Do opiniujących wnioski o obywatelstwo

Wniosek o obywatelstwo sarmackie składa się w nowym wątku

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Regulamin forum
Przed złożeniem wniosku o obywatelstwo przeczytaj uważnie poradnik. Pamiętaj o konieczności (1) ustawienia sobie podpisu (2) oraz awatara na Forum Centralnym (3) i w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji.
Karolina Aleksandra
Posty: 6068
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 12:36
Gadu-Gadu: 9870726
Lokalizacja: Dziki Wschód

Do opiniujących wnioski o obywatelstwo

Post autor: Karolina Aleksandra » 21 lip 2015, o 14:19

Sarmatki, Sarmaci!


Zanim przystąpicie do skomentowania czyjegoś wniosku o obywatelstwo, zwróćcie, proszę, uwagę na parę rzeczy. Posty w tym dziale, które w rażący sposób będą łamać zasady tej netykiety, będą usuwane.

  1. Wyrażając swoje stanowisko w sprawie wniosku o przyznanie lub przywrócenia obywatelstwo, uzasadnij je. Nieistotne, czy jesteś za, czy przeciw. Istotne jest to, jakie masz argumenty. I nie, argumenty w stylu „jestem przeciw z powodów oczywistych” nie liczą się. Pamiętaj, że osoba składająca wniosek o obywatelstwo z reguły jest osobą nową, którą łatwo można zniechęcić. Spróbuj podjąć wysiłek i przypomnieć sobie, czy widziałeś komentarze lub posty na forum danej osoby. Może wchodziła na IRC? Na pewno znajdzie się coś, co będzie przemawiało za Twoją pozytywną lub negatywną opinią.

  2. Jeśli dana osoba nie spełnia wymagań potrzebnych do ubiegania się o obywatelstwo, Marszałek Dworu lub Jego Książęca Mość o tym poinformuje. Nowy mieszkaniec, widząc milion postów o tym, że „nie ma aktywności”, nie pojmując jej koncepcji, na pewno nie będzie zachęcony.

  3. Jeśli we wniosku danej osoby znajdują się błędy stylistyczne, ortograficzne lub innego rodzaju, jeśli jest on zbyt krótki jak na Twój gust, etc., poinformuj o tym bez zbędnego czepialstwa. Każdy może popełnić błąd, zwłaszcza przy tak stresującym zajęciu, jak pisanie wniosku o obywatelstwo. Przypomnij sobie, czy sam przypadkiem nie byłeś zestresowany, gdy formułowałeś pierwsze słowa swojego własnego wniosku.

  4. Nade wszystko pamiętaj — o przyznaniu obywatelstwa decyduje ostatecznie Książę.

(—) Karolina diuczessa-markiza von Lichtenstein,
Marszałek Dworu Książęcego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Wnioski o obywatelstwo”