Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Informacje z zagranicy

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Brunon Krasnodębski

Re: Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Informacje z zagranic

Post by Brunon Krasnodębski »

Joahim-von-R wrote:A kłócą się ze wszystkimi?
Na szybkości wyliczyłem Sarmację (automatycznie państwa stowarzyszone, bo jakoś nie zauważyłem, żeby prężnie działała dyplomacja bialeńsko-teutońska/baridajska/scvlaińska), Rotrię, teraz członkowie RPN. Trochę sporo, jak na ilość państw na Pollinie w ogóle.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Brunon Krasnodębski wrote:
Na szybkości wyliczyłem Sarmację (automatycznie państwa stowarzyszone, bo jakoś nie zauważyłem, żeby prężnie działała dyplomacja bialeńsko-teutońska/baridajska/scvlaińska), Rotrię, teraz członkowie RPN.
Rotria? To oni się fochli! (Nawet nie pamiętam na co).
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Rotria? To oni się fochli! (Nawet nie pamiętam na co).
Może za to, że za relacje z nimi odpowiada Minister ds Trollingu zamiast MSZ ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Joanna Izabela wrote:Może za to, że za relacje z nimi odpowiada Minister ds Trollingu zamiast MSZ ;)
Oryginalnie odpowiadał MSZ. Mówiąc szczerze pojęcia nie mam czemu za relacje z nimi odpowiada Minister ds Trollingu (tak samo jak nie wiem co ten minister robi).
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Raczej chodziło mi ogólnie o odniesienie się do traktowania Rotrii oficjalnie przez Bialenie. Jednak no można nie przepadać za pewnymi mikronacjami ale skoro już się nawiązuje kontakty dyplomatyczne to chociaż oficjalnie powinny być one poprawne, a nie traktowane z taką dozą wyższości.

Sama nie lubię pewnych koncepcji w mikronacjach ale jako MSZ pewnych rzeczy bym nie powiedziała(dlatego też teki MSZ wole nie dostać). Jako MSW pewnie mogę sobie pozwolić na więcej ale nadal staram się w tych oficjalnych rozmowach zachować swoje przekonania dla siebie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Kardaczek
Gadu-Gadu: 0

Post by Kardaczek »

Zacznę może od malutkiego sprostowania, otóż Związku Winkulii i Volkianu już nie ma. W jego miejsce jest Związek Winkulijski.

Sprawa z traktatem jest o tyle ciekawa, że sama Bialenia była jego inicjatorem. Główną taką postacią która dążyła do integracji Nordaty był Andrzej Swarzewski. Trzeba mu oddać to że bardzo się starał i ze swojej strony zrobił wszystko aby do tego doszło. Inicjatywa była ciekawa i miała prawo powodzenia. Niestety po odejściu Andrzeja z Bialenii ich światopogląd, jak widać, uległ zmianie. Nie rozumiem argumentacji popierającej wypowiedzenie traktatu. Okej, w niektórych państwach doszło do kilku zmian, jednak nie jest to żadna przeszkoda do kontynuowania działalności w RPN. Również argumenty że za granicą już zaczynają "jedzić po Nordacie". Już od dość dawna nie czytałem na forach innych państw o powrocie tych "nordackich standardów". Oczywiście już zaczynają się ataki "a bo to jojonacje" co tylko pokazuję zmienność Bialeńczyków. Nie trudno zauważyć że Republika chcę za wszelką cenę odciąć się od Nordaty, pytanie tylko dlaczego? Zamiast razem współpracować wolą palić mosty i niszczyć to, o co starał się Swarzewski.
Artur Kardacz von Hohenburg

Lord Wysoki Admiralicji LMiK
Założyciel Ligi Morskiej i Kolonialnej
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Zacznę może od malutkiego sprostowania, otóż Związku Winkulii i Volkianu już nie ma. W jego miejsce jest Związek Winkulijski.
Przepraszam za niedopatrzenie. Sama przecież pisałam o tym, jak widać z rozpędu zapisałam starą nazwę.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Mikronauci błędnie uważają, że na kłótni można zbudować długotrwały kapitał aktywności i atrakcyjności mikroświata. Wojenki, strzelanie przysłowiowego focha i obrażanie się po niepowodzeniach tylko szkodzi. I nie twierdzę, że wirtualne państwa mają żyć w sztucznej zgodzie i udawać, że się kochają ale brak współpracy, brak zacieśniania relacji w tak niszowej rozrywce jaką jest mikroświat jest kluczowy. Mikroświata nie zbawię ale mogę życzyć więcej chłodnej głowy wszystkim Sarmatom, niezależnie od pochodzenia. W kupie jesteśmy silni i możemy zrobić kolejny krok, by zerwać z prześladującym mikroświat marazmem i znudzeniem.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Bialenia: nieuprawniona osoba próbuje zakładać ambasadę w Rotrii - Thomas von Lisendorff po wyjeździe do Rotrii jako osoba prywatna chciał założyć placówkę dyplomatyczną. Dobrze wiemy nawet na naszym gruncie, że gdy osoba niepowołane próbują działać w imieniu rządu to pogarszają politykę zagraniczną zamiast ją poprawiać.

