Pytania do pretendentów do tronu

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
AFvTD
Gadu-Gadu: 0

Pytania do pretendentów do tronu

Post by AFvTD »

Szanowni Obywatele
Jaśnie Oświecony Albercie Felimi-Liderski @Albert
Jaśnie Oświecony Prokruście Zombiakov @Zombiakov
Wielmożny Krzysztofie Hans van der Ice @KrzysztofHans

W obliczu kampanii książęcej, która już wyraźnie ruszyła oraz deklaracjami związanymi z udziałem w "walce" o tron nie sposób nie zadać kilku pytań, które już teraz nasuwają się myśl i nie sposób ich nie zadać. Sądzę, że wiele osób, które również są zainteresowane przekazaniem swojego głosu w dobre ręce zadadzą kolejne pytania, niemniej jednak będę inicjatorem. (Jak już powstał taki wątek to przepraszam!).

Moje pytania brzmią:

- Jak powinien wyglądać Dwór Książęcy i jaka powinna być jego rola w działalności Księcia. Czy kandydaci mają odpowiednie zaplecze personalne, aby utworzyć Dwór Książęcy?

- Czy obecny system nagradzania wsiami lennymi i orderami jest odpowiedni. Czy przy zmianach jakie zaszły Książę dalej powinien nadawać wsie lenne, czy powinien tę prerogatywę przekazać głowom państw stowarzyszonych?

- Jak zapatrują się kandydaci na rolę Księcia w Królestwie Hasselandu, którego mimowolnie stają się Królem obejmując urząd Księcia? Czy jako Książę zamierzają wpływać na życie Hasselandu swoją aktywnością oraz możliwościami związanymi z m.in. prawem do głosowania w Zgromadzeniu Narodowym?
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Piotr Paweł I
Tlen: -

Re: Pytania do pretendentów do tronu

Post by Piotr Paweł I »

Dołączam się do tych pytań...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
leszcz

Post by leszcz »

to ja dorzucę:

- jaka waszym zdaniem jest przyszłość mikroświata? jak powinien wyglądać w jak będzie wyglądał za 5, 10 lat?
- pytanie z tezą: dalej brniemy w federację i osłabianie więzi między prowincjami czy może jednak czas na krok w kierunku unitaryzmu i centralizacji, by konstrukcja się nie rozpadła?
- czy czas monarchii się skończył? czy nie jest tak, że księstwo podtrzymuje już nie tron, a obywatele? czy nie czas zatem na pełną demokrację?
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Albert

Post by Albert »

Bardzo dziękuję za zadanie tych pytań — dobrze, że mamy żywe zainteresowanie elekcją. Z racji na niestabilność mojego łącza internetowego na urlopie, odpowiedź może się pojawić równie dobrze za kilka godzin, jak i za 2 dni. Dziękuję za wyrozumiałość.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Post by Krzysztof Hans »

No to może ja zacznę tą serię odpowiedzi.
AFvTD wrote:
Szanowni Obywatele
Jaśnie Oświecony Albercie Felimi-Liderski @Albert
Jaśnie Oświecony Prokruście Zombiakov @Zombiakov
Wielmożny Krzysztofie Hans van der Ice @KrzysztofHans

W obliczu kampanii książęcej, która już wyraźnie ruszyła oraz deklaracjami związanymi z udziałem w "walce" o tron nie sposób nie zadać kilku pytań, które już teraz nasuwają się myśl i nie sposób ich nie zadać. Sądzę, że wiele osób, które również są zainteresowane przekazaniem swojego głosu w dobre ręce zadadzą kolejne pytania, niemniej jednak będę inicjatorem. (Jak już powstał taki wątek to przepraszam!).

Moje pytania brzmią:

- Jak powinien wyglądać Dwór Książęcy i jaka powinna być jego rola w działalności Księcia. Czy kandydaci mają odpowiednie zaplecze personalne, aby utworzyć Dwór Książęcy?

- Czy obecny system nagradzania wsiami lennymi i orderami jest odpowiedni. Czy przy zmianach jakie zaszły Książę dalej powinien nadawać wsie lenne, czy powinien tę prerogatywę przekazać głowom państw stowarzyszonych?

