Smutna pizda

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Patryk Vindsor

Re: Smutna pizda

Post by Patryk Vindsor »

RCA wrote:To prawda. Zatem... co możemy RAZEM zrobić by jednak troszeczkę z tej smutnej wyjść?

Nie wiem czy dobry przykład czy nie. Możemy zorganizować np. ogólnosramackie wydarzenie, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział. Kto żywy będzie mógł mieć swój wkład.
Patryk Vindsor

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Vladimir wrote:Po drugie nie potrzebujemy w Sarmacji planu restauracyjnego, a raczej oddolne inicjatywy. Przypuszczam, że brakuje w Księstwie osoby powszechnie szanowanej, bezstronnej, niezaangażowanej w konflikty i przede wszystkim kreatywnej — takiej drugiej Karoliny. Taka osoba mogłaby restytuować Sarmację.

Karolina wybrała Dreamland, zostawiając Sarmację. I w tym Dreamlandzie nie widać jakoś odnowy, którą jak rzeczesz mogłaby przynieść. Ani oddolnych inicjatyw nowych nie ma, ani nic specjalnego się nie dzieje. A nie, faktycznie, jest ważna sonda o tym czy zostawić dwie grupy użytkowników na forum. Sorry. Poza tym... jak się ma wołanie na puszczy o drugą Karolinę do wołania na pustyni o oddolne inicjatywy? Trochę schizofreniczne podejście, nieprawdaż?

kaxiu wrote:Ja sobie siedzę spokojnie w TK, drak nie nakręcam, do polityki się nie pcham ;).

To pacz! W końcu robimy coś dokładnie tego samego w tym samym czasie ;) Strach się bać!

Patryk Vindsor wrote:Nie wiem czy dobry przykład czy nie. Możemy zorganizować np. ogólnosramackie wydarzenie, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział. Kto żywy będzie mógł mieć swój wkład.

Każdy przykład jest dobry. Wydarzeń takich jest, jak sądzę, sporo. Czy też bywało sporo, ale odbiór tychże zawsze był raczej niszowy. Zauważam, co prawda, aktywność w samorządach, ale ta zamyka się w hermetycznych gronach. Jakie na przykład byś widział tego typu wydarzenie? Chętnie Ci pomogę w czymś sensownym.
Vladimir

Post by Vladimir »

RCA wrote:
Vladimir wrote:Po drugie nie potrzebujemy w Sarmacji planu restauracyjnego, a raczej oddolne inicjatywy. Przypuszczam, że brakuje w Księstwie osoby powszechnie szanowanej, bezstronnej, niezaangażowanej w konflikty i przede wszystkim kreatywnej — takiej drugiej Karoliny. Taka osoba mogłaby restytuować Sarmację.

Karolina wybrała Dreamland, zostawiając Sarmację. I w tym Dreamlandzie nie widać jakoś odnowy, którą jak rzeczesz mogłaby przynieść. Ani oddolnych inicjatyw nowych nie ma, ani nic specjalnego się nie dzieje. A nie, faktycznie, jest ważna sonda o tym czy zostawić dwie grupy użytkowników na forum. Sorry. Poza tym... jak się ma wołanie na puszczy o drugą Karolinę do wołania na pustyni o oddolne inicjatywy? Trochę schizofreniczne podejście, nieprawdaż?

Skąd ta z lekka wyczuwalna (przeze mnie) agresja, Hrabio? Według mnie Karolina jednak coś zmieniła. W przeciwieństwie do swojego poprzednika potrafi zjednywać sobie ludzi. Atut, który można bardzo dobrze wykorzystać. I nie uważam, że mam schizofrenię, a przynajmniej mój psychiatra jej u mnie nie zdiagnozował. Chodzi mi to, że osobowość pokroju Karoliny łagodzi obyczaje, daje dobry przykład, zachęca do oddolnych inicjatyw, których sama była u nas autorką, a i niekiedy udzielała wsparcia. Kogoś takiego nam brakuje.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Vladimir wrote:Skąd ta z lekka wyczuwalna (przeze mnie) agresja, Hrabio? Według mnie Karolina jednak coś zmieniła. W przeciwieństwie do swojego poprzednika potrafi zjednywać sobie ludzi. Atut, który można bardzo dobrze wykorzystać. I nie uważam, że mam schizofrenię, a przynajmniej mój psychiatra jej u mnie nie zdiagnozował. Chodzi mi to, że osobowość pokroju Karoliny łagodzi obyczaje, daje dobry przykład, zachęca do oddolnych inicjatyw, których sama była u nas autorką, a i niekiedy udzielała wsparcia. Kogoś takiego nam brakuje.

