Ruszy Giełda - szukamy spółek

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką
kaxiu

Re: Ruszy Giełda - szukamy spółek

Post by kaxiu »

leszcz wrote:meh, czyli teraz czekać do października?

Po 15 września jak wróce z wakacji będzie można już truć mi głowę - jeśli chodzi o debiuty.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
KJAF
Gadu-Gadu: 0

Post by KJAF »

Trochę grzyba widać na GPW. Nie widzę ile zyskuję lub tracę na spółce. W historii transakcji są tylko kwoty za jakie coś sprzedałem/kupiłem, bez nazwy obracanej spółki i jej ceny po jakiej kupiłem/sprzedałem.

Przydałoby się też takie bajersy, jak informacja czy spółka traci czy zyskuje, o ile procent się to zmieniło itp. Kolorowe trójkąciki przy notowaniach spółek ze wskaźnikiem procentowym byłyby okej.
kaxiu

Post by kaxiu »

Cóż, system jest leciwym, szczytowym osiągnięciem myśli ciprofloksjańskiej i wiele więcej się z niego nie wyciągnie. Jak będą chęci, to może namówię kogoś, żeby napisać całkiem nowy.

W każdym razie:
Jak się wejdzie na profil spółki to widać ostanie zmiany wartości http://www.gielda.sarmacja.org/spolki.php?id=1
A tutaj można zapoznać się z notowaniami poszczególnych dni http://www.gielda.sarmacja.org/wykresy.php?id=1

Procenty na liście spółek pewnie da się w miarę łatwo jeszcze dorobić, natomiast majstrowanie przy historii operacji to pisanie systemu na nowo.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

kaxiu

Post by kaxiu »

Póki co pozwoliłem sobie zrobić lekki tunning na miarę moich możliwości - w profilu spółki oprócz zmiany procentowej wyświetla się teraz także zmiana w libertach.

Również można liczyć na poprawę listy spółek, ale w tym zakresie to już działania naszego giełdowego eksperta, który zdecydowanie przewyższa umiejętnościami mnie i elektryka Kazika ;).
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Medale, ordery i inne teges powinny się posypać za uruchomienie giełdy. Wspaniale.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
kaxiu

Giełda Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Post by kaxiu »

Guedes de Lima wrote:Medale, ordery i inne teges powinny się posypać za uruchomienie giełdy. Wspaniale.

Cóż, zobaczymy na jak długo ta inicjatywa się przyjmie, za pochwały w imieniu moim i zespołu dziękuję.

Poza tym, jakby to kogoś ciekawiło - raport ze stanu środków na dzień dzisiejszy http://gielda.sarmacja.org/R/R2.pdf.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

kaxiu

Post by kaxiu »

Jak zainteresowani zauważyli Giełda wprowadziła 3 literowe skróty spółek, tak żeby notowania dało się przystępnie wyświetlac.

Jeżeli ktoś z wprowadzających spółkę chciałby z jakiś przyczyn inny skrót, to prosze o kontakt listowy. Oczywiście skrót powinien pasować do nazwy.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

kaxiu

Post by kaxiu »

Pozwolilem sobie także zgodnie z oczekiwaniami podrasować listę http://gielda.sarmacja.org/spolki.php.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Camel
Gadu-Gadu: 4370528

Post by Camel »

kaxiu wrote:
RCA wrote:Teraz zapisując spółkę daję 10 000 lt.
W jaki sposób ja na tym, że moja spółka jest w grze, zarabiam?

W żaden ;). Jedynie możesz to wykorzystać marketingowo. Czyli w sumie identycznie jak na realnym NewConnect.

Czemu nie można zarabiać przecież będzie wyrzucone pieniądze w błoto może warto by zrobisz jak będę dywidendy na przykład 1k lt za "założyciela" spółki nie tak aby co tydzień dostał ale raz miesiącu po nie każdego stać aby zgłosić spółkę i wpłacić 10k lt jednak to sporo. Więc mi się wydaję dobrze by było zrobisz coś stylu dywidendy założycielskiej raz na miesiąc.

Sam by chętnie zgłosił jeszcze 4 spółki. Mam trochę kasy ale jak patrzę jak codzienne mi jej ubywa a miałem ponad 350k a teraz ledwo 80k więc postanowiłem coś zrobić aby wreszcie tak kasa pracowała na siebie

P.S. Widziąc tą giełdę aż mnie uśmiech na twarzy pojawia, że wrócę i reaktywuje DSC. CO Wy na to po widzie duży potencjał do mojego działania
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Hrabia Szafranowego Targu
Jan "Camel" Magov-Zaorski
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Post by Laurẽt »

Camel wrote:Sam by chętnie zgłosił jeszcze 4 spółki. Mam trochę kasy ale jak patrzę jak codzienne mi jej ubywa a miałem ponad 350k a teraz ledwo 80k więc postanowiłem coś zrobić aby wreszcie tak kasa pracowała na siebie

P.S. Widziąc tą giełdę aż mnie uśmiech na twarzy pojawia, że wrócę i reaktywuje DSC. CO Wy na to po widzie duży potencjał do mojego działania

Wielmożny Wicehrabio!

Sam się zastanawiałem na wejście na giełdę, ale zbyt często moje liberty krążą bym miał na tym interesie tracić. Jeśli spółki będą przynosiły zyski gdy pracują np. liczone od publikacji artykułów, postów itp. to się jeszcze raz zastanowię ;)

Będę czekał na wdrożenie w życie mechanizmu.

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Pan w Gidenie
Locked

Return to “Gospodarka”