Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Dla ducha i oka
Vulpis
Gadu-Gadu: 0

Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Post by Vulpis »

Witam. Jestem w Sarmacji od nie dawna. Z
braku zajęcia postanowiłem poszukać jakiś historii i legend Księstwa Sarmacji oraz V-świata. Niestety Historia wirtualna jest bardzo skąpa.
Nie jest lepiej z kartografią. Dostępne mapy V-świata nie są aktualne od przynajmniej 5 lat (z mapami samych państw jest trochę lepiej).

Dlatego proponuję utworzenie Towarzystwa Historyków i Kartografów V-świata które zajmie się stworzeniem Historii i Map Sarmacji, a w przyszłości V-świata od starożytność do czasów obecnych.

To wzbogaci znacząco kulturę nie tylko Sarmacji Ale także całego V-świata.
Nigrum Vulpis
Najemnik, pogromca smoków i innych kreatur.
Tadhg

Re: Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Post by Tadhg »

no z tego co wiem to gdzieś na forum Dreamlandu są robione mapy, i jak chcesz to może W Państwowym Instytucie Kartografii się zapiszesz :D

Z całego serduszka popieram :)
Image
Vulpis

Post by Vulpis »

Czyli jadę do Dreamlandu. Chyba przez mój pomysł zwiedzę cały V-świat.

Jutro poproszę o poparcie dla mojej inicjatywy władzę Sarmacji.
Nigrum Vulpis
Tadhg

Post by Tadhg »

nie potrzebujesz jej ;)
Każdy może pisać Historię jak chcę :)
Tylko żeby nie było kontrowersji :D
Image
Remigiusz L.

Post by Remigiusz L. »

O jaką historię chodzi? Historię Mikroświata dzieli się na internetową i przedinternetową, czyli tę "realną", czy inaczej, najnowszą, a także tę wymyśloną, czyli czasy starożytne, średniowiecze itd. W obu przypadkach jest sporo materiału, ale rozrzuconego w wielu miejscach v-świata. W dodatku historie przedinternetowe rzadko do siebie pasują. Jeżeli chodzi o KS trochę tej internetowej historii możesz przeczytać tu, przedinternetowa znajduje się tutaj. Jednak oprócz tego praktycznie każdy region posiada swą historię przedinternetową, nawet te, które już nie funkcjonują jako samorządy, jak Gellonia czy Trzyczaszkowo. Do tego dochodzi cała masa artykułów osób opisujących dzieje swoich lenn, miast czy instytucji. Tak więc historia wirtualna wcale nie jest skąpa, tylko nieskatalogowana ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Image
Vulpis

Post by Vulpis »

Przepraszam za wcześniejszy mój wpis.
Chodziło mi o przed internetową i zamierzam ją uporządkować. Tyle że materiały są tak porozrzucane że osobie która nie zagłębi się w temat wydaje się że jest ich bardzo mało.
Dziękuję za pomoc.
Nigrum Vulpis
Patryk Vindsor

Post by Patryk Vindsor »

Remigiusz L. wrote:Tak więc historia wirtualna wcale nie jest skąpa, tylko nieskatalogowana ;)

Dokładnie tak. Można spróbować to skatalogować przykładowo zakładając Instytut Historii działający przy Bibliotece Unisławowskiej w Grodzisku. Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji.

To samo tyczy się kartografii. Jedyną instytucją która się w chwili obecnej tym zajmuje, z tego co wiem, jest Instytut Kartografii Dreamlandu (przepraszam jeśli przekręciłem nazwę). W Sarmacji przykładowo brakuje map społeczno-gospodarczych i przyrodniczych.
Patryk Vindsor

Image
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

Post by Orjon »

Galeria von Thorn wspomoże wszelkie wysiłki wkładane w trud skatalogowania historii zarówno przed-, jak i internetowej. Od dłuższego czasu szykuję się do wydania opracowań, z których jak dotąd wyszło tylko jedno - o powstaniu Księstwa Sarmacji (tutaj - dział Prace naukowe), a na dysku wciąż mam draft Kronik Sarmackich, do których musiałbym się wreszcie zabrać. Wszelka pomoc mile widziana. :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Patryk Vindsor

Post by Patryk Vindsor »

Proponuję albo segregacji dokonać na łamach Galerii von Thorn (której jestem stypendystą) albo Biblioteki Unisławowskiej w Grodzisku. Ewentualnie inne pomysły wchodzą w grę, przykładowo współpraca obu tych instytucji.
Patryk Vindsor

Image
AFvTD

Post by AFvTD »

Vulpis wrote:Przepraszam za wcześniejszy mój wpis.
Chodziło mi o przed internetową i zamierzam ją uporządkować. Tyle że materiały są tak porozrzucane że osobie która nie zagłębi się w temat wydaje się że jest ich bardzo mało.
Dziękuję za pomoc.

Ja niedawno uporządkowałem zdarzenia z historii Baridasu. Mogę podesłać link jezeli potrzeba. No i zapraszam do współpracy z Sarmacka Encyklopedia Powszechna.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Locked

Return to “Kultura i sztuka”