Trizondal umarł - chyba czas na rozmowy ostatniej szansy

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia
Krzysztof Hans
Gadu-Gadu: 7260161
Tlen: poland1020
Location: Mikr. Trizondal (Rottera) i Sarmacja (Eldorat) / Real. Trzciana k. Bochni

Re: Trizondal umarł - chyba czas na rozmowy ostatniej szansy

Post by Krzysztof Hans »

Aleksander Damian wrote:Zgadzam się z w/w przedmówca. Do Trizondalu można wystosować zapytanie ws. przykladowego przyłączenia do KS itp.
Oto mi właśnie chodzi. Można wystosować swego rodzaju zaniepokojenie sytuacją i zostawić Trizondalowi decyzję.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

Krzysztof Hans wrote:
Aleksander Damian wrote:Zgadzam się z w/w przedmówca. Do Trizondalu można wystosować zapytanie ws. przykladowego przyłączenia do KS itp.
Oto mi właśnie chodzi. Można wystosować swego rodzaju zaniepokojenie sytuacją i zostawić Trizondalowi decyzję.
No, a potem wszyscy się dziwią że Sarmacja jest oskarżana o imperializm.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Ramael

Post by Ramael »

Może taką samą sugestię powinniśmy także podesłać Mandragoratowi Wandystanu, Królestwu Skarlandu i Cesarstwu Bizantyjskiemu? Chłopaki coś tam próbują ogarnąć, ale nieudolnie, no i przecież razem raźniej. Pomóżmy im, bo aż łezka z oczka spływa widząc jak dziedzictwo się dematerializuje.

#inkorporacjazawszespoko
...
Image
...
Ludwik Tomović

Post by Ludwik Tomović »

Aleksander Damian wrote:Do Trizondalu można wystosować zapytanie ws. przykladowego przyłączenia do KS itp.
"No elo, to inkorporujemy Was, ok?"

Bądźmy poważni ;)
ImageImageImageImageImage

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Aleksander Damian

Post by Aleksander Damian »

Ludwik Tomović wrote:
Aleksander Damian wrote:Do Trizondalu można wystosować zapytanie ws. przykladowego przyłączenia do KS itp.
"No elo, to inkorporujemy Was, ok?"

Bądźmy poważni ;)
Chodziło mi bardziej dyplomatycznie. Od tego są dyplomacji i Minister aby godnie to załatwili.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Poseł na Sejm
Dyrektor Teutońskiego Teatru Narodowego
Herold Rodu Dom von Thorn
Ramael

Post by Ramael »

Mamy sprawnie działające Ministerstwo Spraw Zagranicznych i obsadzonych ambasadorów w większości placówek. Cała idea została wyciągnięta (ponownie) z szuflady przez jednego obywatela i w tym obrębie powinna pozostać. Pozwolę się nie zgodzić z tym, że ministerstwo obcego państwa (tj. Księstwa Sarmacji) ma kompetencje by proponować państwom, z którymi mamy podpisane umowy o współpracy sugestie tego pokroju.

Jeśli obywatele państwa X chcą podjąć rozmowy o pozostaniu państwem stowarzyszonym lub prowincją państwa Y to taktowne jest jedynie wysunięcie takiej propozycji z ich strony, po osiągnięciu konsensusu w ich społeczności. Nie rozumiem tego fenomenu, że mamy doradzać obcym podmiotom takie czy inne rozwiązania dla ich państwowości, w sytuacji gdy mamy wystarczająco dużo do zrobienia w naszych małych ojczyznach. Czas pozamiatać swoje własne podwórko, a nie zerkać na cudze.

Zastanawiam się czy mielibyśmy do czynienia z takimi samymi reakcjami gdyby to np. Dreamland albo RON wysunął takie postulaty względem, powiedzmy, Hasselandu, Sclavinii albo Baridasu? Dobrze nam idzie, ale może w oczach tego, czy innego kraju - te regiony „potrzebują pomocy”?
...
Image
...
Ludwik Tomović

Post by Ludwik Tomović »

Aleksander Damian wrote: Chodziło mi bardziej dyplomatycznie. Od tego są dyplomacji i Minister aby godnie to załatwili.
To dyplomaci i Minister, jeśli ogarniają choćby w minimalnym stopniu, wiedzą jaki jest stosunek w Trizondalu do takich propozycji.
ImageImageImageImageImage

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Nie jestem MSZ natomiast śledzę od jakiegoś czasu fora innych mikronacji i wydaje mi się, ze jestem wstanie rozeznać się w sytuacji międzynarodowej. Jak za pierwszym razem wicehrabia Hans przesadza i to mocno. Trizondal nie pisze dużo postów. Natomiast ostatni post samego JKM był 5 dni temu, a 4 dni temu Ramael wystosował nowe informacji z Sarmacji na które była reakcja( w postaci łapek w górę). Trizonadal nie ma 40 osób, ma ich kilka i jak widać cały czas obserwują co się dzieje. Mam wrażenie, że część osób w ogóle tam nie chciała spojrzeć i nie zdaje sobie sprawy, że oni ŻYJĄ (co prawda w nosie mają OurSound ale nadal nie jest to wyznacznik umierania). Mam nadzieje, ze czytający JKM nie weźmie sobie tych zapędów pewnych osób do serca. Gwarantuje, że obecny rząd zdaje sobie sprawę z sytuacji i nie widzi podstaw do żadnej interwencji. Mam też nadzieje, że kolejny jakiś wyimaginowany problem jednego człowieka nie pogorszy naszych stosunków.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Joahim-von-R

Post by Joahim-von-R »

W ogóle najważniejsze pytanie brzmi- co by nam dała taka aneksja? Więcej obywateli? Podobno jest tam jedna osoba. Więcej pikseli? Nic nie warte. Coś innego? Niby co?

Mówiąc szczerze: proponuję wszystkim olać ten wątek i liczyć że zagranica nie zareaguje na to tak jak ostatnio. Już po ostatnim tego typu pomyśle Hansa mamy fatalną opinię, weźmy jej sobie nie pogarszajmy.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Joahim-von-R wrote:W ogóle najważniejsze pytanie brzmi- co by nam dała taka aneksja? Więcej obywateli? Podobno jest tam jedna osoba. Więcej pikseli? Nic nie warte. Coś innego? Niby co?
Nie wchodzimy w takie rozważania - są bezzasadne.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Post Reply

Return to “Polityka, zagranica”