Referendum Aborcyjne

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Referendum Aborcyjne

Post autor: Vladimir » 20 maja 2016, o 07:31

I co o tym sądzicie? Warto, czy nie? Klik
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Helwetyk

Re: Referendum Aborcyjne

Post autor: Helwetyk » 20 maja 2016, o 07:45

Vladimir Iwanowicz pisze:I co o tym sądzicie? Warto, czy nie? Klik

I tak zmielą. To, czy warto, zależy od liczby podpisów. Milionów się nie spodziewam.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, chyba dyrektor Mennicy Eldorackiej,
były funkcjonariusz publiczny

Awatar użytkownika
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Post autor: AJ Piastowski » 20 maja 2016, o 08:50

Referendum nic nie zmieni, zwłaszcza w głowach zaściankowych polityków PiS, a konkretnie jednej osoby wiadomo kogo. Zrobią co będą uważali za słuszne.

Bardziej brakuje mi tutaj merytorycznego podejścia w mediach wszelkiego rodzaju, gdzie można na ten temat swobodnie porozmawiać i wymienić swoje argumenty, tak żeby przekonać ludzi do świadomego oddania głosu. Brakuje douczenia i doinformowania społecznego w kwestii aborcji.

Tak czy inaczej uważam, że jeśli wprowadzony zostanie w życie projekt ustawy antyaborcyjnej autorstwa PiS to nadejdą złote czasy dla pseudo lekarzy dopuszczających się aborcji w spartańskich warunkach, bo problem sam w sobie nie zniknie. Ludzie od wieków usuwali i będą usuwać niechcianą ciążę z różnych powodów. Ci bardziej majętni będą jeździć do krajów, w których aborcja jest legalna, Ci mniej zamożni będą robić ją w pseudo gabinetach ukrytych w piwnicach, lub też doprowadzimy do tego, że coraz więcej dziewczyn w wieku 15 lat potajemnie urodzi dziecko, a potem po prostu schowa je do plecaka tak jak choćby ostatni przykład... czyli kolejny świetny pomysł na wsparcie patologii, podobnie jak 500+. Dobra zmiana!

Poza tym sorry, ale niechciana ciąża staje się prawie zawsze dramatem i problemem kobiet, więc to kobiety (dodajmy jeszcze w wieku 16-50l.) powinny być zapytane w referendum czy są za, czy przeciw. Albo przynajmniej głos kobiet w tym wieku powinien być liczony przynajmniej podwójnie.

Najbardziej mnie śmieszy, że do tego zagadnienia podchodzą najczęściej kobiety w wieku 60+, lub mężczyźni, kawalerowie, też grubo po 60'siątce jak pan prezes na przykład. Którym z młodości zostało tylko wspomnienie i jedyne czego pragną to zbliżyć się do stwórcy słuchając najmądrzejszych z mądrych mędrców z kościelnej ambony, którzy mają najwięcej do powiedzenia w tej kwestii.

Ach kocham mój kraj, ale to co się wyrabia ostatnio przechodzi ludzkie pojęcie.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 20 maja 2016, o 09:42

"Gdyby mężczyźni mogli zachodzić w ciążę, aborcja byłaby sakramentem" jak ktoś kiedyś powiedział.
Ustawa antyaborcyjna skończy się śmiercią kobiet i tych tzw. nienarodzonych po piwnicach - prawda.
A ci, których stać, spokojnie sobie zrobią.
I tyle.
/-/ chor. inż. net. hr. Ryszard Paczenko
Kasztelan - sekretarz stanu do spraw wojskowych.

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda i spambot.

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 20 maja 2016, o 09:43

Aborcja dopuszczalna od poczęcia do narodzin i później (w określonych przypadkach), a od 18 do +oo eutanazja na życzenie delikwenta. To jest sprawa ludzi co sobie robią ze swoim życiem, jeśli chcą zakończyć to niech kończą w godny sposób. Nie ma nic gorszego niż wchrzanianie się z butami w życie innego człowieka.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 20 maja 2016, o 09:47

A dzieci nie mają prawa do godnego odejścia? Eutanazja -18?

Menda i spambot.

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 20 maja 2016, o 09:53

Paczenko pisze:A dzieci nie mają prawa do godnego odejścia? Eutanazja -18?

No tutaj po prostu nie wiem, więc pominąłem tę grupę, po prostu nie mam pomysłu, a dać samowolkę dziesięciolatkowi, to też dziwna rzecz. Tylko w kwestii rodziców lub opiekunów prawnych? Czy jednak po wizytach u lekarzy? Stan? Nie wiem. Dlatego wypowiedziałem się tylko w tych przypadkach, które są dla mnie jasne, z mojej perspektywy.
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 20 maja 2016, o 10:01

Helwetyk pisze:

I tak zmielą. To, czy warto, zależy od liczby podpisów. Milionów się nie spodziewam.

Wirtualnie stałem się już starym zrzędą, ale realnie nadal jestem entuzjastycznie nastawiony do wszelki projektów, które mogą coś zmienić lub które dają szansę na zmianę, dlatego pewnie wydrukuję formularz, przejdę się po moim wydziale, pozbieram podpisy i wyślę.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 20 maja 2016, o 10:13

Vladimir Iwanowicz pisze:
Helwetyk pisze:

Wirtualnie stałem się już starym zrzędą, ale realnie nadal jestem entuzjastycznie nastawiony do wszelki projektów, które mogą coś zmienić lub które dają szansę na zmianę, dlatego pewnie wydrukuję formularz, przejdę się po moim wydziale, pozbieram podpisy i wyślę.

Popieram, chociaż sam nie działam. Stałem się tak samo olewniczy na Polskę, jak Polska stała się olewnicza na mnie.
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 20 maja 2016, o 11:40

Grimknur pisze:
Paczenko pisze:A dzieci nie mają prawa do godnego odejścia? Eutanazja -18?

No tutaj po prostu nie wiem, więc pominąłem tę grupę, po prostu nie mam pomysłu, a dać samowolkę dziesięciolatkowi, to też dziwna rzecz. Tylko w kwestii rodziców lub opiekunów prawnych? Czy jednak po wizytach u lekarzy? Stan? Nie wiem. Dlatego wypowiedziałem się tylko w tych przypadkach, które są dla mnie jasne, z mojej perspektywy.

Jasne, rozumiem.
Przy czym ja absolutnie nie mam na myśli samowoli dla dziesięciolatka.
Po prostu o możliwość prawną. W Holandii jest granica wieku, 12+, a w Belgii nie ma żadnej.
To jest człowieczeństwo moim zdaniem właśnie.
No ale nie ten temat :)

Menda i spambot.

Zablokowany

Wróć do „Realna polityka”