Manifest Republikański

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Józef Sowiński

Re: Manifest Republikański

Post by Józef Sowiński »

A niech stowarzyszenie się zorganizuje i założy. Niech stworzy swoje struktury i niech edukuje. W Sarmacji jest potrzebna różnorodność i to tylko od naszej aktywności zależy jaka będzie Sarmacja- czy stać ją będzie na utrzymanie monarchii czy też przejdzie w ręce republikanów.

Mam nadzieje, że wraz z naszą Partią Rozwoju zdołamy powstrzymać te lewackie zapędy i rozwinąć obecny ustrój, a republikanie pomogą nam w tym utwierdzając nas w przekonaniu, że tylko prawdziwa monarchia jest nam potrzebna.
Prezes Partii Rozwoju
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

anglov wrote:Ale poważnie. Idźcie już sobie budować tą swoją republikę gdzie indziej. [...] Przynajmniej prawdziwa :) :) :)

No nie. I nie ;)

Konrad Jakub wrote:Po takiej deklaracji spodziewałbym się rezygnacji z mitry w avatarze, rezygnacji z tytułu księcia-seniora (i króla-seniora przy okazji), rezygnacji z herbu książęcego z płaszczem, ba, z herbu w ogóle, rezygnacji z wsi lennych, powrotu do normalnego wariantu danych w profilu tj. z nazwiskiem. Dla konsekwencji. Tak jak komuniści w Dreamlandzie.

Nie używam tytułu księcia(króla)-seniora. Nie zauważyliście? Wsie itd. nie przeszkadzają w niczym - mogą zostać. Wasze też. Wystarczy sprawić, że nie będzie z nimi związana żadna siła polityczna i inne polityczne prawa i przywileje. W ogóle nie rozumiem wiązania tego o czym mówicie z tym o czym mówię ja. Ja mówię o polityce, Wy o obrazkach. Dziwne.

Remigiusz L. wrote:I to jest argument za tym, żeby wyrzucić łyżkę przez okno i zająć się wykuwaniem prawdziwego widelca.

O, widzicie? Zaczynacie rozumieć. Jeszcze będzie z Was zaufany człowiek przyszłych prezydentów.

Józef Sowiński wrote:Mam nadzieje, że wraz z naszą Partią Rozwoju zdołamy powstrzymać te lewackie zapędy i rozwinąć obecny ustrój, a republikanie pomogą nam w tym utwierdzając nas w przekonaniu, że tylko prawdziwa monarchia jest nam potrzebna.

Lewackie? O mamma mia!
Remigiusz L.
Gadu-Gadu: 0

Post by Remigiusz L. »

O, widzicie? Zaczynacie rozumieć. Jeszcze będzie z Was zaufany człowiek przyszłych prezydentów.

Chyba WKW nieuważnie przeczytał. Pisałem, że potrzebny nam nowy widelec, a nie nowa łyżka.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Remigiusz L. wrote:Chyba WKW nieuważnie przeczytał. Pisałem, że potrzebny nam nowy widelec, a nie nowa łyżka.

Dobra, dobra. Teraz to się tłumaczcie.
Remigiusz L.

Post by Remigiusz L. »

RCA wrote:
Remigiusz L. wrote:Chyba WKW nieuważnie przeczytał. Pisałem, że potrzebny nam nowy widelec, a nie nowa łyżka.

Dobra, dobra. Teraz to się tłumaczcie.

Nie mam z czego ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Image
KJAF

Post by KJAF »

RCA wrote:Nie używam tytułu księcia(króla)-seniora. Nie zauważyliście?

No właśnie nie.

Image

RCA wrote:Ja mówię o polityce, Wy o obrazkach. Dziwne.

Wydaje mi się jednak, że słowa typu "Przeszłe zasługi, za którymi nie idzie dalsza praca na rzecz Narodu są nieważne" oraz "Tytuły i medale to bluszcz oplatający i krępujący siły witalne każdego z nas" to właśnie te obrazki, które raz chcecie (czy może bacząc na okoliczności - chce Pan) odrzucić, ale jednocześnie zatrzymać przy sobie.

Skoro postuluje się skończenie z malowaniem republiki na monarchię, to pasuje zrobić to z konsekwencją i pozbyć się monarchistycznych ozdobników typu tytuły i herby. No chyba że już nie malujemy, ale nadal malujemy — w drugą stronę, republikę na monarchię.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Konrad Jakub wrote:No właśnie nie.

Mylenie biernego wylistowania w profilu z używaniem (aktywnym) to zabieg celowy obliczony na ignorancję odbiorców, czy... serio nie widzicie różnicy?

Konrad Jakub wrote:Skoro postuluje się skończenie z malowaniem republiki na monarchię, to pasuje zrobić to z konsekwencją i pozbyć się monarchistycznych ozdobników typu tytuły i herby.

Można, owszem. Na wszystko jest czas i miejsce. Nigdzie nie powiedziałem, że się nie pozbędę. Ale zrobimy to razem :) Jeśli bardzo chcecie. Dla mnie znaku równości między tym co było, a tym co będzie nie ma.
anglov

Post by anglov »

Wychodzi na to, że w zaistniałej sytuacji, to ja jestem najbardziej zagorzałym republikaninem ;D
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
KJAF

Post by KJAF »

Innymi słowy, pali Pan, ale się nie zaciąga.

W takim razie po co rozróżnienie na używanie bierne i aktywne, skoro bierne nie jest używaniem? Marne wykręty, komuniści w KD i ci w KS przynajmniej potrafią wcielać swoje idee z konsekwencją — składać formalne wnioski o pozbawienie ich tytułów i wsi nadanych wbrew przekonaniom oraz protestować w przypadku nazwania ich inaczej, niż towarzyszem. Chciałbym zobaczyć kiedyś np Radzieckiego z wpisanym powiedzmy hrabią w profilu i tłumaczącym się, że tytułu używa, ale biernie, a nie aktywnie, więc się nie liczy.

Dwa - nie rozumiem z jakiej racji mam rezygnować z tytułów, jako monarchista i osoba, która znaku równości nigdzie nie stawia, bo nie zgadza się z programem manifestu.
KJAF

Post by KJAF »

Zresztą, coś mnie podkusiło i wpisałem w szukajkę forumową interesujące słowa-klucze oraz autora. Długo szukać nie musiałem.

Image

No chyba że to też nie jest aktywne używanie, albo lekko ponad miesiąc temu się nie liczy, bo jeszcze Pan nie był republikaninem.
Locked

Return to “Polityka, zagranica”