Lokacja miasta w Księstwie Awary Południowej

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe
Locked
User avatar
MAP
Posts: 2735
Joined: 28 Jan 2010, o 16:33
Gadu-Gadu: 6611720
Location: Almera

Lokacja miasta w Księstwie Awary Południowej

Post by MAP »

Wasza Królewska i Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Poważni,

Apokalipsa Piotra(4,4) wrote:"Przestań płakać, oto nadchodzi Senat, a my jesteśmy w jego przedsionku. Zapłacz nad losem tych, którzy Senatu nie poznali."


W tej doniosłej chwili, przed Monarchą, Dostojnymi Panami, zwracam się do Najwyższych Władz Królestwa o rozważenie skromnego wniosku, z jakim występuje uniżony sługa Kościoła w Almerze, pokorny w Powadze, by zadośćuczynić rozsądkowi, mądrości i dobroci!

Poważne, sprawiedliwe, słuszne i stateczne jest, by w miejscu byłego szkolonazistowskiego miasta Arminborg ulokować Królewskie Miasto Nikolaopol.

Jego Królewska Wysokość Mikołaj II Jan i spuścizna jego krótkiego panowania są przez Sarmatów niedoceniani. w czasie jego Panowania dokonano pierwszych reform demokratyzujących Księstwo oraz oddano do użytku DSG, skutecznie rozwijany przez NIA. Zgadnijcież, poważni, czyje panowanie zaowocowało utworzeniem NIA?

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado!

Ponadto zwracam się z uniżonym wnioskiem o zabezpieczenie i przeniesienie jednego z zabytków Cracoffii - budynku, w którym mieściła się historyczna siedziba Senatu Baridasu do Nikolaopola, a i Waszą Królewską Mość proszę, by Powagą do dobroci natchniony, Kościołowi, Donacją Hugona, zagwarantował prawo własności siedziby Senatu Baridasu, a bractwom zakonnym, ku ochronie pielgrzymów zmierzających do Duppy, dozwolił twierdze warowne zakładać.

Zaś jako pan lenny na Południu Wyspy, deklaruję, iż czwarta część ziemi, jej owoców zarówno roślin i mięs wszystkich rodzajów, jakie Południowa Awara wyda na potrzeby Kościoła przeznaczę.

Z tego miejsca, udzielam Królowi, Radzie i wszem Baridajczykom serdecznego △ diukosławieństwa △.


(-) asr diuk Torped
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
User avatar
piwniczak
Posts: 5595
Joined: 13 Oct 2008, o 18:01
Gadu-Gadu: 1872511
Location: Czarnolas

Re: Lokacja miasta w Księstwie Awary Południowej

Post by piwniczak »

Image
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Image
User avatar
Laurẽt
Posts: 6977
Joined: 13 Aug 2014, o 22:40
Gadu-Gadu: 0
Location: Gidena
Contact:

Re: Lokacja miasta w Księstwie Awary Południowej

Post by Laurẽt »

Wasza Książęca i Królewska Mość!
Jaśnie Oświecony Diuku!


Podoba mi się złożona propozycja, by w miejscu byłego szkolonazistowskiego miasta Arminborg ulokować Królewskie Miasto Nikolaopol. Zawsze będę wspierał wszelkie działania, które służą zachowaniu naszego wspólnego dorobku, a i działania Jego Królewskiej Wysokości Mikołaja II Jana wymaga według mnie zachowania jego dorobku.

Zabezpieczenie i przeniesienie jednego z zabytków Cracoffii - budynku, w którym mieściła się historyczna siedziba Senatu Baridasu do Nikolaopola też wydaje mi się zbożnym działaniem, które z chęcią poprę.

Jeśli zaś chodzi o tą deklarację:
MAP wrote:Zaś jako pan lenny na Południu Wyspy, deklaruję, iż czwarta część ziemi, jej owoców zarówno roślin i mięs wszystkich rodzajów, jakie Południowa Awara wyda na potrzeby Kościoła przeznaczę.

to przyznam, że już od dłuższego czasu drapię się po głowie i zastanawiam, czy po czasach wyroczni, czarownic i czarów nie spróbować wprowadzić u nas diuczej wiary. Gdyby wola Króla, Narodu i Kościoła Diuczej Wiary zmierzała w tym samym kierunku (a zamierzam to sprawdzić w sondażu) to z chęcią bym się oporządził i usankcjonował.

Niniejszym zamierzał pomysł przedłożyć Wysokiej Radzie pod obrady ;)

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
User avatar
Hugo
Posts: 7326
Joined: 21 May 2010, o 09:31
Gadu-Gadu: 3081508
Location: Nadzieja
Contact:

Re: Lokacja miasta w Księstwie Awary Południowej

Post by Hugo »

Wasza Królewska Wysokość,
Diuku Arcysenatorze,
Wysoka Rado,
Poważni,

Z całym sercem i całym swoim ubóstwem w Powadze wspieram, popieram i namaszczam ów wniosek. Niechaj wiara Diucza rozleje się po Baridasie, a jej plony wszystkich nas pożywią. Niechaj pamięć o JKW Mikołaju Drugim Tego Imienia Janie będzie pielęgowana. Niechaj Królewskie Miasto Nikolaopol kwitnie.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Locked

Return to “Archiwum Placu Centralnego”