Uwielbiam obserwować te serwowane z lubością szpileczki gdy generalnie nie daję się sprowokować... Nie ma we mnie, ani w mych słowach, agresji. Ani krztyny. Podjąłem temat, staram się dyskutować. Ale jak zaczniesz, drogi Vladimirze, uderzać w nuty "agresji" w moich wypowiedziach, to zwyczajnie dam sobie spokój. Been there, done that.

Karolina umie zjednywać sobie ludzi. Dobrze jej to wychodzi, najczęściej głównie służy to jej celom. Nic w tym zdrożnego, to pożyteczna, dla niej, cecha. To, że starzy wyjadacze, jak Ty, nabierają się na to, to już ciekawostka. Królową Dreamlandu cenię, za jej zaangażowanie, jej umiejętności (także te, o których mówisz). I szanuję. To najważniejsze. Kwestię oceny zaś zostawiam sobie, nie zamierzam jej czynić publicznie. Stwierdziłem zaś fakt, że w Dreamlandzie, gdzie panuje, nie widać tego o czym mówisz. Obecne zjednanie sobie wandusów i ciprofloksów wynika głównie z efektu nowości i fascynacji tym, że na tron wskoczyła realna kobieta, którą zresztą część zna z reala. Niż z faktu, że uczyniła publicznie coś co powoduje, że opadają szczęki. Miejmy dystans, na spokojnie.

Podkreślam zaś — ani zbawiennego wpływu na Dreamland, ani oddolnych inicjatyw w Dreamlandzie nie widać. I ani to wina Karoliny, ani jej zasługa. Łagodzenie obyczajów w Sarmacji, także ze sporym udziałem Karoliny, odbywało się przez czas gdy była tu aktywna. Dzięki stoliczkom, i łagodzeniu, mamy największy stan kryzysowy (pod kątem ciekawości wydarzeń, aktywności) odkąd pamiętam. Sarmaci nie potrzebują głaskania się po kutasach. Sarmaci potrzebują tymi kutasami się napieprzania. Nie w sensie krytykanctwa, ale walki o idee, sporów o rozwiązania. Dziś panuje zaś powszechna zgoda. I nuda.
Vladimir

Post by Vladimir »

RCA wrote:Karolina umie zjednywać sobie ludzi. Dobrze jej to wychodzi, najczęściej głównie służy to jej celom. Nic w tym zdrożnego, to pożyteczna, dla niej, cecha. To, że starzy wyjadacze, jak Ty, nabierają się na to, to już ciekawostka. Królową Dreamlandu cenię, za jej zaangażowanie, jej umiejętności (także te, o których mówisz).[...]

W mojej ocenie przemawia tutaj zazdrość.

RCA wrote:[...] Sarmaci potrzebują tymi kutasami się napieprzania. Nie w sensie krytykanctwa, ale walki o idee, sporów o rozwiązania. Dziś panuje zaś powszechna zgoda. I nuda.

Tutaj padły trafne słowa. Obecnie nie ma żadnej idei w Sarmacji. Wątpię, żeby jej wymyślanie na siłę pomogło. To musi pójść od dołu. Musi się pojawić grupa, której rzeczywiście będzie przyświecał szczytny cel. Najlepiej, by pojawiła się grupa, która będzie reprezentować coś całkiem odmiennego. Wtedy byłoby ciekawie.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Vladimir wrote:W mojej ocenie przemawia tutaj zazdrość.

Zazdrość o co? Nie jestem zazdrosny, agresywny, zły i jakie tam jeszcze dostrzegasz negatywne postawy i emocje we mnie. Możesz mi nie wierzyć, ale jestem absolutnie zadowolony ze stanu wyciszenia jaki osiągnąłem. Pozwala mi to na wiele rzeczy. Po pierwsze na krytyczne spojrzenie na swoje niegdysiejsze zachowania. Po drugie na krytyczne, acz obiektywne, spojrzenie na stan mikroświata, w tym i Sarmacji. Po trzecie nie szukam wrażeń, chcę sobie spokojnie działać. I mam ku temu możliwości. Nie oceniaj innych podług siebie Vladimirze.