MAW: Rajdowe Mistrzostwa Austro-Wegier

Suderland: Przygotowania do IV wojny ostlandzkiej
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

W Bialenii specyficzna forma sądu chyba nie zdała egzaminu.

Słowem wstępu: według Konstytucji Republiki Bialeńskiej, władza sądownicza w państwie należy do kolegialnej Rady, w skład której wchodzi 3 obywateli powoływanych przez różne organy władzy. Od samego początku byłem sceptyczny do tego pomysłu, bo władza sądownicza to akurat taka władza, która powinna być sprawowana przez specjalistów - tutaj nie ma miejsca na wybory powszechne, kampanie i populizm. Z tego samego powodu jestem zresztą bardzo przeciwny wybieralnym sędziom pokoju w realu, co postulują niektóre środowiska, ale to tak na marginesie.

Przyszło co do czego, miało odbyć się postępowanie karne przeciwko słynnej AIDS. Trzyosobowy skład orzekający miał określić, czy według nich oskarżona jest winna, czy niewinna. Później na tej podstawie miał zapaść wyrok.

To lecimy. Najpierw zagłosowała sędzia Alija Akrypa, która na wieść o tym, że w razie oddania głosu za winą oskarżonej musiałaby podać proponownay wymiar kary, jakby od niechcenia stwierdziła, że "no to niewinna". A przynajmniej ja nie widzę innej opcji, w jaki sposób interpretować te słowa; dla mnie jest to wyraz lenistwa:
> Osoba głosująca "winny" podaje jednocześnie swoją propozycję wyroku

No to niewinna.
Dalej głos oddał sędzia Ronon Dex. Tutaj już, wydaje mi się, zagłosował zgodnie z własnymi przekonaniami, od początku angażował się (jako jedyny zresztą) w postępowanie, także faktycznie wykazał się sędziowską odpowiedzialnością.

Przyszedł czas na sędziego Jana Sapiehę:
Przewodniczący słusznie zwrócił mi uwagę, że przewód sądowy został zamknięty. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego stwierdzam, że nabruździłaś innym wdając się w wycieczki osobiste. W Twoim postępowaniu widzę również porywy szlachetności, jak chociażby podczas pewnej gry słownej, którą sama wymyśliłaś. Pragnę zauważyć, iż w danych cyrkumstancjach w dużej mierze to od mojej decyzji Olu będzie zależał werdykt. Nakłada mi się zatem jarzmo ciężkie i okrutne jakim jest decydowanie o Twojej przyszłości. Jednocześnie obiecać Ci mogę solennie, że będę pierwszym, który stanie z Tobą w szranki, jeżeli bez powodu zaczniesz palić za sobą mosty, obrażając naród Bialeński - skromny i spokojny. Daję Ci jednak szanse oraz całkowicie uniewinniam od stawianych zarzutów. Niech każdy wie, że tego dnia Jan Sapieha zwyciężył zło pod sztandarem Wenus.
Jak widać, po długim elaboracie o tym, że oskarżona postąpiła źle, postanowił niejako wbrew materiałowi dowodowemu i własnym rozważaniom (wszak pośrednio przyznał, że oskarżona czynów się według niego dopuściła), zagłosować za uniewinnieniem AIDS. Nie orientuję się, czy bialeńska ustawa karna przewiduje instytucję nadzwyczajnego złagodzenia kary lub odstąpienia od jej wymierzenia, którą sędzia mógłby zaproponować w tej sytuacji, ale nie oszukujmy się - wydźwięk uniewinnienia jest dość oczywisty i wskazuje na brak wypełnienia znamion typu czynu zabronionego.

Kolejnym absurdem jest fakt, że sędziowie przy głosowaniu nie muszą nawet podawać uzasadnienia swojego głosu. Współczuję przewodniczącemu składu, który będzie musiał teraz domyślać się, co sędziowie Akrypa i Sapieha mieli na myśli, i na tej podstawie uzasadnić orzeczenie. Może ten elaborat sędziego Sapiehy będzie pomocny - niemniej, był on tylko własną inicjatywą sędziego, a nie obowiązkiem. Gdyby go nie napisał, przewodniczący nie miałby się już kompletnie na czym opierać.

Moje wnioski: obserwacja postępowania pokazuje, że sędziami powinny zostawać osoby odpowiedzialne i zaznajomione z prawem, ponieważ w innym razie sala sądowa zamieni się w jakąś polityczną arenę demagogii i populizmu, a przepisy i duch prawa podlegać będą wypaczeniu.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”