Śmigłowce

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Awatar użytkownika
Serieus Ahabejż
Gadu-Gadu: 0

Re: Śmigłowce

Post autor: Serieus Ahabejż » 2 maja 2015, o 14:18

Jest to przyprawianie kotka przy pomocy młotka, gdybyśmy byli poza blokami to byśmy byli w sytuacji Ukrainy. Na utrzymanie armii która przeciwstawi się Rosji nas nie stać i tak mamy najsilniejszą armię w tej części kontynentu (pomijając Rosję i może - chwilowo - Ukrainę). Na razie naszą specjalizacją w NATO są siły specjalne i to robimy świetnie i powinniśmy bardziej wykorzystywać ten atut.
||Pan Serieus Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Panny Sclavińskie, Diuczessy Wspomożycielki!
Pokornie prosimy!
Błogosławione Owoce Wasze
Raczcie zesłać!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Kamil Warior

Post autor: Kamil Warior » 2 maja 2015, o 16:18

Serieus Ahabejż pisze:Jest to przyprawianie kotka przy pomocy młotka, gdybyśmy byli poza blokami to byśmy byli w sytuacji Ukrainy. Na utrzymanie armii która przeciwstawi się Rosji nas nie stać i tak mamy najsilniejszą armię w tej części kontynentu (pomijając Rosję i może - chwilowo - Ukrainę). Na razie naszą specjalizacją w NATO są siły specjalne i to robimy świetnie i powinniśmy bardziej wykorzystywać ten atut.

Ale siłami specjalnymi nie wygramy ewentualnej wojny. I zdecydowanie nie jesteśmy największą siłą w tej części Europy : Nasze siły lądowe liczą 100 tysięcy ludzi. A jedynie 50 tysięcy walczyłoby. Mamy zbyt wielu oficerów.
A Niemcy? 62 tys. I sprzęt który powstał w tym dwudziestoleciu.
(-) Kamil Warior
Kapral Królewskiej Gwardii Baridasu,
Starszy szeregowy KSZ,
Dyrektor ds. Eksploracji i użytku kosmosu w MaHi ASTRO

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 2 maja 2015, o 16:55

To tak może trochę po kolej, o które biuro projektowe chodziło ? bo nie wiem czy Mielcu i Rzeszowie jakieś było, które konstruowało samoloty czy śmigłowce ? Wiem tylko o tym w Świdniku ale tam to akurat śmigłowce. Faktem jest że od lat 60-ych nie jesteśmy w stanie sami technologicznie konstruować i budować samolotów powyżej III generacji. Faktem jest że nasz przemysł Zbrojeniowy jest słaby i trzeba lat by go wzmocnić. A i tak nawet za 20 lat nie będziemy w 10 największych producentów uzbrojenia. Faktem jest że stać nas na pozyskiwanie nowoczesnych technologi niezbędnych do produkcji coraz lepszego uzbrojenia. Faktem jest że Rosja dysponuje olbrzymia armią ale ciągle jest to armia głównie poborowa , a sprzęt jest raczej porównywalny do naszego...Nie mniej jest to masa, której trudno się oprzeć. Widać też że ich armia ewoluuje po dwóch wojnach w Czeczeni i wojnie w Gruzji; dowód działania na Ukrainie. Faktem jest że rozwijamy siły specjalne, ale może się okazać że ich główną rolą będzie zwalczanie Specnazu i tym podobnych sił.

Co do głównego wątku to uważam że innego wyboru nie było na śmigłowiec.Widziałem w akcji amerykańskie maszyny na misjach i nie zachwyciły mnie aż tak jak i większość moich kolegów. Ale trzeba przyznać że mimo konstrukcji z lat 70-tych radzi sobie dobrze no i ta niezaprzeczalna marka( jak w mercedesie ) Co do propozycji Augusty to prototyp nie oblatany, nie sprawdzony, a to cholernie ryzykowne brać taka maszynę i dopiero ją sprawdzać w trakcie eksploracji.Wiec na takim tle,opcja francuska nie jest takim złem na jaki wygląda. Co innego sam serwis i jego produkcja; może faktycznie kiedyś powstanie fabryka tych maszyn u nas. Na pewno nie za dwa lata...Może jakaś koncesja jak w przypadku Rosomaka...

Tak się zastanawiam czy nie można było tego programu zakupu zrobić najpierw na mniejsza ilość maszyn, np. 30 śmigłowców uniwersalnych i 10 uderzeniowych na początek. I na przykład po dwóch latach nie rozpisać kolejnego na podobną ilość + warianty specjalistyczne dla MW i SP oraz SSpec. ale to nie ja decyduję :)
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Awatar użytkownika
Ruudi

Post autor: Ruudi » 2 maja 2015, o 17:52

Po co armia, po co karabiny?

Parę głowic nuklearnych i nikt nas nie ruszy. Ze 2 podwodne okręty atomowe i w razie czego czerwony guziczek z celem na Moskwę, Berlin, Waszyngton czy co innego. Ktoś zaryzykuje? Wątpię ;)

W celach rekreacyjnych można się bawić w jakieś czołgi, ale to tylko po to, żeby na paradzie ładnie wyglądało.

