Jak myslisz, który polityk jest dla Polski najlepszy?(PCBOP)

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked

Jak myslisz, który polityk jest dla Polski najlepszy?

Poll ended at 26 Sep 2011, o 13:47

Kaczyński
2
25%
Kaczyński
4
50%
Kaczyński
2
25%

Total votes: 8

imi

Re: Jak myslisz, który polityk jest dla Polski najlepszy?(PCBOP)

Post by imi »

Andrzej Swarzewski wrote:Ja bym kolaboracji z III Rzeszą aż tak bardzo nie potępiał, bowiem nikt z nas nie przeżył czasów wojny, nie wiemy jaka tak naprawdę panowała sytuacja. II RP układała się z III Rzeszą między innymi uczestnicząc w rozbiorze Czechosłowacji. Gdyby Minister Beck nie odrzucił propozycji Hitlera walczylibyśmy po przeciwnej stronie wojny. Dlatego nie jest tak, że to, że byliśmy aliantami było jakby naturalne. Wszystko mogło się potoczyć inaczej.

Część żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (a nie dowództwo, które kategorycznie zabroniło kolaboracji z Niemcami) mogło uważać, że lepiej stanąć po stronie nazistów niż komunistów, którzy i tak wymordowaliby ich po wojnie.

Oczywiście polskie podziemie nie powinno siebie nawzajem wyniszczać (mam pełny szacunek do Gwardii Ludowej, gdyby to ta organizacja tworzyła PRL nie byłbym tak zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu), jednak nie można mówić, że źli kolaboranci nazistów na zlecenie okupantów wymordowali niewinnych komunistów.

Tia... Czego was w tych szkołach uczą? Jakoś nie przypominam sobie masowych mordów komunistycznych po wojnie w Polsce porównywalnych do tego co robili Niemcy... Ale po co ja się z tobą kłócę? Naczytałeś się GÓWNA to i guano we łbie masz. Może wyrośniesz...
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Andrzej Swarzewski

Post by Andrzej Swarzewski »

Po wojnie nie, Hitler, by Polaków po wojnie też nie mordował masowo. Polskich komunistów, by pewnie mordował tak jak Bierut polskich patriotów.
W czasie wojny trzeba było opowiedzieć się w której niewoli chce się być. Przed wojną było wiele możliwości lepszych od układania się w Brytyjczykami i Francuzami, którzy w czasie wojny nic nam nie pomogli (Węgrzy - teoretycznie sojusznicy III Rzeszy bardziej nam pomogli w czasie wojny niż jakikolwiek aliant zachodni).
Andrzej Swarzewski
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

imi wrote:Tia... Czego was w tych szkołach uczą? Ale po co ja się z tobą kłócę? Naczytałeś się GÓWNA to i guano we łbie masz. Może wyrośniesz...

Powyżej same rzeczowe argumenty. Nie wiem który mocniejszy, ten ad personam czy ad ignorantiam?

Jakoś nie przypominam sobie masowych mordów komunistycznych po wojnie w Polsce porównywalnych do tego co robili Niemcy...

To prawda. Nie mniej do 1956 roku liczba zbrodni komunistycznych nadal była zatrważająca. Owszem można byłoby wartościować, ale wówczas wyszłoby na to że Pol Pot był gorszym zbrodniarzem niż Hitler, gdyby przyjąć kryterium procentowe, a chyba nie o to chodzi. Zbrodnie komunistyczne w okresie stalinowskim są faktem, z którym ciężko dyskutować.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

PIIG++

Tłumaczenie dżumy cholerą. Zbrodnia hitlerowska i zbrodnia stalinowska to zbrodnia. Wchodzimy w krąg metafizyki, ale nie ma fundamentalnej różnicy między bezcelowym morderstwem z nienawiści dziesięciu osób, a morderstwem dziesięciu milionów. Jedno i drugie jest masowym morderstwem, drugie jest masowym morderstwem. Jedno jest zniszczeniem niepoliczalnej wartości ("nieskończoności"), jaką jest ludzkie życie, co uniemożliwia mówienie o jednej z nich jako "większej", a innej jako "mniejszej" zbrodni. Sięgając po analogię matematyczną: "milion nieskończoności > dziesięć nieskończoności" jest wyrażeniem absurdalnym.

Różne są jedynie okoliczności, ale to tynki na fasadzie, a nie fundamenty.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
imi

Post by imi »

Piotr_II_Grzegorz wrote:
imi wrote:Tia... Czego was w tych szkołach uczą? Ale po co ja się z tobą kłócę? Naczytałeś się GÓWNA to i guano we łbie masz. Może wyrośniesz...

Powyżej same rzeczowe argumenty. Nie wiem który mocniejszy, ten ad personam czy ad ignorantiam?

Jakoś nie przypominam sobie masowych mordów komunistycznych po wojnie w Polsce porównywalnych do tego co robili Niemcy...

To prawda. Nie mniej do 1956 roku liczba zbrodni komunistycznych nadal była zatrważająca. Owszem można byłoby wartościować, ale wówczas wyszłoby na to że Pol Pot był gorszym zbrodniarzem niż Hitler, gdyby przyjąć kryterium procentowe, a chyba nie o to chodzi. Zbrodnie komunistyczne w okresie stalinowskim są faktem, z którym ciężko dyskutować.

Prawicowy świat jest prawicowy. Zabijanie partyzantów i kolaboracja z gestapo - dobrze. Odbudowa kraju - źle.
Ivo Karakachanow

Renegat.

Image
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

Odbudowa kraju - źle.
.

Strzałem w potylicę. Bardzo, bardzo "lewicowy" jesteś
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Leszke
Gadu-Gadu: 11062619

Post by Leszke »

Ja bym się skupił na tym, że wynik ankiety ułożył się w bardzo kształtnego penisa. Amen.
Leszek diuk de Ruth
Grigorij

Post by Grigorij »

Kształtny, lecz krótki.
Grigorij
imi

Post by imi »

Gauleiter Kakulski wrote:
Odbudowa kraju - źle.
.

Strzałem w potylicę. Bardzo, bardzo "lewicowy" jesteś

Nie oto mi chodziło. Porównanie tego co robili komuniści w latach 50tych z tym o robili naziści w 40tych to chwyt propagandowy. Jestem Polakiem i wychwalanie kogoś kto kolaborował z hitlerowcami wyprowadza mnie z równowai. I chuj mnie obchodzi jakie mieli powody. Do zdrajców się strzela, anie pyta o motywację. Ale prawica ich hołubi - dla nich nawet z Hitlerem, byleby "antykomunistycznie". Wiem, że butthurt, ale wkurwia mnie z powojennej historii polski wyciąganie morderców, a przemilczanie pozytywów i porównywanie tego wszystkiego z planową, fizyczną zagładą ludności dokonywaną przez Niemców. Nadużycie, kłamstwo, skurwysyństwo. Pozdrawiam i znikam.
Ivo Karakachanow

Renegat.

Image
kielbasa-krakowski
Gadu-Gadu: 1069134

Post by kielbasa-krakowski »

imi wrote:Nadużycie, kłamstwo, skurwysyństwo. Pozdrawiam i znikam.

No teraz misiu pysiu stosujesz odpowiedzialność zbiorową. Haniebne czyny należy przypominać i piętnować, ale nie można obarczać nimi całej formacji.

Tyle ode mnie.
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Locked

Return to “Realna polityka”