Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Awatar użytkownika
anglov

Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

Post autor: anglov » 2 sie 2016, o 23:37

Drodzy Teutończycy oraz zasłużeni Sarmaci,

w dniu obchodów rocznicy Królestwa Teutonii nadałem kilka orderów i odznaczeń osobom zasłużonym dla Teutonii. Podczas uroczystości odbyło się także wręczenie części z nich. W związku z potrzebami historyczno–kronikarskimi zamieszczę tutaj zapis z wręczania, a także wręczę odznaczenia, których nie mogłem wręczyć na uroczystości z powodu nieobecności osób zainteresowanych.

Vladimir Ivanovitsš diuk ik Lihtenštán (AD867) – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego:
Andrzej Fryderyk: Vladimirze, w uznaniu za Twe niemałe zasługi dla Teutonii, za Twoje wybitne osiągnięcia w zakresie działalności w Królestwie Teutonie, szczególnie dla jej kultury, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Tobie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego
Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość :) Z wrodzoną skromnością przyjmuję ten zaszczyt, Wasza Wysokość
Andrzej Fryderyk: Pamiętaj, że jest to jedne z najwyższych odznaczeń Królestwa Teutonii

Roland baronet Heach-Romański (AF181) – Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus:
Andrzej Fryderyk: Rolandzie
Roland Heach-Romański: Wasza Królewska Wysokość!
Andrzej Fryderyk: Za Twoje wybitne zasługi dla Królestwa Teutonii i Narodu Teutońskiego, niedostatecznie docenione przez wiele lat, imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Roland Heach-Romański: Ku chwale matki naszej Teutonii! Ure Ruune for Kongrak Teutonien!

Karolina diuczessa von Lichtenstein (A9001) – Srebrna Gwiazda Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego:
Andrzej Fryderyk: Czy jest z nami Karolina von Lichtenstein? (cisza) Niestety Karoliny z nami nie ma. Karolina – w przeszłości niedostatecznie doceniona, wciąż miała wielkie zasługi dla Teutonii i Teutonizmu, w związku z którymi zdecydowałem się nadać jej Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego.
(spośród tłumu na scenę weszła spóźniona Karolina von Lichtenstein)
O, Karolino, przybyłaś w idealnym momencie!
Karolina von Lichtenstein: Prosili mnie. Jesteście kochani!
Andrzej Fryderyk: Za Twoje przeszłe jak i niedawne zasługi dla Teutonii i Teutonizmu, jego wspierania i szerzenia, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego
Karolina von Lichtenstein: Dziękuję, Wasza Królewska Wysokość. To bardzo miłe, nawet na wirtualnej emeryturze ^^
Andrzej Fryderyk: To ja dziękuję, za to, iż mimo opuściłaś nas samorząd, teutonizm zawsze nosiłaś w sercu.

Gotfryd Slavik markiz de Ruth (T1141) – Krzyż Virtuti Civili z Liliami:
Andrzej Fryderyk: Gotfrydzie
Gotfryd Slavik de Ruth: Wasza Wysokość
Andrzej Fryderyk: Za wasze zasługi w krzewieniu wśród Teutończyków prawdy, honoru i tradycji w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Krzyż Virtuti Civili z Liliami
Gotfryd Slavik de Ruth: Wasza Wysokość jest mi niezmiernie miło że mój wkład pracy w budowanie naszej Ojczyzny został doceniony. Motywuje mnie to tylko do dalszej pracy i dalszego wysiłku na rzecz lepszego jutra.
Andrzej Fryderyk: Dziękuję

Torkan Ingawaar (AF655) – Krzyż Virtuti Civili
Andrzej Fryderyk: Torkanie, za Twoje zaangażowanie w Królestwo Teutonii, zgłębianie wiedzy poza nim i odwagę, jaką miałeś podczas swojej wirtualnej wędrówki, a mimo tego nie zatracenia Teutonizmu, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Tobie Krzyż Virtuti Civili
Torkan Ingawaar: Dziękuję, Wasza Królewska Wysokość, to dla mnie zaszczyt. Korzystając z okazji pragnę wręczyć Waszej Królewskiej Wysokości oficjalne zaproszenie na jutrzejsze uroczystości: viewtopic.php?f=434&t=20374 Chwała Teutonii! Ure Ruune for Kongrak Teutonien!
Andrzej Fryderyk: Dziękuję!

Yennefer baronetessa Heach (AF936) – Teutoński Złoty Medal Sapere Auso
Andrzej Fryderyk: Yennefer
Yennefer Heach: Wasza Królewska Wysokość! (pokłoniła się)
Andrzej Fryderyk: Za Twoje zaangażowanie w przygotowywanie zarówno uroczystości koronacyjnych jak i obecnych uroczystości rocznicowych w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Teutoński Złoty Medal Sapere Auso. Swoją postawą wielokrotnie udowodniłaś że na niego zasłużyłaś i jesteśmy dumni, że możemy Ci go wręczyć
Yennefer Heach: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość! To dla mnie zaszczyt!

Informacja o odznaczeniu dla nieobecnego Tytusa oraz ostatnich trzech odznaczeniach:
Andrzej Fryderyk: Tytusa niestety z nami nie ma. Za jego zaangażowanie w prowadzenie teutońskiego klubu piłkarskiego i sukcesy jakie nią osiągał pragniemy wręczyć mu Brązowy Medal Magister Ludi.