- Jak zapatrują się kandydaci na rolę Księcia w Królestwie Hasselandu, którego mimowolnie stają się Królem obejmując urząd Księcia? Czy jako Książę zamierzają wpływać na życie Hasselandu swoją aktywnością oraz możliwościami związanymi z m.in. prawem do głosowania w Zgromadzeniu Narodowym?
W moim odczuciu Dwór Książęcy powinien być skromny jeżeli chodzi o liczebność a jego rolą powinno być przede wszystkim wspieranie Księcia. Decyzję co do personaliów zostawię na czas po wyborczy gdybym został wybrany ale na pewno pewne jest że u mnie nie będzie typowań z góry a ten kto chce będzie mógł pomóc. Zresztą przykładowo rząd będą tworzyć mieszkańcy poszczególnych części Księstwa i jego państw stowarzyszonych.
W systemie nagradzania raczej nie zmienił bym nic poza tytułami w państwach stowarzyszonych gdzie polska nazwa powinna być obowiązkowa obok lokalnej.
Tak jak kiedyś wspomniałem jestem przeciwny randze lokalnej wyższej od krajowej. Dlatego w tym przypadku zrzeknę się korony i poproszę o nazywanie mnie Księciem. Dotyczy to też innych miejsc gdzie ranga królewska istnieje.
Co do aktywności i możliwości w Hasselandzie to tak - są one w planie.
leszcz wrote:to ja dorzucę:

- jaka waszym zdaniem jest przyszłość mikroświata? jak powinien wyglądać w jak będzie wyglądał za 5, 10 lat?
- pytanie z tezą: dalej brniemy w federację i osłabianie więzi między prowincjami czy może jednak czas na krok w kierunku unitaryzmu i centralizacji, by konstrukcja się nie rozpadła?
- czy czas monarchii się skończył? czy nie jest tak, że księstwo podtrzymuje już nie tron, a obywatele? czy nie czas zatem na pełną demokrację?
Pewnie państw z każdym rokiem będzie coraz mniej dopóki nie zaczniemy sami coś z tym zrobić
Dobrym pomysłem jest promocja w realnych mediach wzorem materiału z "Kroniki" krakowskiej" dzięki czemu więcej osób się o mikronacjach dowie a tym samym unikniemy tendencji spadkowej.
Tak jak powiedziałem w swoim liście wyborczym gdzie zakreśliłem ramy swojego działania szanuje państwa stowarzyszone ale z drugiej strony nie pozwolę na samowolkę z ich strony. Dlatego uważam że państwa te dalej powinny spełniać obowiązki samorządowe wobec Księstwa Sarmacji i bezwzględnie tępić przejawy separatyzmu gdyż skończy się to drugim RSiT. Baridas, Sclavinia czy Teutonia muszą nauczyć się że taki status jaki mają to nie tylko prawo ale i obowiązek. Jednym z tych obowiązków jest też utrzymywanie więzi między zadań i spełnianie zadań typowych dla prowincji. Trzeba trzymać tą konstrukcje dlatego Starosarmacja powinna mieć zakaz przechodzenia na formułę państwa stowarzyszonego z racji bycia fundamentem Księstwa Sarmacji.
Księstwo podtrzymuje zarówno tron jak i obywatele - moim zdaniem nie ma rozgraniczenia w tej kwestii
[/quote]
Last edited by Krzysztof Hans on 7 Aug 2020, o 13:01, edited 1 time in total.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

- Jak według kandydatów powinna wyglądać promocja Księstwa Sarmacji i jakie mają pomysły na przyciągnięcie nowych mieszkańców w granice Korony?
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Krzysztof Hans
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Post by Krzysztof Hans »

@GuedesDeLima Tak jak wspomniałem byłaby to promocja w realnych mediach a więc radiu, telewizji czy internecie.
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Krzysztof Hans wrote:@GuedesDeLima Tak jak wspomniałem byłaby to promocja w realnych mediach a więc radiu, telewizji czy internecie.
Kandydat ma ku temu realne możliwości czy raczej proponowałby realizację w/w pomysłów mieszkańcom Księstwa?
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Krzysztof Hans

Post by Krzysztof Hans »

@GuedesDeLima Trochę tych możliwości mam ale inni też powinni pomóc w tej kwestii. Ostatnio przypomniałem materiał redakcji "Kroniki" z Krakowa na ich grupie facebook'owej.
---------
-----
Piotr Paweł I
Tlen: -

Post by Piotr Paweł I »

Jako dziennikarz w realu powiem tak: do porządnej promocji trzeba pieniędzy. Pieniędzy nie mamy. A do promocji w mediach realnych - przynajmniej dobrze napisanego tekstu promocyjnego, wysyłanego do rozmaitych redakcji. Z tym było jak dotąd ciężko.
Ponowię więc pytanie: jak prowadzić promocję w realu bez pieniędzy?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”