SclavWiki odratowana

Dla ducha i oka
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

SclavWiki odratowana

Post by Orjon »

W dniu dzisiejszym, jakieś 10 minut temu, ostatecznie udało się odratować Sclavińską Encyklopedię.

Prace nad przywróceniem skryptów do działania koncentrowały się przede wszystkim na naprawie kodowania bazy danych - była ona skonwertowana jako utf-8 skonwertowane do iso i ponownie skonwertowane na utf, co powodowało brak polskich znaczków. Po drodze natknęliśmy się też na problemy z kluczami obcymi oraz jednym z dodatków, ale ostatecznie - wszystko działa.
Zaktualizowałem skrypt wiki do najnowszej wersji - okazało się, że na starej ktoś kiedyś włamał się na serwer i uzyskał prawa admina na wiki. Oczywiście już ich nie ma :)

Za tą trudną, 15-godzinną pracę, częściowo w późnych godzinach nocnych, dziękuję przede wszystkim JKW Andrzejowi Fryderykowi, który okazał nieocenioną pomoc przy próbie naprawy sclavwiki i tak naprawdę zrobił większość roboty, a także Jackowi diukowi Korabowi - za niezbędne pliki i bazę danych.

Błąd po prawej stronie jest znany - zostanie ogarnięty ASAP.
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
anglov

Re: SclavWiki odratowana

Post by anglov »

Orjon wrote:była ona skonwertowana jako utf-8 skonwertowane do iso i ponownie skonwertowane na utf

Prawie tak. Dokładniej rzecz ujmując, baza danych, jaką otrzymaliśmy była po następujących konwersjach: z oryginału w iso-8859-2 dokonała się konwersja do utf-8. Następnie dane utf-8 potraktowane zostały jako iso-8859-2 i ponownie zostały skonwertowane do utf-8.

Takie tam.

A no i nie zgodzę się z opinią, że wykonałem większość rzeczy. Orjon odwalił kawał dobrej roboty, której mnie by się zwyczajnie nie chciało. Ja byłem bardziej wiedzą i możliwościami technicznymi ;)
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Mustafa Owski

Post by Mustafa Owski »

Oooooooooooooooooooooooooooooooooooo. Za to należy sie cysterna najlepszego trunku. Nie myślałem ze jeszcze zobaczę kiedykolwiek Sclavinia Wiki żywą.
v-hr. Mustafa Owski h.Roch
TRUP
- kmdr ppor. Książęcej Marynarki Wojennej
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

Piękna sprawa! Szacunek Panowie
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Hugo wrote:Piękna sprawa! Szacunek Panowie

Nie jest jednak klarowne która wiki powinna być rozwijana/używana w razie potrzeby i chęci.
Jest w ogóle taka ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Orjon

Post by Orjon »

Aktualnie w Sarmacji jest kilka Wiki, pod różnymi adresami. Powoli odrestaurowywana jest też Micropedia, wedle mojej wiedzy. Osobiście skłaniałbym się ku Micropedii, oczywiście po jej uprzednim "posprzątaniu".
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
anglov

Post by anglov »

Zombiakov wrote:
Hugo wrote:Piękna sprawa! Szacunek Panowie

Nie jest jednak klarowne która wiki powinna być rozwijana/używana w razie potrzeby i chęci.
Jest w ogóle taka ?

SclavWiki została przywrócona wyłącznie jako archiwum.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Orjon wrote:Aktualnie w Sarmacji jest kilka Wiki, pod różnymi adresami. Powoli odrestaurowywana jest też Micropedia, wedle mojej wiedzy. Osobiście skłaniałbym się ku Micropedii, oczywiście po jej uprzednim "posprzątaniu".

No właśnie o to mi się rozchodzi.

Micropedia z kolei atakuje mnie reklamami i już jej nie lubię.
Pod cyim zarządem jest micropedia ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Orjon

Post by Orjon »

Aktualnie przejął ją Xavery edler Kłopocki z Monarchii Austro-Węgierskiej.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
ImageImageImage
Image
Prokrustes

Post by Prokrustes »

Orjon wrote:Aktualnie przejął ją Xavery edler Kłopocki z Monarchii Austro-Węgierskiej.

A ryzyko, że pewnego dnia cały polski mikroświat straci do niej prawa jest realne ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Locked

Return to “Kultura i sztuka”