Problem imigracyjny w Europie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Awatar użytkownika
Lambert
Gadu-Gadu: 54349290

Re: Problem imigracyjny w Europie

Post autor: Lambert » 4 cze 2016, o 20:59

Grimknur pisze:A co z biednymi imigrantami? Jako, że na śmierć ich skazywać nie można, to jednak zagwarantowałbym minimalną opcję przetrwania

A ja, jako libertarianin, nie dałbym im nic. Tak samo z biednymi obywatelami. Nie ma takiej sytuacji, w której nie można znaleźć pracy - zawsze można pracować jako babcia klozetowa albo na czarno (co w libertariańskim państwie nie byłoby tak złe jak jest to obecnie). Powinno być tak - albo pracujesz, albo nie mieszkasz w tym kraju. Sęk w tym, że trzeba stworzyć taką sytuację, w którym to nie państwo zmusza lub zachęca do pracy, ale sytuacja i okoliczności.
Lambert Friedrich Klugman von Güden - Lámbert Frideric Clugmã et Gidena
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
CL de Medici y Zep

Post autor: CL de Medici y Zep » 4 cze 2016, o 21:13

Jako mediewista i historyk Kościoła z zamiłowania mogę stwierdzić, że Francja przegrała drugą bitwę pod Poitiers, Austria drugą bitwę pod Wiedniem, Hiszpania przegrała drugą rekonkwistę, etc., etc., etc. Jako zagorzały konserwatysta jestem za zamknięciem granic, a wszystkich imigrantów deportować tam skąd przybyli. Miłosierdzie miłosierdziem, ale ono też ma swoje granice. Czym innym jest pomoc ubogiemu w potrzebie, czym innym wspieranie potencjalnych terrorystów, którzy sieją spustoszenie w kraju. Jakkolwiek patrząc na historię Europy, mogę stwierdzić, że mamy również drugie fin de siecle, przeczuwa się bliski koniec wielkich systemów i idei, które zbudowały współczesny świat. Obecna rzeczywistość to eklektyzm wszystkich nurtów, z jednej strony mamy oświeceniowe poglądy by ciągle się rozwijać, z drugiej barokowy lęk przed tym wszystkim, że nas to przygniecie; z jednej strony mamy renesansowy pogląd na człowieka jako piękne stworzenie, z drugiej konsumpcjonizm niszczący zdrowie; z jednej strony pewna pobożność i powrót do Boga jak w czasach nawrotu do dewocji w późnym średniowieczu, z drugiej radykalny ateizm i bezzasadny, bezsilny antyklerykalizm drugiej połowy XIX wieku. Wszystkie te siły się zgniatają i powodują ogromną bezsilność Europy - a islam to wykorzystuje i spełnia żądania Koranu. Nie czeka nas nic dobrego, to pewne.
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał z Medyceuszów i Zepów

Obrazek

Awatar użytkownika
Michal_Feliks

Post autor: Michal_Feliks » 5 cze 2016, o 01:09

Zamykanie granic i deportacja migrantów nie mają zupełnie nic wspólnego z konserwatyzmem. Równie dobrze może Pan powiedzieć "Jako wegetarianin popieram likwidację piątego seta w wielkoszlemowych turniejach męskiego tenisa" - ma to mniej więcej tyle samo sensu.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 5 cze 2016, o 11:22

Ocieracie się o metafizykę asesorze, bez dwóch zdań. Ale nie to jest tu najgorsze. Najgorsze jest to, że ja to teraz będę chciał zinterpretować, bo zawsze was interpretuję. Wy nawet nie wiecie jak dalekoidące czasami interpretacje wysnuwam :D
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 5 cze 2016, o 12:00

A ja bym tam zlikwidował poczucie narodowości, zniósł wszystkich bogów i granice — piękna utopia, w której byliby tylko ludzie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Grimknur » 5 cze 2016, o 13:15

Vladimir Iwanowicz pisze:A ja bym tam zlikwidował poczucie narodowości, zniósł wszystkich bogów i granice — piękna utopia, w której byliby tylko ludzie.

