Informacja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Jul

Informacja

Post by Jul »

Szanowni,
w ramach tworzenia narracji w Republice Południowego Baridasu stwierdziłam, że potrzebuję do tego celu nowych narzędzi. Po przemyśleniu doszłam do wniosku, że postać, którą chcę stworzyć, odbiega od postaci, którą tworzę teraz - postaci Juliette.
W związku z powyższym - utworzyłem nowe konto (AH179) i z niego będę również korzystać, ale tylko na terenie RPB.
Jednocześnie informuję, że nie będę zamieszkiwać żadnego miasta, wykonywać przelewów ani brać udziału w głosowaniach, itp. Nie założyłam go w celu osiągnięcia korzyści materialnych, nie chcę też nikogo dezinformować - stąd publiczna informacja.
Pozdrawiam,
Jul
Juliette Alatriste
Brunon Krasnodębski

Re: Informacja

Post by Brunon Krasnodębski »

Mamy wykorzystanie w praktyce sytuacji, o której parę dni temu dyskutowaliśmy na Discordzie. :P Skoro czynem zabronionym jest "posługiwanie się więcej niż jedną tożsamością w Księstwie Sarmacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej albo wprowadzenia w błąd innych osób lub organu władzy publicznej", to Juliette działa w pełni legalnie, skoro nie ma zamiaru osiągać korzyści ani wprowadzać w błąd.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Nie podoba mi się osobiście ten pomysł. No ale jeżeli jest to zgodne z literą prawa to nic mi do tego a za Juliette trzymam kciuki.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Brunon Krasnodębski

Może być trochę kontrowersyjny, bo jednak ludzie mogą to odebrać jako sztuczne nabijanie aktywności. Ale tak naprawdę co za różnica, pod czyimi personaliami publikowane są posty, skoro mają być tylko narracyjne. Sto razy lepsza jest aktywność taka, niż zabawa w słówka (z całym szacunkiem do tej gry, sam brałem udział xd). :P
Wicemarszałek Sejmu
Prezes Oak Entertainment
Jul

Post by Jul »

Mam świadomość kontrowersji pomysłu. Ale nie chciałabym, żeby postać Juliette była naraz w kilku miejscach. I też nie wiem, czy finalnie to się sprawdzi. Natomiast zawsze warto spróbować :?
I mam nadzieję, że Baridajczycy się zaangażują i nie będę musiała rozmawiać sama że sobą xD
Juliette Alatriste
Brunon Krasnodębski

Ja trzymam mocno kciuki! Jestem zdecydowanie przeciwnikiem tezy, że NPC są zawsze złe. Tworzenie postaci fikcyjnych nie równa się kloningowi ani sztucznemu nabijaniu aktywności, a może uatrakcyjnić zabawą. Spójrzmy szerzej - poza utarty schemat. ;)
Wicemarszałek Sejmu
Prezes Oak Entertainment
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Nie jestem z TK ale według mnie korzyści są ewidentne - robienie sztucznego tłumu w swoim regionie. Bardzo skutecznie wprowadzające w błąd osoby które tego ogłoszenia nie przeczytają.

Weźmy STS. Jakbym zaczął pisać z dwóch kont po 50 postów to by lepiej wyglądało niż 100 z jednego konta.
Z drugiej strony mój "rozwój" w internecie obok KS opierał się cantr.net gdzie .... z definicji masz do 15 postaci z czego obecnie max 2 mogą przebywać w jednej miejscówce i nie mogą sobie pomagać.

Proponowałbym oznaczenie takiego profilu jakoś przez NIA jako "konto fabularne" czy coś. I na forum też by mogło mieć taką grupę. No chyba, że PG i TK z urzędu zajmą się tą sprawą i stwierdzą, że tak po prostu nie można.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Brunon Krasnodębski

Z tego, co widzę, konto jest oznaczone jako fabularne - w sygnaturze i w profilu na stronie głównej.

http://fc.sarmacja.org/memberlist.php?m ... ile&u=4175

e: Btw. korzyści muszą być majątkowe, żeby realizowały znamiona. Robienie sztucznego tłumu takową nie jest.
Wicemarszałek Sejmu
Prezes Oak Entertainment
Jul

Post by Jul »

Oznaczyłam profil odpowiednio, to raz. A dwa - co za różnica, czy napiszę 20 postów z jednego konta, czy po 10 z dwóch? Tak czy siak, to ja jestem ich autorem.
Juliette Alatriste
Jego Nieaktywność

Post by Jego Nieaktywność »

Jul wrote:Oznaczyłam profil odpowiednio, to raz. A dwa - co za różnica, czy napiszę 20 postów z jednego konta, czy po 10 z dwóch? Tak czy siak, to ja jestem ich autorem.
Poza tym, że to trochę wpłynie na statystyki i że się paru tetryków przyczepi, nie ma żadnej różnicy. Wszystko jest lege artis.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”