Page 1 of 4

Sporty w Księstwie

Posted: 15 Feb 2016, o 00:00
by Karolina
Uznałam, że przydałby się zbiorczy wątek dotyczący sportów w Księstwie — głównie dla nowych mieszkańców. Wszak sport to ważna sfera sarmackiego życia, chociaż czasami ciężko znaleźć informacje na temat poszczególnych dyscyplin. Ten temat ma służyć ułatwieniu sprawy.

A więc, sport. Wspaniała sprawa — w Sarmacji również znajdziesz go sporo. Poniżej prezentujemy spis sportów oraz czynności rekreacyjnych, którym oddają się Sarmaci w przerwie od polityki czy tworzenia kultury.

Sarmacka Liga Piłkarska (piłka nożna)


Co tu dużo mówić, piłka kopana! Sarmacka Liga Piłkarska, w skrócie SLP (nie mylić z Sarmacką Listą Przebojów) to inicjatywa działająca od bardzo dawna. Wszystko opiera się na serwisie Xperteleven — przeglądarkowym menedżerze piłkarskim, w którym można zarządzać swoją drużyną. Chcesz wygonić swoich piłkarzy na boiska wirtuala? Kliknij tutaj!

Minecraft


Kopanie bloków i budowanie nowych rzeczy — sarmacki serwer Minecrafta działa pełną parą. Aby uzyskać dostęp do niego, należy poprosić administrację forum (lub Radę Ministrów) o dodanie do grupy Minecraft. Wówczas ujawni się tajny dział ze wszystkimi szczegółami.

Strategie


Różnego rodzaju strategie przeglądarkowe — Warlight, Town of Salem i inne — to tutaj. Dedykowany dział (i klub) dla nich znajdziesz tutaj. Tam też są ogłoszenia o potencjalnych turniejach.

Skoki narciarskie


Zimą nadchodzi pora na skoki narciarskie — w Sarmacji również. Nie mamy regularnej ligi, ale generalnie każdej zimy ktoś podejmuje trud organizacyjny, aby ktoś mógł cieszyć się skakaniem w Deluxe Ski Jump 3.0. Jeśli jesteś zainteresowany sprawą, wypatruj ogłoszenia — lub sam stwórz konkurs skoków.

Inne sporty oraz sposoby rekreacji, które nie potrzebują dłuższego opisu, a które również są obecne w Księstwie od czasu do czasu:
  1. szachy
  2. regaty statków
  3. Crusader Kings 2 (i inne gry dostępne na Steamie)
  4. literaki

Nie jest to, rzecz jasna, lista zamknięta! Wręcz przeciwnie — w mikronacjach można tworzyć wszystko bez ograniczeń. Jeśli masz ochotę na stworzenie ligi Twojego ulubionego sportu, napisz o tym w tym dziale na forum i zobacz, czy będą na to chętni, a potem działaj!

Jeśli jesteś zainteresowany którąś z powyższych rozrywek, ale nie wiesz, gdzie znaleźć jakieś turnieje lub aktualnie nie dzieje się nic w danej dziedzinie — analogicznie, zapytaj, napisz, zbierz chętnych i zorganizuj. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje — zwłaszcza widać to w dziedzinie gier strategicznych real-time w przeglądarce, wystarczy nam rzucić linka na IRCu do ciekawej gry i już przez całe dnie większość rozmów toczy się na jej temat!

No to jak, zagramy w coś?

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:38
by Paczenko
Podczepię się pod temat sportów w Księstwie, aby nowego nie zaczynać.
Trapi mnie jedna rzecz.
Mamy coś takiego jak punkty za aktywność pozasystemową. Czy nie można by dodawać punktów aktywności np. za to, że ktoś regularnie trenuje drużynę, gra mecze, w lidze, w Pucharze, towarzyskie... ma jakieś tam niewielkie osiągnięcia (dwa razy finał pucharu - bo pisze o sobie, ale inni też mogą być zainteresowani) - czyli jakiś czas i aktywność na to przeznacza.
Nie musiałbym od czasu do czasu spamować mniej lub bardziej idiotycznymi komentarzami... albo w mniejszym stopniu!
Co Wy na to?

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:39
by Cudzoziemiec 1
Jestem za!

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:40
by Sierg
Ależ jest taka możliwość — trzeba tylko się upomnieć. ;)

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:41
by Paczenko
To może szef szefów by się zbiorczo upominał?
Oczywiście można indywidualnie, ale to pewnie tylko dodatkowej roboty narobi temu, komu upomnieć się trzeba :)

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:41
by Laurẽt
Każda aktywność jest dobra, sport również. Popieram pomysł :)

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:42
by Cudzoziemiec 1
Mozna zawnioskowac, by szef SLP mial np. dostep do nadawania punktów w IPNie - jak ma IRC czy cos.

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:42
by Daniel Saryoni
Popieram w całej rozciągłości. W końcu X11 wymaga sporego zaangażowania, obmyślania taktyki, kilka razy w tygodniu przeglądu stanu drużyny, pisania notatek prasowych. Coś się za ten trud należy.

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 17:43
by Sierg
Paczenko wrote:Oczywiście można indywidualnie, ale to pewnie tylko dodatkowej roboty narobi temu, komu upomnieć się trzeba :)

Punkty za aktywność poza miejscami publicznymi są niestety spamem w dzienniku praw, ponieważ jedna osoba = jeden akt. Mogą je nadawać: Książę, Kanclerz, namiestnicy prowincji i przedstawiciel kanału IRC. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest napomknięcie prezesowi swojej federacji piłkarskiej (zależnie od samorządu), który następnie zgłosi to namiestnikowi.

Re: Sporty w Księstwie

Posted: 29 Mar 2016, o 18:01
by Laurẽt
Sierg wrote:Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest napomknięcie prezesowi swojej federacji piłkarskiej (zależnie od samorządu), który następnie zgłosi to namiestnikowi.

Bingo. Lepiej bym tego nie ujął. Według mnie wystarczyło by przesłać dowody aktywności do Namiestnika by ten (jeśli się oczywiście zgodzi) mógł potwierdzić tą aktywność w stosownym akcie prawa ;)