Dlaczego Ci się nie chce? — 101 usprawiedliwień lenistwa

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Dlaczego Ci się nie chce? — 101 usprawiedliwień lenistwa

Post autor: Vladimir » 7 wrz 2017, o 22:19

Marazm, jesień i depresja — tymi słowami opisałbym dziś Sarmację. Nie jest wszak tajemnicą, że już od bardzo dawna nie mamy żadnej polityki. Komitety powstają, by po zakończeniu kadencji Sejmu nigdy nie powrócić na scenę. Kanclerz i rząd ograniczają się do wypełniania nudnych, rutynowych czynności administracyjnych. W kulturze również nie widać rewolucji. Co prawda powstają nowe artykuły, ale nie są raczej godne dłuższego zapamiętania. Wydaje się, że nikt z nas nie ma ciekawego pomysłu, albo energii do jego realizacji.

Daniel von Witt w tym artykule ciekawie, według mnie, podsumował sarmacką rzeczywistość i skontrastował ją z dreamlandzką. Pisał oczywiście o wojnie, ale ja traktuję Awarę — w tym przypadku — jako dodatek. Nie jest istotna dla przedmiotu.
  • "Księstwo Sarmacji jest państwem gnijącym od środka. [...] Zmierzając jednak do tego celu cały czas pokazuje światu swoje „standardy” – wycofywanie uznania innych krajów, aby je napaść, by potem uznawać ich unię z innymi państwami, prowadzenie wojen za pomocą obrazków wstawianych na swoim terenie, pokazywanie pośladków rysunkowych i fotograficznych, także jako odpowiedzi na oficjalne noty dyplomatyczne, kopiowanie terytoriów należących do innych państw. Długo można wyliczać symptomy sarmackiego zepsucia i upadku standardów.

Tymczasem dreamlandzki krąg cywilizacyjny wciąż niesłusznie zdaje się uważać, że to wojna jest ukoronowaniem upadku standardów. Oczywiście nie taka wojna, jak w sarmackim wydaniu.[...] Wystarczy przecież dostrzec, jak zbawiennym w skutkach okazało się podpalenie dreamlandzkiej sceny politycznej, na której cały czas tarzają się ze sobą konserwatyści z radykałami, komunistami, alfonsami, ludowcami i Bóg jeden raczy wiedzieć z kim jeszcze. Jest to walka realna, padają w niej prawdziwe ciosy, są prawdziwi zabici i ranni. Dzięki temu Dreamland żyje [...]"
Kiedyś JKW Andrzej Fryderyk powiedział mi, że sedno tkwi w konflikcie, jednak w konflikcie za ideę. Ma rację. Dziś brakuje nam idei, podziału, wyrazistego spojrzenia, wizji, by działo się znowu ciekawie, ale każdy ma zapewne swoje własne usprawiedliwienia, za którymi nie stoją socjologiczno-politologiczne dyrdymały. Zachęcam, by się nimi podzielić. Ja zacznę.

1. W mikronacjach nie warto angażować w projekty zbyt dużo czasu i energii, bo albo dzieło bardzo szybko popadnie w zapomnienie, albo nikt z postronnych dzieła nie doceni adekwatnie do włożonego w jego realizację czasu i energii. Stawiamy na ilość, nie na jakość.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
von Vihren
Gadu-Gadu: 0

Re: Dlaczego Ci się nie chce? — 101 usprawiedliwień lenistwa

Post autor: von Vihren » 7 wrz 2017, o 23:59

2. Brak czasu. A w przypadku posiadania czasu brak sił. A w przypadku posiadania sił i czasu brak chęci. itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 8 wrz 2017, o 04:10

To jest jak z programowaniem w przypadku Open Source, większość rzeczy robi się dla siebie, przynajmniej ja tak mam. Dlatego nie ma regularności, znajdę coś co mnie zaciekawi, będzie mi się chciało to w wolnym czasie postaram się to zrealizować.

Jak dla mnie, najsmutniejsze jest to, że Sarmacja jest mocno rozdrobiona. Nawet jak ktoś otworzy jakiś wątek na forum gdzieś z czymś ciekawym, to nikt nie reaguje, nie wchodzi w to, wszystko idzie w zapomnienie lub samotne prowadzenie wątku, oj strasznie brakuje pomysłu, oj strasznie...
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 8 wrz 2017, o 20:08

Bym się udzielił, ale cytowanie Witta aka "Będę kąsał Sarmację, bo dzięki temu Dreamland jakoś dycha, a i można zaorać kolejną monarchinię, bo to hańba, że królowie-seniorowie nie oddali korony mi" skutecznie mnie odrzuca.
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
Ekaton
Kontakt:

Post autor: Ekaton » 8 wrz 2017, o 20:45

3. Tragedia Darth Plagueisa Mądrego i jego mikstury na odebranie włosów hrabiemu Czekan wprawiła mnie w depresję skutkującą niemożnością podjęcia jakichkolwiek skutecznych działań.

Mógł uratować innych od łysienia, ale nie mógł uratować hrabiego Czekan...
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii i Władca Ziem Tutejszym Bliżej Nieznanych,
Nominalny Cesarz Schaletau i zwierzchnik pewnej formacji zbrojnej,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jihymed

Post autor: Jihymed » 8 wrz 2017, o 21:22

Bo nie ma trupów po których możnaby iść? "_"
Obrazek

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 8 wrz 2017, o 21:44

Roland pisze:Bym się udzielił, ale cytowanie Witta aka "Będę kąsał Sarmację, bo dzięki temu Dreamland jakoś dycha, a i można zaorać kolejną monarchinię, bo to hańba, że królowie-seniorowie nie oddali korony mi" skutecznie mnie odrzuca.
Witta możemy nie lubić, ale nie wolno zaprzeczyć, że trochę trafił w sedno. U nas jest martwo.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 9 wrz 2017, o 10:51

Przede wszystkim – nie spodziewałem się, że zostanę przytoczony. To miłe :)

Często się kłócę o to z elitami sarmckimi, które spór uważają za dobry sposób budowy aktywności. W mojej ocenie obecne generowanie sporów jest bardzo płytkie i bezsensowne. Kłótnia na zasadzie czy a to ch, a b to k, owszem generuję aktywność. Ale jest to aktywność destruktywna, która w ostateczności doprowadza do rozpadu.

Kiedy spieramy się na takich zasadach jak teraz – niszczymy się. Czasem jednak pojawiają się spory ideowe, jednak prowadzone są w sposób na tyle infantylny, że nic sensownego z nich nie wynika. Jestem więc zdania, że lepiej nie będzie prowadzić sporu w ogóle, rozwijać się w inny sposób i dać różnicom ideowym wyewoluować.

Ach. I żeby było jasne. W Dreamlandzie również jest martwo i pusto.

Dorzucając się jednak do pierwotnego tematu:

4. Bo Mikronacje nie są i nie będą moją jedyną rozrywką. Ani nawet główną.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
John Rasmusen

Post autor: John Rasmusen » 9 wrz 2017, o 16:31

Napisałbym czemu, ale mi się nie chce...
Obrazek

John wicehrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa

Awatar użytkownika
Ricardo

Post autor: Ricardo » 9 wrz 2017, o 16:44

5. Nie można już grać w mapę, bo Khand ukrad.

Miałem w sumie pisać arta na ten temat z różnymi propozycjami rozwiązania problemu, ale się jakoś odechciało.
(—) Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”