IES - czy zmiany są potrzebne?

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
зхао
Gadu-Gadu: 0

Re: IES - czy zmiany są potrzebne?

Post by зхао »

Po co mentoring? Każdy Sarmata może odpowiedzieć nowemu na pytanie i nękać go na PK :).
rybczak

Post by rybczak »

Nie mentoring a wyrozumiałe społeczeństwo a takie w większości mamy. To co trzebaby zrobić to ułatwić lądowanie - w prosty interaktywny sposób wprowadzić do naszego klimatu, pokazać jak to wszystko wygląda i wyjaśnić jak najwięcej się da. Nie oszukujmy się, że ktoś nowy przebrnie przez kilkadziesiąt artykułów bo nie przebrnie, najpierw musi się zainteresować i wkręcić do zabawy. A później przejmą go mieszkańcy i wszystko sie może kręcić.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Image
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

JW Pani Minister, przede wszystkim pytanie czy jest Pani Minister zadowolona z tego, co reprezentuje IES, co chciałaby Pani Minister, żeby IES "robiło"? Sama instytucja wrosła w nasz krajobraz, jednak mimo, iż od dawna się mówi, że nie spełnia swojej roli, to od danwa nie ma kogoś z konkretnym pomysłem na działalność IES.

Rihanna wrote:
Myślicie podobnie jak ja, że powinny być bardziej zdominowane przez grafiki, które byłyby łatwiej przyswajalne i przyjemniejsze dla oka? Jak wiadomo, dużo ludzi jest wzrokowcami i to co zauważą zostaje w pamięci :)

Może nie tyle zdominowane, co tekst mógłby zostać w pewnym sensie skompilowany w grafiki. Na PK lub FB prześlę JW Pani Minister link do blogu, w którym fajnie jest coś takiego zastosowane: autor opisuje promocję... kont bankowych, a potem zazwyczaj wieńczy artykuł grafiką - do tego terminu zrób to, w tym terminie zrób tamto, czekaj do tego terminu i ciesz się premią.

Zombiakov wrote:1. Uważam, że jedynym skutecznym sposobem przekazania wiedzy byłby system zadań do wykonania z kontekstowym samouczkiem - wintegrowane w stronę główna.

Grimknur wrote:
Zombiakov wrote:1. Uważam, że jedynym skutecznym sposobem przekazania wiedzy byłby system zadań do wykonania z kontekstowym samouczkiem - wintegrowane w stronę główna.

A to jest bardzo dobry pomysł. Coś na zasadzie odznak, przejdź cały samouczek, odkryj wszystkie "achievement", a dostaniesz 5000-1000 lt na start. Zadaniem jednak człowieka od IES'u musiałby być jednak odpowiednie przygotowanie tego, ale myślę, że to jest możliwe. :)

Coś takiego już jest... Order Wschodzącej Gwiazdy. No ale widać, że nie działa najlepiej, bo o ile rozumiem Diuka Zombiakova, bo nie jest nowy, to skoro osoba odznaczona tym Orderm tego nie skojarzyła, to rzeczywiście coś wymaga poprawy. Może dobrze by było, żeby IES uwypuklił też te sprawy?
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Hugo wrote:Na PK lub FB prześlę JW Pani Minister link do blogu, w którym fajnie jest coś takiego zastosowane: autor opisuje promocję... kont bankowych, a potem zazwyczaj wieńczy artykuł grafiką - do tego terminu zrób to, w tym terminie zrób tamto, czekaj do tego terminu i ciesz się premią.

Wyczuwam hajsiwo. Poproszę link również :)
зхао
Gadu-Gadu: 0

Post by зхао »

rybczak wrote:Nie mentoring a wyrozumiałe społeczeństwo a takie w większości mamy. To co trzebaby zrobić to ułatwić lądowanie - w prosty interaktywny sposób wprowadzić do naszego klimatu, pokazać jak to wszystko wygląda i wyjaśnić jak najwięcej się da. Nie oszukujmy się, że ktoś nowy przebrnie przez kilkadziesiąt artykułów bo nie przebrnie, najpierw musi się zainteresować i wkręcić do zabawy. A później przejmą go mieszkańcy i wszystko sie może kręcić.

Jak zaczynałem, to chciało mi się czytać i dlatego tutaj na trochę zostałem. Jak ktoś szuka podobnej rozrywki do mikronacji, ale bez jakiegoś zaangażowania, czy też większego wysiłku, to Guild 3 niedługo wychodzi. Kto nie będzie chciał czytać i pisać, to nie będzie czerpał przyjemności z mikronacji i tyle. Jeśli tutaj ma się zjawić więcej osób, to według mnie pozostaje ogólnosarmacka zrzutka na system gospodarczy i zlecenie napisania go przez profesjonalistów (albo przez Sarmatów-profesjonalistów, którzy oprócz dużej satysfakcji mieliby jakąś rekompensatę za poświęcony czas i w sumie pewną formę motywacji do pracy). Wiem że to brutalne podejście do tematu, ale ja już nie wierzę że ktoś stworzy coś pokroju złotej wolności w trybie non-profit. Wybaczcie.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Podejrzewam, że problem z SG nie rozbija się o kasę czy chęci napisania... ale raczej o to, że ten chce to, tamten chce tamto, a tamta to w ogóle chce coś innego. Płacenie na system tylko takie postawy wzmocni.

W przypadku SG (choć nie jest to temat tego wątku, i SG nie jest też lekiem na całe zło) trzeba działać nieco bardziej autorytarnie niż w innych dziedzinach. Programiści piszą, dają testować, poprawiają, wdrażają. Potem ewentualnie rozwijają. Jak będziemy czekać na uzgodnienie fundamentów to nie doczekamy się nigdy.
rybczak

Post by rybczak »

Oczywiście, że ktoś kto nie będzie chciał czytać to się tutaj nie odnajdzie. Ale przeczytanie artykułów/poradników wymaga poświęcenia kilku godzin - mało będzie takich, którzy na samym początku zainwestują swój czas nie wiedząc tak naprawdę na co trafili i jak się w to można bawić. Poradniki są potrzebne, ale dla tych, którzy świadomie zdecydują że chcą zostać jeszcze chwilę się rozejrzec. Dla tych, którzy tu poprostu zablądzili należy przygotować lądowisko które ich zatrzyma na dłuższy czas i skłoni do zapoznania się z treścią.

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Przypominają mi się czasy lotnisk międzymikronacyjnych ;) I pozycjonowania się na nich - kto wyżej, kto niżej... ah nostalgia.
rybczak

Post by rybczak »

Na szczęście szalony internet lat 90 to czas miniony. Są teraz lepsze sposoby na osiągnięcie celu tylko trzeba mieć na to pomysł, chęci i możliwości.

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Powago broń. Ani mi w głowie postulowanie powrotu do tych dzikich czasów ;-)
Locked

Return to “Polityka, zagranica”