Informacja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Brunon Krasnodębski

Re: Informacja

Post by Brunon Krasnodębski »

leszcz wrote:czekam na argumenty, czemu właściwie takie multikonta mają służyć.
Osobiście uważam, że tworzenie postaci NPC nie jest z założenia złe i wszystko zależy od tego, jak się tej postaci używa. Mikroświat kreujemy dla nas, żeby dobrze się w nim bawić i to od nas zależą reguły gry. Powinniśmy odejść od takiego twierdzenia, że na Pollinie nie ma miejsca dla NPC, bo to nie jest gra RPG.

Postacie NPC mogą w fajny sposób urozmaicić naszą zabawę i ożywić pewne miejsca publiczne. Czy stworzenie konta dla jędzowatej Baśki z biura podawczego Trybunału Koronnego, która będzie przyjmować pisma i ewentualnie, zamiast Marszałka TK, wzywać do uzupełnienia braków, sprawi, że Sarmacja się zawali? Oczywiście, że nie. To są tylko nudne czynności administracyjne, które i tak i tak ktoś by podjął - co za różnica, czy post napisze Andrzej Fryderyk, czy NPC Basia z Biura Podawczego. Nic to nie zmienia, a może dodać trochę sztucznego tłumu i takiego ożywienia. Ale...
leszcz wrote:i uspokojenie, że nie będzie coś takiego prowadzić do nadużyć. powtórzę - moim zdaniem swego czasu prawo było surowsze w tym względzie.
...postacie NPC to nie są pełnoprawni mieszkańcy i należy o tym pamiętać. Niedopuszczalne byłoby według mnie, aby NPC posiadały konta (tym bardziej dokonywały jakichkolwiek przelewów czy otrzymywały pieniądze), nie powinny posiadać osobowości prawnej ani praw wyborczych. Tak, aby niemożliwe było czerpanie jakiejkolwiek korzyści z ich posiadania.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
leszcz

Post by leszcz »

Brunon Krasnodębski wrote:...postacie NPC to nie są pełnoprawni mieszkańcy i należy o tym pamiętać. Niedopuszczalne byłoby według mnie, aby NPC posiadały konta (tym bardziej dokonywały jakichkolwiek przelewów czy otrzymywały pieniądze), nie powinny posiadać osobowości prawnej ani praw wyborczych.
przeca mówimy właśnie o zakładaniu nowych kont. z kontem bankowym, możliwością otrzymania obywatelstwa, praw wyborczych. a nie o danucie kolibko czy prof. modrzewiu. takich npców mamy mnóstwo.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Jul

Post by Jul »

o.
uważam, że multikonta mogą służyć dobremu. prawo wyraźnie mówi, czego nie wolno z nimi robić. mam kilka pomysłów wykraczających poza jedną postać - i? ponoć - uwaga, będzie kiczowaty tekst - w mikronacjach ogranicza tylko wyobraźnia :roll:
motywacje opisałam w pierwszym poście, odsyłam do niego, jeśli ktoś chce mi zarzucić próbę oszustwa.

prefektura w ks czuwa. działa bardzo sprawnie - obstawiam, że po jednym przelewie między kontami szybko mnie zgarnie. poza tym przyznałam się, że tamto jest moje - więc jakim cudem miałabym głosować nim?

zawęziłam zakres działalności tamtej postaci do jednego regionu w Baridasie. uzyskałam zgodę moich współbaridajczyków.
nie będę tworzyć z wami prawa i polityki, bo mnie to nudzi. chcę się bawić w narrację i nie podobają mi się tak ostre komentarze. każdy ma swoją niszę, przynajmniej mieć powinien. bawcie się swoimi zabawkami, żyjcie i dajcie żyć innym.
Juliette Alatriste
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

leszcz wrote: przeca mówimy właśnie o zakładaniu nowych kont. z kontem bankowym, możliwością otrzymania obywatelstwa, praw wyborczych. a nie o danucie kolibko czy prof. modrzewiu. takich npców mamy mnóstwo.
Tylko ci NPC nie istnieją. Są fabularnym wytworem NIA i nie posiadają nawet konta. A ja odwołuję się do NPC z kontem właśnie = z którego normalnie można pisać posty i tak dalej. Taka hipotetyczna Basia z Podawczego pisałaby te wszystkie posty o przyjęciu sprawy na wokandę czy wezwania do uzupełnienia braków, zamiast MTK. To tylko przykład. Chodzi mi o to, że spokojnie można tych NPC troszkę wyrwać z samej fabularyzacji i zrobić z nich quasi-mieszkańców.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
leszcz