Vladimir wrote:Tutaj padły trafne słowa. Obecnie nie ma żadnej idei w Sarmacji. Wątpię, żeby jej wymyślanie na siłę pomogło. To musi pójść od dołu. Musi się pojawić grupa, której rzeczywiście będzie przyświecał szczytny cel. Najlepiej, by pojawiła się grupa, która będzie reprezentować coś całkiem odmiennego. Wtedy byłoby ciekawie.

Zgadzam się. Ale też wiem, że taka grupa zamiast być przyjęta jako coś nam potrzebnego, zostałaby z automatu zgnojona i zhejtowana, bo jakże to tak... status quo i w ogóle.
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

RCA wrote:
Karolina wybrała Dreamland, zostawiając Sarmację. I w tym Dreamlandzie nie widać jakoś odnowy, którą jak rzeczesz mogłaby przynieść. Ani oddolnych inicjatyw nowych nie ma, ani nic specjalnego się nie dzieje. A nie, faktycznie, jest ważna sonda o tym czy zostawić dwie grupy użytkowników na forum.
No cóż, ciężko oczekiwać, żeby osoba, która jest "na szczycie" sama inicjowała oddolne przedsięwzięcia. Zresztą sama kilka inicjatyw też rozpoczęła.
Ale też... chciałbym, żebyśmy zostawili JKM Karolinę Aleksandrę w spokoju - ona jest teraz głową Dreamlandu. Nie twierdzę, że nie mamy o niej mówić, nie chcę zamykać ust. Nie o to mi chodzi, ale nie nakręcajmy spirali wzajemnych animozji z KD posługując się naszą Przyjaciółką. Jeśli już, to starajmy się poszukać, co może z tego pozytywnego wyniknąć.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Wasza Książęca Mość ma rację. Ja zaś jedynie odpowiadałem na słowa Vladimira. On wywołał temat Karoliny ;)
Patryk Vindsor

Post by Patryk Vindsor »

RCA wrote: Każdy przykład jest dobry. Wydarzeń takich jest, jak sądzę, sporo. Czy też bywało sporo, ale odbiór tychże zawsze był raczej niszowy. Zauważam, co prawda, aktywność w samorządach, ale ta zamyka się w hermetycznych gronach. Jakie na przykład byś widział tego typu wydarzenie? Chętnie Ci pomogę w czymś sensownym.

Hrabia zauważył bardzo ważną sprawę, mianowicie wydarzenia dzieją się w gronach, szczególny podział dotyczy prowincji. Ale można to wykorzystać na nasza korzyść. Proponuję coś na kształt zawodów, rywalizacji między poszczególnymi prowincjami. Oczywiście dyscyplinę wspólnie ustalimy, jest w czym przebierać - od rywalizacji w literaturze po zawody sportowe. Może olimpiada w jakiejś dziedzinie, może w sporcie? Chodzi mi o taki dzień bądź dni - każdy obszar wystawia swoich reprezentantów i walczymy.
Patryk Vindsor

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Patryk Vindsor wrote:Hrabia zauważył bardzo ważną sprawę, mianowicie wydarzenia dzieją się w gronach, szczególny podział dotyczy prowincji. Ale można to wykorzystać na nasza korzyść. Proponuję coś na kształt zawodów, rywalizacji między poszczególnymi prowincjami. Oczywiście dyscyplinę wspólnie ustalimy, jest w czym przebierać - od rywalizacji w literaturze po zawody sportowe. Może olimpiada w jakiejś dziedzinie, może w sporcie? Chodzi mi o taki dzień bądź dni - każdy obszar wystawia swoich reprezentantów i walczymy.

Był kiedyś ranking miejscowości, opierał się o różne elementy, punktowane. Z czasem zniknął. Jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł, czemu by nie spróbować zrobić rankingu samorządów... ale z racji pewnych zawirowań w realu nie skupiłem się na jego forsowaniu. Może coś w ten deseń?
Locked

Return to “Polityka, zagranica”