Demokracja i dobrobyt w Polsce Ludowej

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
imi

Re: Demokracja i dobrobyt w Polsce Ludowej

Post by imi »

Dziwne masz Pan kryteria wiekowe zaliczania do "młodzieży"...
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
imi

Post by imi »

Rafał Stefaniak wrote:Mam większą i mniejszą przyjemność pracować razem z robotnikami (jakby nie było sam nim jestem z zawodu) i w pewnym sensie uważając się za inteligenta słucham ich opowieści o tamtych czasach - im było wtedy lepiej.Opowiadają że człowiek był szanowany i godziwie wynagradzany za swoją pracę. Że ludzie ogólnie się szanowali.

Nie popieram tych czasów bo jestem patriotą ale... chciałbym wtedy żyć! Wydaje mi się że po zrobieniu magistra nie pracowałbym na produkcji lecz byłbym na kierowniczym stanowisku i wiedziałbym po co studiuję.

Właśnie! Wiele lat pracowałem w fabryce i dokładnie to samo od kolegów starszych wiekiem słyszałem.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Post by Hugo »

incisive wrote:Ech.... Że aż się chce się powiedzieć "młodzieży".... Rozumie dobrze oburzenie Diuka, gdyż niestety pamiętam tamte czasy. Pamiętam zdawanie za połówkę świni jeśli chodzi o robotników i rolników, pamiętam specjalne studia dla osób, które musiały mieć wyższe wykształcenie. I to nie jest dowcip.
A Pana który miał styczność z "blondyną" polecam taką czarną szturmową. Ona, jak dobra kochanka zawija się po całym ciele. A ślady "pocałunku" schodzą tak po miesiącu mniej więcej.
Na szczęście (przynajmniej dla mnie) nie miałem okazji żyć w tak wysokich sferach jak Diuk. Ja tylko biednym żuczkiem byłem. Za to dobrze odczułem to, że miałem długie włosy... To, że byłem na tyle bezczelny i zdarzało mi się chodzić w skórze... Za to, że malowałem na murach nie zawsze poprawne treści... Uwierzcie mi.... Na filmach tamte czasy są komiczne. I nie przeczę, że takowe nie były. Ale uwierzcie mi.... Nikt z was do tamtych czasów by się nie przystosował. Nie rozumiecie tego, że za oddanie na skup makulatury tomu encyklopedii człowiek miał paczkę papieru toaletowego... Nie zrozumiecie tego, że po tygodniu stania w kolejce człowiek kupił zamiast telewizora pralkę, i był najszczęśliwszym na świecie.... Tak.... Czytacie o tych czasach. Widzicie je na filmach.... Może ktoś coś ciekawego wam opowie.
Tak... Ja również się śmieję z tamtych czasów. Śmieję się bo minęły.... Ale uwierzcie mi. Niczego wtedy śmiesznego nie widziałem w tym co się działo. Może po latach śmieję się z bezsensu tamtych sytuacji.

Z wyrazami szacunku,
żebrak jedyny Księstwa Sarmacji:
Incisive
Wkurzają mnie takie bufony, co to pozjadały wszystkie rozumy i jako 'jedyne' albo jedne z niewielu więdzą coś o jakiejś sprawie. To, że kończę w tym roku 32 lata nie oznacza, że nie pamiętam długich kolejek po kawę, kartek na mięso i benzynę, reglamentowanych paszportów, że pomarańcza były tylko na Boże Narodzenie i to jak się udało, że papier toaletowy był za makulaturę. Nie przystosowalibyśmy się, no ciekawe, a pan jesteś bohatyr, boś się przystosował i przeżył?
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
incisive

Post by incisive »

Przepraszam Panie Hugo, że jestem takim bufonem, bo żyłem w nie odpowiednich czasach. Przepraszam, że odzywam się jako człowiek który przeżył to co przeżył i obiecuję, że więcej nie będę się wypowiadał więcej na tematy, o których mam jakieś pojęcie. Będę prawdziwym Sarmatą... Będę mówił tylko o tym, co mi się wydaje....
Z wyrazami szacunku,
Incisive.
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Hugo

Post by Hugo »

Można się wypowiadać, ale nie bronić wypowiadać się innym, bo nie żyli w jakichś tamtych czasach, nie traktować protekcjonalnie młodszych i jeszcze bezczelnie twierdzić, że nie dostosowaliby się do tamtych czasów. Bo co, bo jesteśmy słabsi od Pana?. To tak, jakby Panu ktoś powiedział, żeby nie wypowiadał się o wojnie i tamtych wydarzeniach, bo nie żył w tamtych czasach.
Tomasz Ivo Hugo
incisive

Post by incisive »

Szanowny Panie. Ja raczej mam wrażenie, że zostaje zaszczuty każdy kto żył w tamtych czasach. Nie ten, kto słyszał o nich. I nigdy nie mówiłem że ja się do nich dostosowałem. Wprost przeciwnie. Nigdy nie byłem przystosowany do tak chorych realiów.
Z wyrazami szacunku,
Incisive.
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Hugo

Post by Hugo »

Może i ja przesadziłem, po prostu jestem uczulony na to, że ktoś kto się urodził 'za późno' nie jest dopuszczany do dyskusji o 'tamtych czasach'. Nie żyłem w latach 50., 60. i 70. tamtego wieku, ale już nie jestem szczeniakiem, któremu odmawia się własnej opinii - źródeł poznania jest wiele, choćby moi Rodzice ;) Nie powtarzamy, jak małe dzieci jakichś haseł zasłyszanych od 'jakichś' dorosłych. Mamy prawo wyrobić sobie sami opinię, nawet po troszę na podstawie naszych doświadczeń.
Tomasz Ivo Hugo
Locked

Return to “Realna polityka”