Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.
Locked
anglov

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Post by anglov »

Drodzy Teutończycy,

dziś następuje kolejna zmiana Lorda Koadiutora. W związku z rezygnacją z urzędu, jak i z aktywnego udziału w życiu Sarmacji i Teutonii Ottona von Spee-Asketila, zastąpi go Jan Dagobard von Thorn-Maikowski.

Ottonowi chciałbym serdecznie podziękować za jego działalność i chęć do przejęcia urzędu Lorda Koadiutora w Królestwie Teutonii w chwili kryzysu jej aktywności. I wielu rzeczy nie udało się zrobić, bardzo cenne jest to, że zarówno podjął się tego urzędu, jak i godnie go sprawował. Co jest też ważne, chęć zakończenia działalności zaanonsował w wiadomości do mnie skierowanej, stwierdzając że będzie pełnił swój urząd aż do znalezienia przeze mnie nowego kandydata. Tego rodzaju odpowiedzialność też jest dla mnie cenna.

Janowi życzę natomiast wielu sukcesów i powodzenia w sprawowaniu swojego urzędu, a także owocnej realizacji swoich pomysłów. Po jego działalności zarówno w Gazecie Teutońskiej, jak i przy tworzeniu TLGK, jestem przekonany, że jest to właściwa osoba na tym stanowisku. Wierzę, że nowy Lord Koadiutor swoimi planami podzieli się już wkrótce.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Juarez

Re: Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Post by Juarez »

Úrenn Teutonen,

Na samym wstępie chciałbym podziękować za powołanie i powierzone mi zaufanie. Liczę, że pokładane we mnie nadzieje wkrótce się ziszczą i nasz wspólny Dom wreszcie stanie na nogi, gdyż obecna sytuacja Królestwa jest lekko mówiąc niezadowalająca. No, ale dość tych ochów i achów. Od słodzenia macie Jego Królewską Mość. Ja jestem tutaj po to aby rozruszać Teutonię za pomocą wszelkich dostępnych sposobów. Nie wiem na ile znacie moją osobę, ale część z Was mogła zauważyć, że czasem bywam dość bezpośredni, zbyt szczery, a nawet sadystyczny jeśli sytuacja tego wymaga. Teraz, gdy zostałem Lordem Koadiutorem Królestwa Teutonii (ależ to pięknie brzmi <3) nie będzie inaczej. Jak wspominałem, dość słodzenia. Radzę Wam, drodzy rodacy, porządnie nasmarować tyłki rdestem teutońskim, bo już niebawem odczujecie na własnej skórze czym jest stary austro-węgierski "Ordnung" w nowym, teutońskim wydaniu. W swojej karierze widziałem już kilka sromotnych zapaści niegdyś potężnych państw i zaręczam, że kolejnego widzieć nie chcę. Nie tu, nie w Teutonii.

Nie wiem jak rządzili poprzedni Lordowie Koadiutorzy. Nie wiem ile od Was wymagali i ile Wy wymagaliście od nich. Wiem natomiast, że jakoś nie specjalnie mnie to fascynuje. Ja wychowałem się na Cesarskich i Królewskich zasadach wyrytych na ścianie mojego gabinetu tuż pod portretem JCKM Franza Josefa II. W związku z tym ostrzegam, że moje sposoby i wizje zarządzania tym krajem mogą odbiegać od tych stosowanych przez moich poprzedników. W każdym razie zaręczam, że choćbym miał zgiąć się w pół łamiąc przy tym kręgosłup to nie zrezygnuję ze swych obowiązków póki nie zobaczę jak Teutonia ponownie rozkwita depcząc wszelkie zmory znane z najstarszych legend Pollinu. Orędzie Koadiutorskie już niedługo ujrzy światło dzienne. A tylko spróbuj mi, który go nie przeczytać! To jest nasz Dom, nasze serce i nasza twórczość. Teutonia jest Nami, a My jesteśmy nią więc wzmacniajmy tę więź, doskonalmy się aby wraz z Nami doskonaliła się Teutonia. To jest mój cel, moja misja i Wasza wędrówka na szczyt, który ja pomogę Wam zdobyć.
Image
ImageImage
Vladimir

Post by Vladimir »

Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
VAT

Post by VAT »

Vladimir Iwanowicz wrote:Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?

Na co obrusza się przedstawiciel Rodu Wężów. Oto współczesna Teutonia!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Vladimir

Post by Vladimir »

A może teutoński szpion w Rodzie Wężów? Nie zastanawia was, dlaczego Helwetyk jest ostatnio nieaktywny?
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Hetman_Gotfryd
Gadu-Gadu: 0

Post by Hetman_Gotfryd »

Teorie spiskowe zostawmy na potem :D
Ważne jest że jest chętny i gotowy do pracy ; to bardzo ważne i mam wrażenie ze uda mu się nasz rozruszać z tego wiecznego betonu :lol:
Powodzenia i Gratulacje
Ile mogę tyle pomogę
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Juarez

Post by Juarez »

Skoro o teutońskich szpionach mowa... Nie dziwi Cię Vlad czemu po moim wejściu w szeregi Domu von Thorn, RCA zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel kanclerski? :D
Image
ImageImage
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Wnuku, chcę Ci w imieniu całego naszego Rodu i Domu, i także swoim własnym, pogratulować i życzyć samych wielkich sukcesów. Otrzymałeś na swe barki rolę niełatwą i wymagającą. Wiem, że sprostasz!
Daniel J. Tauer-Krak
Gadu-Gadu: 0

Post by Daniel J. Tauer-Krak »

Tak czy owak powodzenia
Image
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel Saryoni

Post by Daniel Saryoni »

Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Powodzenia w odbudowie Teutonii :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Image
Locked

Return to “Zamek Królewski [Úr Kongburg]”