Nacjonalizm broni polskości

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Re: Nacjonalizm broni polskości

Post by Gauleiter Kakulski »

Czuję się jakby mi ktoś po pysku dał.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

KubaPakulski wrote:Czuję się jakby mi ktoś po pysku dał.

To po co kawaler wywoływał ten temat? Tu jest miejsce na ludzi, którzy myślą różnie. Tu nie będzie dyskursu dyktowanego wyłącznie przez TVN i wyborczą. Na co kawaler liczył, na powszechne całowanie się po jajach?

Biorąc pod uwagę przekrój światopoglądowy weźmy na to mnie - PMK - Michała Feliksa; to mamy taki przekrój wszelkich możliwych poglądów - że cokolwiek by o realnej polityce kawaler nie napisał, to komuś się spodoba, komuś nie. I wywołując ten temat wiedział kawaler, że kogoś zirytuje.

Ja też mam swoje zdanie na różne tematy z zakresu realnej polityki - nie wywołuję tych tematów, bo to nie ma sensu.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Gauleiter Kakulski

Czuję się, jakby mi ktoś dał po pysku, bo zauważam, że na sarmackim forum można pochwalać akty barbarzyńskiej agresji, robić to bezwstydnie i nie doczekać się reakcji innych użytkowników dyskusji, np. WKM.

Nie idzie o poglądy. Dopóki nie zderzę się ze średniowieczem, dopóty nie mam problemów z zaakceptowaniem różnych sposobów patrzenia na świat. Co więcej, akcentuję właśnie tę wielowątkowość narracyjno-ideologiczną. Idzie o stosunek do faktów.

Poczekamy, aż się WKM postrzeganie sprawy "wyklaruje", a wtedy z wielką przyjemnością przeczytam o wycofaniu się z opinii o bojówkach z Niemiec niszczących Plac Konstytucji.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Piotr_II_Grzegorz

KubaPakulski wrote:Czuję się, jakby mi ktoś dał po pysku, bo zauważam, że na sarmackim forum można pochwalać akty barbarzyńskiej agresji, robić to bezwstydnie i nie doczekać się reakcji innych użytkowników dyskusji, np. WKM.

Napisałem powyżej: jeżeli byli bandyci po którejkolwiek ze stron - to od tego jest policja żeby ich wyłapać, zebrać dowody a wymiar sprawiedliwości od tego żeby ich osądzić.

O Niemcach pisałem - przez przekorę- nie wiem czy akurat atakowali na Placy konstytucji, to nie ma znaczenia. W tamtym roku było tak, że agresywnie zachowywały się bojówki lewackie a przemarszowi patriotycznemu udało się zachować spokój.

Jak było w tym roku nie wiem. Nie przekonują mnie ani zdjęcia kawalera (bo same nie są dowodem) a relacjom telewizyjnym nie ufam, gdyż wiele razy zauważyłem manipulowaniem faktami przez media. Muszę sprawę poznać z różnych źródeł aby wyrobić sobie opinie. Jeżeli było tak jak kawaler mówi - to napiszę publicznie, że kawaler ma rację (jeżeli dojdę to takiego przekonania).

Od razu piszę, że tego zupełnie nie wykluczam, gdyż wiem, że dużo kibiców się na marsz wybierało, a wśród kibiców są tacy których połączenie z policją tworzy zadymę.
Piotr II Grzegorz
książę senior
TAR

Post by TAR »

Raczej pseudo"kibiców". Kibic jest kulturalny, nie cham co wszystkich bije...
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Image

Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Vladimir

Post by Vladimir »

Order?! Za zniszczenia! Bogowie! To JEST CHORE.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Piotr_II_Grzegorz

Miał Pan, kawalerze Pakulski rację. Przy czym - ale to wiedziałem od razu stosowanie odpowiedzialności zbiorowej - czyli pisanie o wszystkich narodowcach było nieuzasadnione.

Zajrzałem do wypowiedzi jednej ze stron:

Krzysztof Bosak | MIKROBLOG wrote:Wróciłem z Marszu Niepodległości. Była to największa patriotyczna manifestacja jaką pamiętam! Sądzę, że było nas ponad 10 tys. mimo, że przed Warszawą zatrzymywano autokary. Głównie młodzież, z całego kraju. Niestety pod Marsz podłączyły się grupy chuliganów, które najpierw wdały się w zamieszki z policją, a później spaliły auto TVN. O tym mówią media, choć sam marsz był bardzo spokojny. Mniej mówią o grupach Antify, które atakowały ludzi z polskimi flagami. Podobno było dużo policji, ale nie potrafiła zapewnić porządku. Wielka szkoda! Będę to wszystko komentował o 20:10 w Polsat News, 21:40 w Trwam i jutro o 8:35 w TVN24.

Czyli grupy chuliganów były tym razem także po stronie patriotycznej. Szkoda. I oczywiście takim zachowaniom, które polegają na niszczeniu miasta - mówię nie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku organizatorzy, którzy robili dużo dobrej roboty, dołożą jeszcze większych starań by zapewnić pokojowy wymiar marszowi.
Piotr II Grzegorz
książę senior
Gauleiter Kakulski

Miał Pan, kawalerze Pakulski rację.

Szkoda, że w tej kwestii w ogóle można mieć rację. Szkoda Placu Konstytucji i znowu zepsutego święta.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Vladimir

Post by Vladimir »

KubaPakulski wrote:
Miał Pan, kawalerze Pakulski rację.

Szkoda, że w tej kwestii w ogóle można mieć rację. Szkoda Placu Konstytucji i znowu zepsutego święta.

Z czego słynie każdy Polak w świecie?
Ano z trzech rzeczy. Po pierwsze, złodziej. Po drugie, pijak. I teraz możemy dodać po trzecie: chuligan. Nie ma to jak wyrobienie sobie dobrej marki na zewnątrz ;)
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Piotr_II_Grzegorz

Vladimir Iwanowicz wrote:Z czego słynie każdy Polak w świecie?
Ano z trzech rzeczy. Po pierwsze, złodziej. Po drugie, pijak. I teraz możemy dodać po trzecie: chuligan. Nie ma to jak wyrobienie sobie dobrej marki na zewnątrz ;)

Nie zgadzam się. Burdy na zachodzie są większe. W sejmach na wchodzie się biją. Kradną wszędzie tak samo, a już na pewno w demoludach byłych. Piją więcej w Skandynawii i Rosji. I akurat nikt na świecie jakoś szczególnie nie dba o polską markę i nie filuje kiedy to się czym ośmieszymy. Cały świat poza nadzwyczajnymi wydarzeniami ma nas w zadzie, co paradoksalnie świadczy o normalności.

Jesteśmy całkiem normalnym narodem, z zaszłościami wynikającymi z zaborów i dwóch totalitaryzmów, ale też z pięknymi kartami w historii. Ani Chrystusem narodów, ani anus mundi. Jako Polacy powinniśmy być dumni z siebie, podkreślać w naszym dziedzictwie co dobre, próbować dołożyć swoją cegiełkę do gmachu kultury polskiej. Myślenie "co powie Francja" albo "skorzystajmy z okazji żeby usiąść cicho" jest śmieszne, ale wymachiwanie szabelką na wszystkich naokoło, również.
Piotr II Grzegorz
książę senior
Locked

Return to “Realna polityka”