Szlacheckie Bractwo Patriotyczne

Locked
Vladimir

Szlacheckie Bractwo Patriotyczne

Post by Vladimir »

Ostatnio mam ochotę zaangażować się w coś wielkiego, na granicy legalności; w coś owianego mgiełką tajemnicy, na kształt masonerii lub ukrytego zakonu. Pomyślałem nawet o tym, czy nie byłoby chętnych do reaktywacji Loży, ale ostatecznie uznałem, że nie powinno się zakłócać spokoju umarłym. Wpadłem na inny pomysł.

Wśród nas są jeszcze osoby, które otrzymały tytuły albo od Cesarza Jakoba (lub członkowie Domu Cesarsko-Królewskiego), albo od Króla Łukasza Augusta. Co byście powiedzieli na ugruntowanie Szlacheckiego Bractwa Patriotycznego, które takie osoby, starą teutońską szlachtę, by skupiało? Oczywiście takich osób jest garstka. Ba! Można je policzyć na palcach jednej ręki! Dlatego fajnie byłoby, gdyby Król mógł kreować nową teutońską szlachtę. Byłoby to oczywiście nielegalne i drzazgą w oku Grodziska, ale nie oszukujmy się, to co nielegalna, jest najfajniejsze.

W skład Bractwa wchodziłyby więc osoby:
  • szlachta cesarska (szlachta wykreowana przez JCW Jakoba i członkowie Domu),
  • nowoteutońska szlachta (wykreowana przez JKW Łukasza Augusta),
  • szlachta królewska (wykreowana przez współczesną monarchię).

Bractwo działałoby więc na poły w podziemiu, gdzie Król mógłby nobilitować zasłużonych według swojego uznania. Dodatkowo moglibyśmy wprowadzić elementy masońskie — inicjacje, wzajemną pomocą i wsparcie &c., &c., &c.

Moglibyśmy też wynaleźć ciekawszą nazwę niż zaproponowana: Szlachecki Zakon Honoru, Wielki Przeorat Na Północy*, Baliwat Cesarsko-Królewski Na Północy...

Ktoś chciałby się w to bawić?

* Nawiązanie do LRT, gdzie północ była świętym kierunkiem.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Hetman_Gotfryd
Gadu-Gadu: 0

Re: Szlacheckie Bractwo Patriotyczne

Post by Hetman_Gotfryd »

Brzmi kusząco; ach gdybym miał więcej czasu. By w to się mocniej zaangażować :D sama idea i pomysł jest fajny i warty zabawy.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
зхао
Gadu-Gadu: 0

Re: Szlacheckie Bractwo Patriotyczne

Post by зхао »