Post by leszcz »

ok, dobra, wychodzę na zgreda i pierda. róbta, co chceta, #yolo i wogle.

po prostu wydawało mi się, że jednak symulujemy społeczność, każdy tworzy swojego awatara i jak dotąd +/- wychodziłem z założenia, że jak z kimś gadam, to ma jedną emanację. a i przy tym bywało ciężko się pokapować, kto jest kto.
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Post by Karolina »

Brunon Krasnodębski wrote:Postacie NPC mogą w fajny sposób urozmaicić naszą zabawę i ożywić pewne miejsca publiczne. Czy stworzenie konta dla jędzowatej Baśki z biura podawczego Trybunału Koronnego, która będzie przyjmować pisma i ewentualnie, zamiast Marszałka TK, wzywać do uzupełnienia braków, sprawi, że Sarmacja się zawali? Oczywiście, że nie. To są tylko nudne czynności administracyjne, które i tak i tak ktoś by podjął - co za różnica, czy post napisze Andrzej Fryderyk, czy NPC Basia z Biura Podawczego. Nic to nie zmienia, a może dodać trochę sztucznego tłumu i takiego ożywienia.
W sumie to można byłoby załatwić sprawę odpowiednim papierkiem i wrzucaniem avatara takiego NPC-a oraz stosownego podpisu na końcu wypowiedzi. Nie wymaga to multikonta, a efekt w sumie ten sam.
  • Karolina Aleksandra
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Sercem jestem za kontami fabularnymi ale możemy się z tym pogubić i stracić kontrolę jeżeli wychowamy następne pokolenie w duchu nieograniczonego tworzenia takich kont.

Musimy to uregulować co do:
- sposobu oznaczania
- sposobu zgłaszania
- ewentualnych ograniczeń w systemie

Sposób oznaczania i ograniczenia w systemie pewnie można zostawić ogólną formułką do decyzji i implementacji NIA. Tak żeby nie skomplikować nadmiernie.

Nie wiem jak z obowiązkiem zgłaszania. Czy i w jakiej ustawie powinno się coś takiego dopisać ?

Sprawa będzie jasna:
1. Jak ktoś nie zgłosi to jest traktowany jako naughty kloner
2. Jak ktoś ma takie konto to nawet przez przypadek nie powinno się dać mu obywatelstwa itp.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
leszcz

Post by leszcz »

rejestr kont npc?
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Ale niech mi ktoś powie jak weryfikować to, bo przepraszam rownie dobrze można założyć drugie konto o tak i jak mówiłam powiedzieć że to brat ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Daniel J. Tauer-Krak
Gadu-Gadu: 0

Post by Daniel J. Tauer-Krak »

leszcz wrote:rejestr kont npc?
Ta, w La Palmie był swego czasu podobny pomysł i jakieś regulacje z tym związane.

@Jul Pamiętasz może coś więcej?

Joanna Izabela wrote:Ale niech mi ktoś powie jak weryfikować to, bo przepraszam rownie dobrze można założyć drugie konto o tak i jak mówiłam powiedzieć że to brat ;)
Siergiusz sobie z tym bardzo dobrze radził. Kwestie językowe, weryfikacje głosowe, śledzenie transakcji finansowych, polubień i innych rzeczy.
Jeśli chodzi o IP to w dzisiejszych czasach, sporo ludzi korzysta z różnych. Ja raz loguje się z kawiarni, raz z domu, raz z telefonu. Więc wątpię, aby rodzeństwo korzystało z dokładnie tych samych urządzeń to raz. Dwa niech napiszą jednocześnie post albo pogadają jednocześnie na dc. W sumie warto opisach lepiej PG pod względem prawnym.
Image
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”