Wydarzenia w Sejmie

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked
User avatar
Orjon
Posts: 1248
Joined: 19 Feb 2015, o 14:01
Gadu-Gadu: 52656478
Location: Czarnolas
Contact:

Wydarzenia w Sejmie

Post by Orjon »

Dzieje się. Dla niezorientowanych, tutaj i tu bardziej szczegółowe opisy.
Co o tym myślicie?
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
User avatar
AJ Piastowski
Posts: 1568
Joined: 11 Sep 2014, o 21:17
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

Re: Wydarzenia w Sejmie

Post by AJ Piastowski »

Kpina z TK, kpina z obywateli i kpina z Sejmu.

Moim zdaniem, Marszałek powinien przywrócić posła Szczerbę, tym bardziej, że błahostka, za którą został zawieszony to nic w porównaniu z tym co ten Sejm już widział na przestrzeni lat wolnej Polski. No ale każdy może mieć gorszy dzień, a taki chyba się przytrafił Marszałkowi. Późniejsze wydarzenia to tylko niepotrzebne brnięcie w zaparte i nerwy, które zaczęły puszczać opozycji szczególnie za przedmiotowe traktowanie.

Zablokowanie mównicy, odśpiewanie kilkukrotne hymnu Polski, wywieszenie kartek z napisem wolne media i otoczka protestu z biało-czerownymi flagami i z flagami UE to też byłą przesada, no ale jestem w stanie zrozumieć narastającą frustrację i napięcie, które w końcu wybuchło i doprowadziło do tej sytuacji.

Przeniesienie natomiast obrad do Sali Kolumnowej było możliwe, no ale pojawiają się pytania o kworum, którego nikt nie był w stanie sprawdzić, pojawiają się pytania o głosowania na dwie ręce (nie wiadomo czy wszyscy uprawnieni do głosowania rzeczywiście tam byli, czy tylko w ich imieniu były inne osoby), o poprawność liczenia i wreszcie doniesienia, że Straż Marszałkowska nie wpuściła do sali posłów opozycji, którzy chcieli uczestniczyć w głosowaniu. To wszystko sprawia, że po raz kolejny zostały złamane rządy prawa i że wszystko to zmierza w zdecydowanie złym, dyktatorskim kierunku.

Protest przed Sejmem był spontaniczny, niestety w świetle prawa można było uznać, że zakłócał on porządek publiczny itp. stąd policja mogła rozpędzić towarzystwo. Sposób w jaki to zrobiła mógł być delikatniejszy. Ale protestujący też mają swoje za uszami. Jedyną osobą, która w moim przeświadczeniu zachowała się wówczas w porządku i cierpliwie odpowiadała na pytania dziennikarzy, oraz ludzi był poseł Cymański. Nie przestraszył się on protestujących i trzeba mu przyznać, że dość odważnie wkroczył między ludzi bez żadnej spiny.

Podsumowując chłodnym okiem, sam pomysł uporządkowania kwestii pracy dziennikarzy na korytarzach sejmowych nie jest taki zły. W krajach nie tylko Europu Zachodniej, ale również i USA są pewne procedury, które ułatwiają pracę jednym i drugim. Uregulowania mogły by być dobre, ale to co zaproponowało PiS jest niedopuszczalne i sprzeczne z konstytucją. Jak coś robić to w pewnych granicach i ogólnie przyjętych normach, polegających głownie na szukaniu i wypracowaniu wspólnej drogi, a nie wg widzimisię naszego karłowatego Duce.
Image
User avatar
Guedes de Lima
Posts: 4887
Joined: 1 Nov 2008, o 22:59
Gadu-Gadu: 6400192
Location: Eldorat

Re: Wydarzenia w Sejmie

Post by Guedes de Lima »

Orjon wrote:Dzieje się. Dla niezorientowanych, tutaj i tu bardziej szczegółowe opisy.
Co o tym myślicie?


Image
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
User avatar
Michal_Feliks
Posts: 2361
Joined: 19 Jan 2010, o 22:07

Re: Wydarzenia w Sejmie

Post by Michal_Feliks »

Czytałem wspaniałą interpretację "gitowską" w wykonaniu Kamila Sipowicza.

Partner życiowy Kory, a były hipis, który ze starych czasów zna zarówno "Psa" (obecnie poseł Terlecki), jak i "Członka" (obecnie marszałek Kuchciński), tłumaczył, że hipisi nie mogli do gitów mówić "kochany", bo "kochać" to znaczyło w grypserze "Uprawiać seks oralny", a to jak wiadomo najgorsza zniewaga. Kuchciński wkurwił się, kiedy poseł Szczerba powiedział "panie marszałku kochany". A więc - panie marszałku dmuchany w usta. I teraz gdyby Szczerba rytualnie się z bluzgu wycofał - nie byłoby sprawy. Ale że Kuchciński jest człowiekiem prawilnym...musiał Szczerbę ukarać.

I dlatego mamy powtórkę meczu Polska-Ekwador.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Locked

Return to “Realna polityka”