Ruszy Giełda - szukamy spółek

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką
Awatar użytkownika
kaxiu

Re: Ruszy Giełda - szukamy spółek

Post autor: kaxiu » 25 wrz 2016, o 11:34

Camel pisze:Czemu nie można zarabiać przecież będzie wyrzucone pieniądze w błoto może warto by zrobisz jak będę dywidendy na przykład 1k lt za "założyciela" spółki nie tak aby co tydzień dostał ale raz miesiącu po nie każdego stać aby zgłosić spółkę i wpłacić 10k lt jednak to sporo. Więc mi się wydaję dobrze by było zrobisz coś stylu dywidendy założycielskiej raz na miesiąc.

Na wstępie - obecnie kwota wyjściowa to 50.000,00 lt. I owszem, nie każdego stać, ale nie widzę w tym problemu. Dodanie spółki wraz z odpowiednią otoczką to dużo roboty, a sama spółka będzie już potem notowana tak długo, jak długo istnienie GPW. A mam nadzieję, że wiele lat. Trudno więc oczekiwać, że ta robota będzie wykonana za darmo.

Zwracam też uwagę na to, że GPW gwarantuje obrót akcjami po kursie dnia i gwarantuje wypłatę posiadanych środków. A z czegoś to trzeba finansować - wątpie, żeby RM była skłonna dawać mi co rok dotacje na ten cel.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Camel
Gadu-Gadu: 4370528

Post autor: Camel » 25 wrz 2016, o 11:58

kaxiu pisze:Na wstępie - obecnie kwota wyjściowa to 50.000,00 lt. I owszem, nie każdego stać, ale nie widzę w tym problemu. Dodanie spółki wraz z odpowiednią otoczką to dużo roboty, a sama spółka będzie już potem notowana tak długo, jak długo istnienie GPW. A mam nadzieję, że wiele lat. Trudno więc oczekiwać, że ta robota będzie wykonana za darmo.

Zwracam też uwagę na to, że GPW gwarantuje obrót akcjami po kursie dnia i gwarantuje wypłatę posiadanych środków. A z czegoś to trzeba finansować - wątpie, żeby RM była skłonna dawać mi co rok dotacje na ten cel.

U lal to nie wiem to się jeszcze zastanowię czy wejść spółką po jednak 50k trochę mnie przeraża ale ja uda się zarobisz na giełdzie to wstawię swoją spółkę "Camelon". A teraz mam zamiar reaktywować Dom Statystyk Camelon i robisz coś stylu tego i liczę na owocną współpracę z GPW (mam na myśli udostępnienia informacji)
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Skarbu
Wicehrabia Szafranowego Targu Jan "Camel" Magov-Zaorski

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 25 wrz 2016, o 12:38

Camel pisze:U lal to nie wiem to się jeszcze zastanowię czy wejść spółką po jednak 50k trochę mnie przeraża ale ja uda się zarobisz na giełdzie to wstawię swoją spółkę "Camelon". A teraz mam zamiar reaktywować Dom Statystyk Camelon i robisz coś stylu tego i liczę na owocną współpracę z GPW (mam na myśli udostępnienia informacji)

Zachęcam więc również do skorzystania z działu GPW. Niewątpliwie przyda się, aby również jakiś podmiot inny niż ja przekazywał informację z Giełdy. Wszelkie informacje systemowe są dostępne w profilach spółek http://www.gielda.sarmacja.org/spolki.php?id=1, a pełne informacje o kursach historycznych w szczegółach http://www.gielda.sarmacja.org/wykresy.php?id=1&ile=0.

Życze powodzenia w reaktywacji DSC!
Wojciech Hergemon
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Awatar użytkownika
Camel
Gadu-Gadu: 4370528

Post autor: Camel » 26 wrz 2016, o 16:25

Konrad Friedman pisze:Trochę grzyba widać na GPW. Nie widzę ile zyskuję lub tracę na spółce. W historii transakcji są tylko kwoty za jakie coś sprzedałem/kupiłem, bez nazwy obracanej spółki i jej ceny po jakiej kupiłem/sprzedałem.

A od czego masz arkusz kalkulacyjny odpowiednio ułożona tabelką wszystko Ci powie ;). Ja pierwsze co zrobiłem jak wstąpiłem włączyłem arkusz i zapisałem sobie pierwszą transakcje po inaczej nie dojdziesz ile zarobiłeś albo ile straciłeś ja w tej chwili jestem stratny ale mam nadzieje, że nie długo się obije
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Skarbu
Wicehrabia Szafranowego Targu Jan "Camel" Magov-Zaorski

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 2 paź 2016, o 22:33

Witam!

Mam pytanie dotyczące sposobu prowadzonych wyliczeń dla Bánco Baridasa oraz aktualnej łącznej wartości instytucji.

(—) Laurencjusz MaHi at Atera
Podskarbi Królestwa Baridasu

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 2 paź 2016, o 23:19

Laurencjusz pisze:Mam pytanie dotyczące sposobu prowadzonych wyliczeń dla Bánco Baridasa oraz aktualnej łącznej wartości instytucji.

Proszę zadać, chętnie odpowiem. ;)
Wojciech Hergemon

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 2 paź 2016, o 23:38

Szanowny Prezesie!

Ze względu na tajemnicę bankową pytania i odpowiedzi rad bym widział w Poczcie Konnej.

(—) Laurencjusz MaHi at Atera
Podskarbi Królestwa Baridasu

Zablokowany

Wróć do „Gospodarka”