Kawa czy Herbata? Krzysztof Hans zaprasza...

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Re: Kawa czy Herbata? Krzysztof Hans zaprasza...

Post by Krzysztof Hans »

Tyle że teraz one miały inicjatywę - kolej więc teraz na Księstwo Sarmacji.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Krzysztof Hans wrote:Tyle że teraz one miały inicjatywę - kolej więc teraz na Księstwo Sarmacji.
Żeby je anektowało?
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Post by Krzysztof Hans »

Nie tyle anektowało co po prostu prawnie zweryfikowało traktaty by na przykład były konstytucyjne.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Krzysztof Hans wrote:Nie tyle anektowało co po prostu prawnie zweryfikowało traktaty by na przykład były konstytucyjne.
Już są prawnie konstytucyjne.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Post by Piotr Paweł I »

Odniosę się jeszcze do propozycji stworzenia Senatu.
Projekt jest interesujący, ale - delikatnie mówiąc - skrajnie nieprecyzyjny. Spytałem co to jest "udowodnione oszustwo" dokonane przez Posła i dowiedziałem się że "przestępstwa chociażby z Art. 40 - 42 Kodeksu Sprawiedliwości". W Konstytucji i żadnej ustawie nie może być niedopowiedzeń. W art. 40-42 KS nie znajduję "oszustwa". Ani w projekcie nie ma słowa, kto to oszustwo ma stwierdzić. I na jakiej zasadzie ktoś "automatycznie" traci mandat. Sam oznajmi - "automatycznie zostałem posłem"?
Ja widzę, że p. Poseł Hans ma ciekawe zainteresowania prawnicze i chęć wielką doskonalenia legislacji - i z tego ogromnie się cieszę. Tym niemniej projekt tej ustawy, podobnie jak ustawy o państwach stowarzyszonych, jest po prostu tragicznym potworkiem prawnym. Mam nadzieję, że p. Poseł się na mnie nie obrazi, ale na podobnej zasadzie mógłbym napisać projekt:
art. 32
Poseł, któremu udowodniono zmianę koloru włosów, traci swój urząd, a na jego miejsce Posłem automatycznie zostaje Senator.

art. 33
Jeśli co najmniej dwóch Posłów zmieniło kolor włosów, Sejm ulega rozwiązaniu, a jego miejsce automatycznie zajmuje Senat. W takim przypadku Senat tworzony jest drogą losowania spośród wszystkich obywateli Sarmacji, przy czym w następujących po sobie kadencjach są to osoby o nazwiskach zaczynających się na litery od A do K, a następnie od L do końca alfabetu.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”