System gospodarczy - jeżeli tak, to jaki?

W tym dziale rozmawiamy na wszystkie tematy związane z gospodarką
Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Posty: 58
Rejestracja: 14 paź 2017, o 20:12
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: System gospodarczy - jeżeli tak, to jaki?

Post autor: Marceli de B.O. » 23 paź 2017, o 20:03

RCA pisze:
Co zaś produkować na początek? Energię, materiały budowlane, jedzenie.

Z czasem można by rozbudować o opcje zaawansowanego transportu, pogłębiania elementów produkcji, itd. Ale małe kroki na początek. To moja wizja. Nie musi być tożsama z oczekiwaniami innych :)
Zainspirowany słowami Hrabiego pozwolę sobie odświeżyć dyskusję i coś zasugerować. Może wprowadzanie systemu gospodarczego należałoby właśnie rozpocząć od drobnych elementów i z czasem w zależności od rozwoju wydarzeń obudowywać je kolejnymi, stworzyć do całości mechanizmy prawne i podatkowe.

Coś czego mi brakuje po założeniu instytucji to możliwość wymiany handlowej, tzn. sprzedaży towarów i usług. Oczywiście jest możliwość handlu poprzez emisję znaczków i monet, ewentualnie drogą poczty konnej ustalenie należności i przekazanie jakiegoś dobra. Niemniej jednak w przypadku instytucji przydałby się moduł handlowy (sprzedawania towarów i usług), przy czym w przypadku towarów można byłoby również pomyśleć o zabezpieczeniu generowania transakcji w przyszłości (np. czasowa widoczność zakupionego dobra w profilu kupującego, a po okresie trwałości określonej przez twórcę wyszarzenie kupionego towaru). :geek:
Obrazek
Dziekan Instytutu Zdrowia Powszechnego
Radca Naukowy w Książęcej Akademii Nauk ♦ Akademik w Kolegium Nauk Przyrodniczych

Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 2950
Rejestracja: 21 paź 2011, o 13:06

Re: System gospodarczy - jeżeli tak, to jaki?

Post autor: Albert » 23 paź 2017, o 20:29

Problem leży w tym, że dyskusja na temat systemu gospodarczego jest na ten moment pointless. Brakuje przede wszystkim kogoś, kto miałby każde z czasu, chęci i umiejętności na napisanie kodu — same założenia gospodarki jako takie nie są, chociaż to być może zaskakujące, aż tak wielkim problemem w obliczu deficytu rąk do kodowania.
(–) Albert markiz Felimi-Liderski


Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”