archiwum nieaktywnych wątków.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 14 sie 2017, o 01:20

anglov pisze:Od dawna mówiłem, że mało kogo interesuje polityka i tworzenie ustaw. Nie wiem skąd to przekonanie, że „każdy chce się bawić w politykę”. To błąd logiczny leżący u podstaw.
Nieszczęście zaczyna się gdy nie interesujesz się polityka ale ona interesuje sie toba i twoja kieszenia :(

W zasadzie tak jak teraz walczymy ze smokiem to juz zespol zdolnych ludzi powinien przygotowywac kolejny event na poziomie centralnym. Plus przewidziec kilka zwrotow akcji w trakcie jego trwania - z calym szacunkiem dla smoczej przygody to niejako zostala ona rzucona spolecznosci bez dodatkowej stymulacji.

Kreujcie bo bedzie nudno i tylko polityka krew psuc bedzie.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 14 sie 2017, o 01:35

Zombiakov pisze:Kreujcie bo bedzie nudno i tylko polityka krew psuc bedzie.
Swoja droga jedno z drugim powinno wspolgrac.

Jezeli bede znow obywatelem z prawem glosu to oczekiwalbym od partii na ktora zaglosuje, ze aktywnie wezmie udzial w narracji takiej jak smok. Kraj plonie, ludzie walcza... a gdzie jest rzad i armia ? Gdzie politycy spierajacy sie co zrobic ze smokiem, jak zapobiec podobnemu kataklizmowi, przerzucajacy sie wina za wieloletnie zaniechania itp.

Takie zdarzenie, nazwijmy je dalej "centralne", powinno miec odbicie we wszystkim - wlacznie z gielda papierow wartosciowych.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 14 sie 2017, o 08:48

Zombiakov pisze:Swoja droga jedno z drugim powinno wspolgrac.

Jezeli bede znow obywatelem z prawem glosu to oczekiwalbym od partii na ktora zaglosuje, ze aktywnie wezmie udzial w narracji takiej jak smok. Kraj plonie, ludzie walcza... a gdzie jest rzad i armia ? Gdzie politycy spierajacy sie co zrobic ze smokiem, jak zapobiec podobnemu kataklizmowi, przerzucajacy sie wina za wieloletnie zaniechania itp.

Takie zdarzenie, nazwijmy je dalej "centralne", powinno miec odbicie we wszystkim - wlacznie z gielda papierow wartosciowych.
Może nie centralnie, ale lokalnie - w Sclavinii - działamy na najwyższych obrotach. Naród postawiony w stan gotowości. Waffen-OK ze specjalną jednostką. Nota do Króla Teutonii o wsparciu i pomocy. Poza tym w Sztabie Zarządzania Kryzysowego opracowywany jest plan ostatecznego zwycięstwa nad gadem - dostanie meldunek w Jastrzębcu :D
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
Jacek Gmoh

Post autor: Jacek Gmoh » 14 sie 2017, o 09:43

Zombiakov pisze:
Zombiakov pisze:Kreujcie bo bedzie nudno i tylko polityka krew psuc bedzie.
Swoja droga jedno z drugim powinno wspolgrac.

Popieram jak najbardziej. Ja tutaj nie mówię o jakimś stosie konunikatów codziennie, ale 2-3 na np. 3 dni przedstawiające obecną sytuacje bardzo by się przydały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 14 sie 2017, o 14:06

Zombiakov pisze:Jezeli bede znow obywatelem z prawem glosu to oczekiwalbym od partii na ktora zaglosuje, ze aktywnie wezmie udzial w narracji takiej jak smok. Kraj plonie, ludzie walcza... a gdzie jest rzad i armia ? Gdzie politycy spierajacy sie co zrobic ze smokiem, jak zapobiec podobnemu kataklizmowi, przerzucajacy sie wina za wieloletnie zaniechania itp.

Zgadzam się w pełni z Diukiem Zombiakovem. Centralne wydarzenie które wpływa na wiele, łącznie z GPW, żywieniem, zdrowiem itd. To dopiero będzie zabawa !
Patryk Vindsor

Obrazek

Jarosław Wawrzyniak

Post autor: Jarosław Wawrzyniak » 17 sie 2017, o 19:48

Podzielam pomysl Jacka by stworzyc taki podmiot gry. Jednak uwazam ze powinna byc to osoba o wszechstronnej wiedzy i zainteresowaniu by nie tworzyc monotematyki bo stanie sie to szybko nudne i chyba Jacek powinien wiedziec o co mi chodzi. Ponadto taka osoba powinna byc kontrolowana przez kogos by te kreowanie nie stalo sie swoistym mieczem wobec przeciwnikow lub co gorsza pisanie scenariuszy pod siebie. Temat warty rozwazenia bo jest ciekawie ale tutaj sily wyzsze sa kluczowe by kreator rzeczywistosci nie byl wyrocznia czyjejs osoby badz instytucji.

Jarosław Wawrzyniak

Post autor: Jarosław Wawrzyniak » 17 sie 2017, o 19:51

Oczywiscie osoba o wszechstronnej wiedzy w mojej wypowiedzi nie dotyczy zadnego Sarmaty zeby nikt nie poczul sie dotkniety ta czescia wypowiedzi ze chce kogos deprecjonowac. W zadnym wypadku nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”