Film o Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Film o Sarmacji

Post by Piotr Paweł I »

Zgodnie z tym, co napisałem w "Gazecie Hasselandzkiej" - https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12108/22 , proponuję w tym wątku zbierać propozycje do scenariusza.
Równolegle - wybierzemy osobę najlepiej tworzącą filmy i mającą dobry program do edycji filmów, a jak będziemy wiedzieć, jakie zdjęcia potrzebne (np. stolic prowincji), to je wszystkie ściągniemy.
Czyli - zapraszam do zgłaszania pomysłów. Spróbujmy zrobić coś niesztampowego. Ciekawego. Takiego, że widz obejrzy te kilka minut filmu do końca - i zdecyduje się do Sarmacji zajrzeć.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Eugeniusz Maat

Re: Film o Sarmacji

Post by Eugeniusz Maat »

Mam pomysł, aby zrobić jeden film około 5 min i drugi około 1 min (taką zajawkę jakby). Ten krótszy służyłby w ramach takiej krótkiej reklamy, i byłby po prostu skróconym filmem 5 minutowym.
A co wg mnie powinien zawierać film o Sarmacji:
- opis czym jesteśmy
- informacje o tym że istniejemy 18 lat (być może jakieś kilka slajdów jak zmieniała nam się witryna?)
- pokazanie naszych aktywności (grafiki Ramaela, jeśli wyrazi zgodę; język teutoński; praca sejmu)
- informacja o tym, że jest książę, a pod jego zwierzchnictwem 5 krain.
- opis „klimatów krain”
- KSZ
- gazety
- discord

No i w sumie to nie wiem. Piszcie co sądzicie.
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

W 5 minut to się uda?
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Hmm... no może rzeczywiście. Lekko jakiś dłuższy ten filmik zrobić. Ale przy tym 1 minutowym jako takim „spocie reklamowym” wciąż obstaje. To jesy bardzo dobra forma na dowiedzenie się o nas.
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Bocian

Post by Bocian »

Joahim-von-R wrote:W 5 minut to się uda?

Jakby nie patrzeć to aż 300 sekund. Jeśli to ma być filmik promocyjny, a nie dokumentalny zawierający np. wywiad, to myślę, że w zupełności wystarczy, by przedstawić zasoby i to w taki sposób, aby zaciekawić a nie znudzić oglądającego.
Image
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

Moja sugestia: obejrzyjcie dziś reklamy w TV. Albo najpopularniejsze reklamy z 2019 r, w USA https://dailycommercials.com/the-10-pop ... 19-so-far/ I pomyślcie - ile trwa taka reklama? I na czym się zasadza?
Krótki filmik powinien trwać 30-45 sekund. I zaskakiwać!
Dłuższy powinien być informacyjny, ale dobrze, by też czymś zaskoczył.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Jul

Post by Jul »

Tak widzę początek. Widzę siedzącego człowieka przed komputerem, kamera się przybliża, mija człowieka, stopniowo przybliża się do monitoru, jakby wsysał ją wir, jest bliżej i bliżej, stapia się z nim (=obraz staje się tym co w monitorze) i zaczyna się jazda po KS-ach.
Juliette Alatriste
Cris Menago

Post by Cris Menago »

Genialny pomysl, juz pierwszego dnia kiedy pojawilem sie w Sarmacji pomyslalem ze tutaj brakuje marketingu, ja pracuje na programie Pinnacle Studio i mam zaplecze muzyczne z racji ze jestem producentem muzycznym czyli mysle ze dobra muzyka napewno sie znajdzie ponizej wstawie nasz teledysk pt. Live or Die jesli nie zadziala to prosze z tego linku https://youtu.be/RaBp1cFf7gc
[youtube]https://youtu.be/RaBp1cFf7gc[/youtube]
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer Unificazione Delle Micronazioni
Image
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Chyba pięć minut to zbyt długo i może znudzić. Ja np. bardziej zaciekawiłbym się krótką zajawką np. 45 sek./1 min. No i tutaj trzeba by dać coś co by mogło zainteresować. Coś co jest najlepsze w mikronacjach. Gorzej ze sprecyzowaniem tego "coś", bo każdy z nas w mikronacjach dostrzega coś innego.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

45 sekund zajawki to jedno, pięć minut - drugie. Pierwsze dla wszystkich, drugie dla zainteresowanych.
Pomysł z kamerą wjeżdżającą do komputera bardzo fajny.
Pinnacle na pewno jest dobre - miałem kiedyś.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”