Natomiast ostatnie trzy odznaczenia powędrowały dla teutońskich pisarzy i dziennikarzy:
Wojciecha – autora wielu teutońskich opowiadań, zwycięzcy Igrzysk Bogów;
Daniela – autora tekstów narracyjnych z opisem swojego lenna jak i innych tekstów narracyjnych Królestwa Nowej Teutonii;
Oraz Rihanny – dziennikarki i autorki opowiadań

Wojciech Hergemon (T0003) – Srebrny Medal Orlego Pióra
Andrzej Fryderyk: Wojciechu
Wojciech Hergemon: Wasza Królewska Wysokość ;)
Andrzej Fryderyk: Za Twoje zasługi, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Srebrny Medal Orlego Pióra
Wojciech Hergemon: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość!

Daniel Maksymilian baron von Schwarz-Saryoni (AE939) – Brązowy Medal Orlego Pióra
Andrzej Fryderyk: Danielu, za Twoje zasługi w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Brązowy Medal Orlego Pióra
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni: Niech żyje Król i Teutonia!

Dodatkowe wyróżnienia:
Andrzej Fryderyk: Na końcu chciałbym wyróżnić Alberta – jego działalność na polu politycznym w Królestwie Teutonii jest dla mnie nieoceniona. Obecnie nie mogłem jeszcze wręczyć odznaczenia, ale wierzę że przy następnej okazji będziesz zadowolony.
Albert Felimi-Liderski: Huh, dziękuję WKW :)
Andrzej Fryderyk: Oraz Daniela za jego sukcesy i zaangażowanie w działalności piłkarskiej. Obserwuje z radością Twoje poczynania. I wierzę że Twoja drużyna będzie wkrótce jedną z najlepszych .
Dziękuję :)

Ponieważ dwie osoby nie mogły odebrać swego odznaczenia podczas uroczystości, tutaj wręczę stosowne odznaczenia:

Tytus hrabia Aureliusz-Chojnacki (AF205) – Brązowy Medal Magister Ludi

Tytusie w podziękowaniu za zaangażowanie w prowadzenie teutońskiego klubu piłkarskiego i osiągane sukcesy, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Brązowy Medal Magister Ludi.

Rihanna markiza Aureliuš-Sedrovski (AE792) – Brązowy Medal Orlego Pióra

Rihanno – doceniając Twoje zasługi na polu dziennikarskim i twórczym, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Brązowy Medal Orlego Pióra.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Tytus
Gadu-Gadu: 2422117

Re: Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

Post autor: Tytus » 3 sie 2016, o 06:43

Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Pamietajcie, ze to dopiero początek mojej przygody z drużyną Teutonii i wierzę, ze gablota z pucharami za mojej kadencji jeszcze sie rozszerzy. Życzę tego sobie i Margonskim Koniom.
Jeszcze raz dziękuję! :)
(-) wiceadm. Tytus hr. Aureliusz-Chojnacki
Szef Administracji Wojskowej KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji

Obrazek

Awatar użytkownika
Ekaton
Kontakt:

Post autor: Ekaton » 3 sie 2016, o 06:58

Gratulacje!

PS. To "jesteście kochani..." :D
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii i Władca Ziem Tutejszym Bliżej Nieznanych,
Nominalny Cesarz Schaletau i zwierzchnik pewnej formacji zbrojnej,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławomir
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Sławomir » 3 sie 2016, o 10:15

Ładny wyspy tych odznaczeń się nazbierał nie ma co ukrywać ;) Gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonym, w takich momentach widać jak jesteśmy zaangażowani w Teutonii.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

kattvans
Gadu-Gadu: 58299429

Post autor: kattvans » 7 sie 2016, o 08:43

Znów muszę czekać rok na order. :D
(-)kaw. Nikodem Thiefs
Zarządca Auterry
Trener reprezentacji Królestwa Teutonii
st. mar.

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 7 sie 2016, o 16:42

Dzięki uprzejmości Diuka-Radcy Krzysztofa Czuguł–Chana, odznaczenia zostały wprowadzone do systemu, wraz z zaległym odznaczeniem dla Adama. Jeśli czegoś brakuje – uprzejmie proszę o informację.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 7 sie 2016, o 20:03

Jak na moje oko to raczej mi się wszystko zgadza ;) Dziękuję
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Awatar użytkownika
Aleksander Damian

Post autor: Aleksander Damian » 20 sie 2016, o 18:35

Gratuluje uhonorowanym :D
por. Aleksander Damian markiz Chojnacki herbu Illuminatos
Dyrektor Teutońskiej Filharmonii Królewskiej
Herold Rodu Dom von Thorn

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 20 sie 2016, o 21:15

anglov pisze:... wraz z zaległym odznaczeniem dla Adama. Jeśli czegoś brakuje – uprzejmie proszę o informację.

Dzięki za pamięć królu złoty <wazelina>
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 20 sie 2016, o 22:56

Teutończycy nie zapominają.
Andrzej Fryderyk
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Zamek Królewski [Úr Kongburg]”