Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Hugo » 24 lip 2017, o 22:04

[jkm=tih]
Kochani Baridajczycy!

Przyjemność to wielka i zaszczyt niezmierny, obwieścić wszem wobec, że Królestwo Baridasu ma nowego Wicekróla. W późnych godzinach wieczornych dnia dzisiejszego, mym Zastępcą i Namiestnikiem na ziemiach Królestwa został Jaśnie Oświecony Laurencjusz Ma Hi diuk At Atera.

Wierzę i ufam, że Jego rządy będą dla Królestwa owocne. W tym miejscu i tej chwili wzywam także i Was, Drogie Baridajki i Drodzy Baridajczycy, do wspólnej pracy na rzecz Królestwa i do wsparcia Wicekróla!

Diuk od dawien dawna, licząc może i nie tylko miarą mikronacyjną, prowadził i trzymał w dużej mierze Baridas. Mimo jego podróży, a może właśnie i dzięki nim, jego oddanie Baridasowi nie podlega dla mnie żadnym wątpliwościom. Mam jednak wrażenie, że nie rozwijał on skrzydeł, z prostego powodu - ponieważ był zastępcą Wicekróla i jako osoba, którą cechuje szacunek do władzy nie przejmował inicjatywy w rządzeniu, "nie wychylał się". Natomiast jako Marszałek Dworu był urzędnikiem i jego rolą było przede wszystkim wspieranie Wicekróla. Jednak faktem jest, że z tych obowiązków wywiązywał się doskonale. A przecież to wcale nie znaczy, że nie potrafi kreować, tworzyć inicjatywy, bo i owszem - potrafi. Jednak mam wrażenie, że stać go na więcej. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej teraz, gdy zostaje Wicekrólem. Czego Jemu, Baridajkom, Baridajczykom i Baridasowi szczerze życzę.

Jako, że nie dane mi było oficjalnie podziękować Poprzednikowi, chciałbym wyrazić wdzięczność i przekazać podziękowania Jego Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrowi II Grzegorzowi za jego pracę. Dziękuję! Znałem plany i zamierzenia WKiKW "od podszewki" i wiem, że tworzyło się coś wielkiego. Niestety real, choć nie istnieje, to bywa okrutny. Życzę Waszej Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrze II Grzegorzu, żeby wszystko się ułożyło, wszystkiego najlepszego. Powrotu chyba w tej chwili nie wypada życzyć, bo przecież to tak naprawdę nie są życzenia dla adresata, a nadawcy; a to w tej chwili nie jest najważniejsze, naprawdę. Tliła się iskierka nadziei, że JKW wyrwie się z tych szponów, dlatego tak długo trwał ten stan zawieszenia. Za co też ja jestem winien przeprosiny Wam Baridajki i Baridajczycy, którzy nie znaliście kulis sprawy i mieliście prawo się niepokoić o władzę w Królestwie. Przepraszam.
As naylfar sáh sairus,

Obrazek
[/jkm]
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Posty: 5218
Rejestracja: 13 sie 2014, o 23:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gidena
Kontakt:

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Laurencjusz » 24 lip 2017, o 22:20

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości za udzielone mi zaufanie i obiecuję nie zawieść w czasie wypełniania powierzonych mi powinności. Niestety real i mi dał się we znaki i moja aktywność spadła w tym samym czasie co JKM Piotra II Grzegorza, któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas i wsparcie oraz wizję ciekawej przygody. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do pomysłów, które niestety nie doczekały się realizacji.

Tym, krótkim wstępem proszę Was Baridajczycy o dwa dni, które potrzebne mi są do zakończenia kilku ważnych spraw, które zwaliły mi się na głowę. Później mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy nową formułę na sprawne i ciekawe funkcjonowanie Królestwa Baridasu.

Fare Aryon!

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Sławomir Wikidajło
Posty: 484
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 19:19
Gadu-Gadu: 6003560

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Sławomir Wikidajło » 24 lip 2017, o 22:37

najserdeczniejsze gratulacje. Wierzę że wybór Księcia jest przemyślany i wybrany został najodpowiedniejszy człowiek na Wicekróla.Kłaniam się nisko :D
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Posty: 1420
Rejestracja: 12 gru 2014, o 13:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Srebrny Róg

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Konrad Friedman » 24 lip 2017, o 22:55

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,


jako Kanclerz Sarmacji, chciałbym pogratulować w imieniu Rady Ministrów, a raczej w imieniu pozostałych kolegów z Rządu. Wszak JKW piastuje stanowisko Podkanclerzego w mojej Radzie Ministrów.

Nowy Wicekról, to może dla niektórych postać kontrowersyjna. Może budzi pewne emocje wśród niektórych. Jednak jako osoba, która miała przyjemność współpracować z nim ponad 4 miesiące — i zapowiada się, że będzie to ostatecznie i 8 miesięcy — nie mogę powiedzieć złego słowa, jeżeli chodzi o rzetelność, sumienność, poświęcenie dla wspólnego dobra i przede wszystkim — lojalność.

