Pytania do pretendentów do tronu

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Re: Pytania do pretendentów do tronu

Post by Krzysztof Hans »

Z dobrze napisanym tekstem - to powinno wystarczyć.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Ludwik Tomović

Post by Ludwik Tomović »

Niestety - to nie wystarczy.
Może i Wicehrabia ma dobre chęci, ale jest także bardzo naiwny.
ImageImageImageImageImage

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Post by Karolina »

Piotr Paweł I wrote:Jako dziennikarz w realu powiem tak: do porządnej promocji trzeba pieniędzy. Pieniędzy nie mamy. A do promocji w mediach realnych - przynajmniej dobrze napisanego tekstu promocyjnego, wysyłanego do rozmaitych redakcji. Z tym było jak dotąd ciężko.
Ponowię więc pytanie: jak prowadzić promocję w realu bez pieniędzy?
1) Ogólnosarmacka zrzutka na promocję (ale musiałby być konkretny plan, w który ludzie uwierzą, a nie ogólne: „zrzucamy się na promocję, a potem jakoś to będzie”).
2) Kompleksowy plan promocji (który poskutkuje m.in. dotarciem do mediów) mógłby obejmować także działania bezpłatne:
  • Prowadzenie aktywnych mediów społecznościowych (z założeniem istnienia kompleksowej strategii SM, wypracowanej wewnętrznie, nastawionej na aktywne pozyskiwanie leadów)
  • Google Ads/Facebook Ads/Instagram Ads/Twitter Ads
  • Stworzenie informacji prasowej (ale nie marketingowej) - to wymaga znalezienia kontekstu, w który się wpasujemy i porządnego przemyślenia struktury, ale generalnie doable; wicehrabia ma tutaj w tym rację, że dobrze napisany tekst sporo pomoże
  • Tytaniczna praca u podstaw, tj. wydzwanianie dziennikarzy z wybranych mediów docelowych (tego nie lubią nawet stażyści w agencjach PR-owych)
W większości tematów mogę służyć poradą lub wsparciem. Generalnie chciałam tylko rozwiać mit, że prawdziwa promocja jest niemożliwa, bo wymaga nie wiadomo jakich pomysłów i miliona monet. Nie wymaga. Są sposoby.
  • Karolina Aleksandra
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Karolina

Post by Karolina »

I jeszcze jedno: niezbędnym elementem dobrze przeprowadzonej promocji jest przemyślany plan wprowadzenia nowych osób do świata mikronacji oraz zatrzymania ich tutaj na dłużej. Z artykułu o Sarmacji w CDA autorstwa Avistaka zostało z nami wielu wartościowych osób, a z głównej Onetu, załatwionej przez JKW Michała Feliksa, już nieco mniej. Oba materiały były świetne (ten drugi był bardzo klikalny przede wszystkim), ale w drugim przypadku zabrakło przygotowania władz Księstwa na to, co zrobić z osobami, które tutaj przyjdą.

To oznacza, że potrzebujemy takich struktur jak np.: mentoring i bardzo proaktywne podejście do każdego nowego mieszkańca – nie na zasadzie zostawić odpowiedź na powitanie „zapraszam do miasta X”, a na zasadzie znacznie głębszej interakcji: od razu bezpośrednia rozmowa na Discordzie, żeby poczuć ducha.
  • Karolina Aleksandra
Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Post by Piotr Paweł I »

Zrzutka - może być crowdfunding - musi mieć jednak realną instytucję, fundację lub stowarzyszenie, bo można zebrać stówę czy dwie udając, że to zrzutka na piwo - ale nie tysiąc złotych czy dwa, albo i więcej.
Dobrze napisany tekst pomoże, ale efekty mogą być różne. Do tej pory, jeśli dobrze pamiętam, najlepsze efekty przyniósł artykuł w piśmie komputerowym. Inny, w piśmie dla LGBT, okazał się niewypałem - zjawiali się ludzie sądzący, że Sarmacja jest jakąś gejowską mikronacją i odchodzili zawiedzeni. Moje teksty w "Rzeczpospolitej" nie dały nic. A były chyba napisane nieźle.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Karolina

Post by Karolina »

Jasne, to bardzo cenna wskazówka odnośnie do zrzutek – przy czym ja jednak nie celowałabym w zbieranie więcej niż tysiąca złotych jednorazowo na sam początek, żeby przetestować te różne warianty promocji – jesteśmy mikronacją, nie korporacją.

Przyznam, że w „RP” widziałam tylko jeden tekst, odnośnie do zjazdu OPM – może warto zebrać na oddzielnej zakładce wszystkie teksty, które wspominały o Sarmacji w mediach realowych? Pamiętam, że kiedyś coś takiego funkcjonowało, a na pewno warto promować cenną twórczość m.in. autorstwa WKM.

