Informacja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Brunon Krasnodębski

Re: Informacja

Post by Brunon Krasnodębski »

leszcz wrote:Założę sobie 20 kont fabularnych i zagłosuję nimi na siebie w wyborach?
Ale to już będzie wprowadzenie w błąd organu władzy (choć zdania są podzielone) - Książęcej Komisji Wyborczej. Kodeks Sprawiedliwości skutecznie przed tym chroni.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Daniel J. Tauer-Krak
Gadu-Gadu: 0

Post by Daniel J. Tauer-Krak »

Brunon Krasnodębski wrote:
leszcz wrote:Założę sobie 20 kont fabularnych i zagłosuję nimi na siebie w wyborach?
Ale to już będzie wprowadzenie w błąd organu władzy (choć zdania są podzielone) - Książęcej Komisji Wyborczej. Kodeks Sprawiedliwości skutecznie przed tym chroni.
Granica jest dość cienka.
Image
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Nie no, bez jaj. Przecież symulujemy państwo. Założę sobie 20 kont fabularnych i zagłosuję nimi na siebie w wyborach? Przecież to destabilizuje co najmniej polityczne pole naszej zabawy. Przecież multikonta są ścigane i tępione od lat. To jest obchodzenie prawa.
Jakby Jul chciała drugim kontem mieć obywatelstwo, to by już podchodziło pod wprowadzenie w błąd. Tak samo jakby przelewała sobie hajsy z np. serduszek. Ale samo posiadanie 2 konta nie jest nielegalne w Sarmacji ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
leszcz

Post by leszcz »

To nie miejsce na prawnicze przepychanki. Czarno na białym musimy mieć, że coś takiego jest zabronione. Przecież jest pełna dowolność edycji kont, personaliów. Nie trzeba mieć kilku, wręcz się nie powinno. Dlatego raz, że wykładnia; dwa, że być może uściślenie przepisów.

@CarmenLaurent może i nie było nielegalne [czy zawsze? wątpię], ale chyba nie było też szeroko stosowane. a tu się robi ślisko.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Jego Nieaktywność

Post by Jego Nieaktywność »

leszcz wrote:To nie miejsce na prawnicze przepychanki. Czarno na białym musimy mieć, że coś takiego jest zabronione.
Najszybciej będzie jasno i klarownie zabronić czynu ustawą, ale warto mieć na uwadze, że w chwili zakładania drugiego konta przez Juliette, takie działanie było dozwolone.
Last edited by Jego Nieaktywność on 25 Aug 2020, o 17:51, edited 1 time in total.
Jego Nieaktywna Mość, Emeryt Koronny
(—) Wicehrabia Severin von Verwaltung-Rentner
Były biurokrata, naczelny eskapista, ocean chimeryczności, ostoja niezdecydowania, fundament nihilizmu
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=557&t=23611
Proszę, jako młody prefekt generalny się kiedyś na tym przejechałam ;) Po prostu informuje, że to co robi Jul w tym momencie jest dozwolone. Powiedziałabym że akurat po przejęciu posady zrobiłam z 2-3 sprawy takie i ładnie zostałam przez TK zgaszona.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
leszcz

Post by leszcz »

drodzy, mnie nie chodzi, żeby teraz do julietty zapukała z rańca prefektura, wręcz przeciwnie. chodzi mnie o rozwiązanie systemowe, żeby nie przyszedł jakiś zanik czy inne indywiduum i nie zrobiło nam rozpirzuchy na tę okoliczność.
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

To i tak sie nie da ;) Jul by mogła napisac ze konto brata i tyle. Postanowiła być szczera za co dostaje teraz jakieś niesamowite żale. Uszanujcie chociaż raz prawdomówność, bo tak to uczycie że warto kłamać, żeby problemów nie było.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
leszcz

Post by leszcz »

ależ mnie nie chodzi o samą jull, jej przypadek jest punktem wyjścia. po prostu zdziwiłem się, że jest zostawiona taka furtka, w mojej świadomości multikonta były bezwzględnie tępione. okazuje się, że nie za bardzo.

zostawmy już biedną jull, zajmijmy się kwestią. czy mam prosić o wydzielenie oddzielnego wątku? :v

czekam na argumenty, czemu właściwie takie multikonta mają służyć. i uspokojenie, że nie będzie coś takiego prowadzić do nadużyć. powtórzę - moim zdaniem swego czasu prawo było surowsze w tym względzie.
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Multikonta wychodzą jak używa się danego komputera w moim przypadku wyskakuje na pewno np. Karolina Aleksandra, Otto von Spee-Aketil i prawdopodobnie nasz JKM Andrzej Fryderyk. Mimo wyskoczenia w maszynce ze jesteśmy multi, tak naprawdę jesteśmy osobnymi osobami. Osób z takim powiązaniem w mikronacjach jest sporo i nie sposób tego zakazać, no chyba że chcecie jedną ustawą pozbawić się Księcia, Marszałka Dworu i Prefekta Generalnego za niewinność. O ile w przypadku naszym jesteśmy wstanie udowodnić że jesteśmy osobnymi osobami, o tyle nowe jednostki które np. faktycznie ściągnęły brata do mikronacji są tej możliwości pozbawione. Wiec akurat prawo to jest mądre, żeby nie blokować ludzi.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”