Może nie każdy wie, ale początek mojej współpracy z WKW nie zapowiadał się kolorowo, a już w momencie wygłaszania expose, pojawiło się pierwsze, a przede wszystkim istotne spięcie. Wtedy nasza dalsza współpraca stanęła pod poważnym znakiem zapytania, i to jeszcze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek współpracy. WKW na pewno wie o czym mówię :)

Jednak teraz, po czterech miesiącach na urzędzie Kanclerza okazało się, że nie mogę sobie wyobrazić dalszej posługi w Rządzie bez obecności w nim JKW Laurencjusza. Mimo — nie będę ukrywał — początkowej niechęci oraz różnych tarć jeszcze zanim zostałem Kanclerzem, kiedy miałem okazję poznać go bliżej i podjąć z nim współpracę, czuję się w głębokim obowiązku, żeby poręczyć za Jego oddanie oraz zaangażowanie. Chociaż nie muszę nawet za nikogo ręczyć, gdyż swoją pracą i tak udowodnił własną wartość.

Jest to jeden z tych ministrów, bez których nie poradziłbym sobie w moich rządach. Może nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, może tego na pierwszy rzut oka nie widać. Ale jeżeli od początków mojej kadencji, Rada Ministrów zmieniła się prawie całkowicie, a jedynie JKW pozostał w moim składzie, mało tego, awansując na Podkanclerzego, to o czymś świadczy. Bez jego pracy w MSW, opieki nad Pocztą Baridajską i całym Korpusem Administracji Rządowej, nie byłbym w stanie samodzielnie go zastąpić ani znaleźć drugiego takiego pasjonata tegoż działu administracji rządowej.

Dlatego wiem, że nowy Wicekról podoła zadaniu i tchnie trochę życia w Wasze, ale także i moje Królestwo. Piszę to i jako Kanclerz, ale i szeregowy i szary Baridajczyk. Na kocówce mojej kadencji oraz początku nowej, muszę jeszcze raz napisać, że JKW udowodnił, iż potrafi się zaangażować bez reszty w to co robi, wykonywać swoją pracę sumiennie i dokładnie oraz wywiązywać się z poleconych obowiązków.

Życzę więc mu, żeby zapał nie opuścił go na czas tejże niewątpliwie trudnej posługi, jaką jest szefowanie Baridasowi. I mam jednocześnie nadzieję, że nie spowoduje to utraty zaangażowania w pracę w Radzie Ministrów.
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 1003
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Yennefer » 25 lip 2017, o 10:41

WKW Laurencjuszu! Gratuluję z całego serca i niezmiernie cieszy mnie, że to właśnie Was tenże zaszczyt dotknął :)
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/KPwMuWHz.png[/img](-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Karolina Aleksandra
Posty: 6068
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 12:36
Gadu-Gadu: 9870726
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Karolina Aleksandra » 25 lip 2017, o 11:10

Gratulacje ;) Ciężko się przyzwyczaić do tego, że nie dość, że diuk at Atera, to JKW Laurencjusz. Świat idzie do przodu.

Pokładam nadzieję w to, że nowy Wicekról poradzi sobie z trudnymi sprawami tożsamościowo-historycznymi, które niewątpliwie od jakiegoś czasu dręczą Królestwo.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Wespucci
Posty: 593
Rejestracja: 31 sty 2016, o 20:29

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Wespucci » 25 lip 2017, o 19:40

Vivat Baridas! Vivat Król! Vivat diuk at Atera! Vivat wszystkie stany!
/-/ bosman Henryk Wespucci
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Posty: 5218
Rejestracja: 13 sie 2014, o 23:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gidena
Kontakt:

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Laurencjusz » 25 lip 2017, o 23:26

Szanowni!

Wszystkim, którzy życzą mi powodzenia w tym nowym przedsięwzięciu dziękuję za zaufanie, którego postaram się nie zawieść, a pozostałym też życzę wszelkiej pomyślności.

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Julian FER
Posty: 1866
Rejestracja: 24 paź 2014, o 16:16

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Julian FER » 26 lip 2017, o 14:44

Trochę spóźniony, ale również dołączam się do życzeń: Vivat Baridas! Vivat Król i Wicekról! Vivat my!
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Hohenzollern
Posty: 2857
Rejestracja: 7 sie 2011, o 12:13
Gadu-Gadu: 5403509
Tlen: pipipioter@tlen.pl
Lokalizacja: Grodzisk

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Post autor: Hohenzollern » 29 lip 2017, o 13:57

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,


W pierwszej kolejności pragnę pogratulować dobrego wyboru Księcia na stolec namiestnikowski. Prawda jest taka że osoba J.O Diuka at Atera jest najlepszym wyborem w chwili obecnej. Chyba nikt inny w Baridasie nie poświęcił tyle co J.O Diuk. W każdym razie pozostaje mi życzyć powodzenia nowemu Wicekrólowi.


Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domena Królewska”