Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Informacje z zagranicy

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Re: Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Informacje z zagranic

Post by Karolina »

Zombiakov wrote:
Hetman_Gotfryd wrote:Musimy mieć świadomość że powiększa się grono osób, "obrażonych" na KS którzy szukają swojego miejsca poza Księstwem.
W KS jest to trudne i duza czesc osobo "obraza sie" glowne na to, ze ich wizje i pomysly nie moga sie ziscic.
Moge sie mylic jednak - trzeba by zrobic wywiad z osobami ktore sa na liscie tych "obrazonych".
Myślę, że nie zawsze szukanie swojej przestrzeni poza Księstwem wynika z „obrażenia się” na Księstwo. Czasami to chęć poszukiwania nowych wyzwań po byciu ileś lat w jednym miejscu, a czasami chęć poznania nowego klimatu. Niechaj kamieniem rzuci pierwszy ten, kto nie myślał po cichu o wcieleniu się w nową postać rajńskiego beduina, skarlandzkiego rewolucjonisty, polskiego szlachcica czy rotryjskiego duszpasterza. Te kraje mają ogromny klimat i coś, czego w Sarmacji brakuje – jednolitą narrację. Nie mówię, że to złe, że tego brakuje w KS (zawsze byliśmy takim catch-it-all) – ale to po prostu coś zupełnie innego.

Sarmacja to ogromny konglomerat osobowości i doświadczeń, tak swoją drogą. Mamy wiele różnych dróg rozwoju, ale jednocześnie, gdy wpadnie nowy mieszkaniec i zaproponuje stworzenie akademii sarmackiej, to dostanie milion wiadomości, że to już było i się nie udało. To też może być trochę zniechęcające. Oprócz tego, o czym wspomniał diuk Prokrust – że w Sarmacji wszystkie poprzeczki są znacznie wyżej postawione niż w innych państwach mikroświata, co dla mnie zawsze było ogromną zaletą, ale również wiem, jak wiele osób zniechęcała bezskuteczna próba dostania się do Sejmu.
  • Karolina Aleksandra
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Przeglądam wyniki ISM i w sierpniu mikroświat zaryje nieźle o dno. My też zanotujemy potężny spadek aktywności.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Michał F. Lubomirski
Gadu-Gadu: 50331381

Post by Michał F. Lubomirski »

Ech... Nie chciałem tego zasercować, Jaśnie Wielmożny Markizie.

Ale spostrzeżenie trochę przykre...

Co do spostrzeżeń JO Diuczessy Karoliny Aleksandry, należy się zgodzić.
Ja dodałbym jeszcze klimatyczne Austro-Węgry. ;-)
(-) por. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Karolina wrote:Myślę, że nie zawsze szukanie swojej przestrzeni poza Księstwem wynika z „obrażenia się” na Księstwo.
Na pewno - i takie chwilowe inicjatywy / aferki są chwalebne jeżeli sprawiają, ze ludzie się czują lepiej i są mniej znudzeni. Jak są to ostre rewolucje to nawet lepiej, że ten impet się realizuje poza granicami ;-) Natomiast ogólnie w Księstwie jest przestrzeń na różne inicjatywy polityczno-społeczne jak choćby Południowy Baridas czy wojna na Tropicanie - chociaż może nie jest to takie oczywiste.
Do momentu w którym nie uderzają w porządek całego Księstwa.

Mamy również olbrzymie pokłady historycznych miejscowości i regionów które można by kształtować na nową modłę. Nawet możemy zająć nowe terytoria jeżeli kogoś by to cieszyło.
Możemy gdzieś stworzyć piaskownicę konfliktu zbrojno-politycznego. Specjalny region o który walczyłyby frakcje i przejmowałyby nad nim władzę w wyniku jakiś reguł - może prostszych niż wojna na Tropicanie.

Generalnie poza boksowaniem się o stołek Księcia , Kanclerza i Posła z których zwłaszcza dwa pierwsze muszą być dostępne tylko dla wybranych ... musi być widoczność łatwo dostępnej przestrzeni dla realizowania różnych i przeróżnistych wizji.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Traktat MAW i RON - klęska dyplomatyczna? - Nie wiem czy zamysł był taki, jednak z mojej perspektywy to mocny faux pas. Sprawy powinny być załatwiane miedzy odpowiednimi organami, a nie wisieć na forum. Sama treść budzi też kontrowersje w MAW.

Bal królewski w RON

Pomysły na Dreamland - Dreamland znalazł się w trudnej sytuacji, najpierw bez uzasadnienia w prawie został powołany premiera przez Króla, następnie Król pojechał na wakacje i ustanowił Regenta - Alusia de la Ciprofloksja, następnie mamy powrót RCA i "afere o obywatelstwo" w wyniku której odszedł premier Miś. Pojawiły się głosy, żeby zmienić Króla, a nawet przyłączyć Dreamland do Sarmacji(to raczej w ramach ciekawostki przyrodniczej). Na tą chwile mamy powołanego nowego pierwszego ministra - diuka Chamberlaina i możliwie, że po chwilowym kryzysie nasz sąsiad trafi na odpowiednie tory.

Związek Winkulijski stał się niepodległym państwem, a Socjalistyczna Republika Volkianu jego częścią składową.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Z ostatniej chwili:
Bialenia wypowiada traktat o przyjaźni, współpracy i pomocy wzajemnej Traktat ten obejmował współpracę w ramach Rady Państw Nordaty, wypowiedzenie go skończy jej działalność. Tutaj odpowiedź Związku Winkulii i Volkianu na zaistniałą sytuacje
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

XD

Niedługo zostaną coś czuję całkiem sami, a ich główna aktywność to będzie nieustanne plucie na każde inne państwo. Z Rotrią spina, z Sarmacją spina, teraz jeszcze dojdzie z całą Nordatą. Żenada.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Jak ja się ważnie teraz czuję... od tego jak terminy ustawię wiele zależy XD.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

Przejrzałem sobie debatę i rozbawiły mnie słowa:
Należy w przyszłości tworzyć organizacje np. tematyczne z państwami, z którymi się dogadujemy
Cóż, Joahimie, uświadom ich, że jak się z każdym pokłócą, to nie będą mieli z kim takich organizacji tworzyć xd
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

A kłócą się ze wszystkimi?

No i jak chcesz to sam możesz im powiedzieć- choćby w wieściach z zagranicy w Bialenii.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”