Bez hejtu jest bez sensu, moje życie by straciło sens. Dzień bez jechania po religii jest dniem straconym!
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Grimknur » 5 cze 2016, o 13:18

Lambert pisze:
Grimknur pisze:A co z biednymi imigrantami? Jako, że na śmierć ich skazywać nie można, to jednak zagwarantowałbym minimalną opcję przetrwania

A ja, jako libertarianin, nie dałbym im nic. Tak samo z biednymi obywatelami. Nie ma takiej sytuacji, w której nie można znaleźć pracy - zawsze można pracować jako babcia klozetowa albo na czarno (co w libertariańskim państwie nie byłoby tak złe jak jest to obecnie). Powinno być tak - albo pracujesz, albo nie mieszkasz w tym kraju. Sęk w tym, że trzeba stworzyć taką sytuację, w którym to nie państwo zmusza lub zachęca do pracy, ale sytuacja i okoliczności.

Są kraje, w którym można nic nie dawać, a są takie, w których niestety lekko trzeba dopomóc, ale to nie jest tak, że ja chcę dawać kasę i dawać, i dawać i dawać. Dlatego niech imigranci sami budują dla siebie owe schronienia, jako pomoc jedyne co możemy zrobić to dostarczyć proste narzędzia, proste materiały budowlane (stare kontenery nadają się do tego idealnie) i tyle, z resztą niech sobie radzą sami. Pomoc jest potrzebna u nas tylko zimą, z pomocą naszą muszą przetrwać tylko jedną, z każdą kolejną już powinni radzić sobie sami.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
CL de Medici y Zep

Post autor: CL de Medici y Zep » 5 cze 2016, o 19:17

Michal_Feliks pisze:Zamykanie granic i deportacja migrantów nie mają zupełnie nic wspólnego z konserwatyzmem. Równie dobrze może Pan powiedzieć "Jako wegetarianin popieram likwidację piątego seta w wielkoszlemowych turniejach męskiego tenisa" - ma to mniej więcej tyle samo sensu.

Ma duży związek bo światopoglądowy, osoba o poglądach konserwatywnych będzie zawsze za niewpuszczaniem muzułmanów do Europy i będzie ich tłukł jak Charles Martel, bo taki mają wpojony obraz rzeczywistości. Osoby z nastawieniem konserwatywnym będą patrzeć przez pryzmat historii (zalewy muzułmańskie na Europę od XIV do XVIII wieku); multikulti, które zabija rdzenną i tradycyjną kulturę opartą na chrześcijaństwie; a także fakt, że islamiści są jawnymi wrogami Kościoła. To dużo wpływa na chęć na zamykanie granic i deportację w myślach mieszkańców. Lewicowcy zaś będą chętnie zapraszać imigrantów, gościć ich, dawać zasiłki bo to pomoc bliźniemu wypaczając ideę miłosierdzia.

Obrazek

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 5 cze 2016, o 19:45

Wypaczają ideę miłosierdzia? Jak więc rozumiesz miłosierdzie? Czy papa Franciszek też je wypaczyl, gdy umył stopy muzułmanom?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Awatar użytkownika
CL de Medici y Zep

Post autor: CL de Medici y Zep » 5 cze 2016, o 19:53

Jak mówiłem gdzie indziej: miłosierdzie to nie tylko "wybaczam Ci bo tak, pomagam Ci bo tak". Miłosierdzie w przebaczaniu nie ma sensu bez okazania skruchy - tak jak Syn Marnotrawny w Łk 15, on wpierw okazał skruchę i otrzymał za to miłosierdzie. Uznał swoją grzeszność, dlatego mu wybaczono, bo każdy ma prawo upaść. Co do pomocy muzułmanom - porównam to do witania ognia. Skoro widzimy ile zła niesie ogień pożaru, to dlaczego nie nosimy wody by problem zażegnać, tylko w imię miłosierdzia (czyli kochania i pomagania każdemu bez wyjątku, co jest hipokryzją, bo muzułmanom pomagają, a rodowitym nie) przynosimy więcej paliwa by się ogień nażarł i zrobił większe spustoszenie.

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Realna polityka”