Nie mówiłabym, że teksty „nic nie dały” – samo poszerzanie świadomości to też ważna sprawa. Przeciętny człowiek czasami zobaczyć reklamę danego produktu lub usługi 3 do 5 razy, zanim zdecyduje się na skorzystanie z tematu (to dlatego często widzimy w sieci reklamy tych samych usług). Ale jednocześnie „RP” to medium raczej biznesowe, ogólnotematyczne. Ja nie szukałabym przyszłych Sarmatów w „RP” czy „PB” – to media adresowane przede wszystkim do osób, które mają wystarczająco dużo rzeczy do robienia na co dzień. W obecnej sytuacji raczej bym uderzała do mediów regionalnych, lifestylowych, może kobiecych.

Ale podstawą byłaby odpowiednia historia w komunikacie prasowym i odpowiedni plan uderzania do mediów. Co chcemy przekazać, jak to chcemy zakomunikować, etc.
  • Karolina Aleksandra
PS Ja tu przedstawiam różne warianty i możliwości, ale tak naprawdę to wiele z tych kwestii wymaga dłuższego przekminienia – nie we wszystkim mogę mieć rację ;)
Albert

Post by Albert »

Pierwsza część @AFvTD
Jak powinien wyglądać Dwór Książęcy i jaka powinna być jego rola w działalności Księcia. Czy kandydaci mają odpowiednie zaplecze personalne, aby utworzyć Dwór Książęcy?
Nie przewiduję rewolucyjnych zmian w roli i funkcjonowaniu Dworu Książęcego. Stanowi on wsparcie dla Księcia, doradza, opiniuje, umożliwia lepszy przepływ informacji między monarchą, a resztą społeczeństwa. Na pewno nie wyobrażam sobie rozdmuchanego Dworu, a raczej dosyć zwartą grupę z silną pozycją Marszałka. Widzę w niej miejsce zarówno dla osób w jakiś sposób zaufanych, ale również pole do popisu dla stosunkowo młodych twarzy. Nie zamierzam otaczać się czymkolwiek w rodzaju książęcej "kliki" — chętnie zaproszę do współpracy osoby, z którymi moja droga się dotychczas nie przecięła. Liczę także na dalsze wsparcie obecnego Herolda. Zaplecze naturalnie jest, ale z konkretnymi nazwiskami, podobnie jak z nazwami urzędów, wolałbym wstrzymać się do ewentualnego wyboru.
Jak zapatrują się kandydaci na rolę Księcia w Królestwie Hasselandu, którego mimowolnie stają się Królem obejmując urząd Księcia? Czy jako Książę zamierzają wpływać na życie Hasselandu swoją aktywnością oraz możliwościami związanymi z m.in. prawem do głosowania w Zgromadzeniu Narodowym?
Zdaję sobie sprawę z uprawnień i przywilejów przysługującym Księciu Sarmacji w Królestwie Hasselandu. Zważając jednak na to, że w Hasselandzie nigdy wcześniej nie mieszkałem i nie znam na wylot jego specyfiki, nie chciałbym od razu wnioskować o obywatelstwo i zacząć bezpośrednio wpływać na jego życie polityczne. Na początek postawiłbym na obserwację i współpracę z Lordem Szambelanem na polu wdrażania się w realia Hasselandu.
Czy obecny system nagradzania wsiami lennymi i orderami jest odpowiedni. Czy przy zmianach jakie zaszły Książę dalej powinien nadawać wsie lenne, czy powinien tę prerogatywę przekazać głowom państw stowarzyszonych?
Nie jestem przekonany do przekazania prerogatywy nadawania wsi lennych państwom stowarzyszonym, ale ten pomysł, tak jak cała idea federacyjna tworząca się na naszych oczach, jest sprawą otwartą. Co do samego systemu — rozważam możliwości jego reformy i chciałbym się nad tym z pewnością pochylić bardziej szczegółowo po wyborze. Uprzedzając — nie ma mowy o "restarcie" i nagłym przepadzie tytułów.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Post by Piotr Paweł I »

może warto zebrać na oddzielnej zakładce wszystkie teksty, które wspominały o Sarmacji w mediach realowych? Pamiętam, że kiedyś coś takiego funkcjonowało, a na pewno warto promować cenną twórczość m.in. autorstwa WKM.
Niestety, mnie już w "Rz" od 7 lat nie ma; obiecywali bezpłatny dostęp do archiwów - i na tym się skończyło. A samo onlajnowe archiwum "Rz" jest w stanie ciężkim, coś się zepsuło i dobrze pokazuje tylko ostatnie kilka lat. Ale poszukam, może coś znajdę.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Ja w ramach promocji to przypomnę że od kilku dni jesteśmy w drodze na Marsa.

https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11660/7
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Och i jeszcze mi się przypomniało...

Ciekawym pomysłem byłaby aplikacja mobilna „Księstwo Sarmacjii”. Można byłoby ją pobrać z App Store albo google play. Ale nie wiem jak z realizacją tego... prawie kompletnie nie znam się na programowaniu, ale jakby tak tylko przerzucić stronę...
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”