Poza tym giwera w każdej chałupie i strzelnica w każdym mieście. Jakby atomówki jednak nie wypaliły. No i jakaś gwardia narodowa z tego i wystarczy.
Z poważaniem,

Antoni Rudnicki

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 4 maja 2015, o 14:18

Radykalne poglądy, ale akurat całkowicie nie do spełnienia. Już za Gierka próbowaliśmy być 10 potęgą jądrową wtedy nic z tego nie wyszło ...a co mówić teraz :(
Broń w każdym domu o nie; przy naszym totalnym braku osobistego poszanowania i sposobach rozstrzygania sporów ?
Ile osób by ginęło w strzelaninach ? za pewne tyle samo co teraz w wypadkach samochodowych. Nie mam nic przeciwko temu by pójść na strzelnicę i sobie postrzelać a czemu nie to fajna zabawa.Co do okrętów podwodnych to ile głowic zmieści się na dwóch takich jednostkach, a przecież ich główną bronią są torpedy... więcej głowic = mniej torped
Co do głównego wątku, dalej uważam że Armia na raz kupuje za dużo tego typu śmigłowców ; inna kwestia to jaka opcja wygrała. Pewnie teraz będą odwołania i tym podobne. A wszystko to tylko dlatego że jak zwykle zamiast myśleć wcześniej o zakupach to się wszystko zostawia na ostatnią chwilę...
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Awatar użytkownika
Axinus

Post autor: Axinus » 4 maja 2015, o 15:55

Z tego co wiem, to kiedyś w PRLu stacjonowała u nas radziecka broń jądrowa, a nawet są legendy, że zaginęła :D

W Szwajcarii (nie jestem pewien, czy akurat tu) ponoć jest obowiązek trzymania jednego egzemplarzu broni w każdym domu i jakoś nic szczególnego się nie dzieje. Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś bardzo potrzebuje broni do jakichś złych celów, to i tak znajdzie ;)
(-) Peter Axinus
ObrazekSzukasz pracy?

Awatar użytkownika
Ruudi

Post autor: Ruudi » 4 maja 2015, o 19:55

Posiadanie broni jest przyrodzonym prawem człowieka. Ludzie zawsze mieli broń. Dopiero komuna wyprała ludziom mózgi, przekonując, że od tego ludzie wymrą, o czym świadczyć może wypowiedź Szanownego Sławomira.

Co do łodzi atomowych... Dobrze, że Szanowny Pan Pułkownik jest w wojskach lądowych, bo o marynarce jak widać wie niewiele. Łódź z głowicami nuklearnymi nie musi mieć w zasadzie w ogóle torped, bo przecież nie jest od tego, by niszczyć inne łodzie, tylko całe miasta/regiony.

Specjalnie dla pana pułkownika, znalazłem jednak uzbrojenie łodzi klasy Los Angeles w służbie Marynarki USA. Mają one przeważnie ok. 26 torped pomimo posiadanych pocisków manewrujących, z ładunkiem jądrowym o mocy 200kt. (Dla porównania Hiroszimę zaatakowano pociskiem o mocy 15kt). Ich liczba nie jest powszechnie znana, lecz liczba pionowych wyrzutni to 12, więc co najmniej tyle pocisków jest "na składzie" okrętu.
Z poważaniem,

Antoni Rudnicki

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 13 maja 2015, o 15:29

To niech mi teraz pan Antoni wytłumaczy po ca na takim większym jeziorze jak Bałtyk nam atomowe okręty podwodne z głowicami ? Bo ja rozumiem posiadanie zwykłych okrętów podwodnych z torpedami i pociskami manewrującymi; ale głowice atomowe to przesada... Bardziej rozbudowane środki przeciwlotnicze i antybalistyczne, to bardzkiej jest nam potzrebne. Wtedy ci drudzy zastanowią się czy jest do nas strzelać głowicami skoro je zestrzelimy...tak upraszczając działa zasada odstraszania atomowego.
No dobrze miało być o śmigłowcach a my tu gadu gadu o pierdołach... To jakie ma kolega Antoni zdanie na temat przewodni wątku ?
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Awatar użytkownika
Ruudi

Post autor: Ruudi » 16 maja 2015, o 18:34

Wracając do łodzi - kto powiedział, że muszą one pływać po Bałtyku? Są przecież jeszcze oceany...

A w kwestii śmigłowców - uważam, że nacisk powinno się kłaść na promowanie polskiego sprzętu, bo wojskowość napędza gospodarkę, a przynajmniej jej część. Poza tym wiemy jak kończy się latanie zagranicznym sprzętem, który serwisowany jest Bóg wie gdzie, przez Bóg wie kogo. Gdyby zamiast Tupolewa rozbił się polski samolot, można by przesłuchać polskich inżynierów i konstruktorów nt. co lub kto zawalił. A tak? Szukaj wiatru w polu. Poza tym zakup tych śmigłowców, to taka pokazówka. Żadnego wpływu na zdolność bojową polskiej armii to nie ma.
Z poważaniem,

Antoni Rudnicki

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 29 maja 2015, o 18:13

Co do śmigłowców, to z mojego doświadczenia powiem tak. Są nam potrzebne bo te co mamy, są już za stare na współczesne pole walki. Tak po za tym to powoli kończą nam się obecnie posiadanych maszynach okresy używalności... A to już poważny problem. A jest wysoce prawdopodobne że umowa offsetowa pozwoli pozyskać transfer technologi. A tej potrzebujemy najbardziej, pozwoli nam to w przyszłości samodzielnie budować nowe śmigłowce. Odnoszę wrażenie że w tej kwestii jest za dużo polityki; Z tego co wiem w Świdniku chcą produkować "Sokoła-Głuszec" ale Właściciel nie chce zapychać rynku naszą produkcją, a nastawia się na AW 149...maszynę nową nie sprawdzoną.
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Zablokowany

Wróć do „Realna polityka”