Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką
Locked

Tak
30
67%
Nie
12
27%
Nie mam zdania
3
7%

Total votes: 45

Adi1992

Post by Adi1992 »

Zadam Państwu pytanie, czy popieracie członkostwo Polski w Unii Europejskiej.
Przygotowałem ankietę.
imi

Re: Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Post by imi »

To zamierzamy wstąpić do UE? Kiedy? fajnie! Do roboty do UK wyjadę, języka się poduczę. Po****am.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Andrzej Swarzewski

Post by Andrzej Swarzewski »

Zagłosowałem na nie, ale odpowiedź nie jest taka łatwa i samo "tak" i "nie" nie wystarczy.
Dlatego uzupełnię. Sama idea współpracy międzynarodowej nie jest nowa i nie widzę w niej nic kosmopolitycznego. Jednak pewnych granic się nie przekracza. Według mnie unia przekracza. Te normy gospodarcze na produkcje różnych produktów są szkodliwe dla Polski. Uważam też, że wspólna waluta nie powinna mieć miejsca, gdyż to prowadzi do gospodarczej katastrofy dla całej Europy.
Popieram natomiast współpracę międzynarodową, utrzymywanie na świecie pokoju (Afganistan, Irak już odpuszczę - to wina NATO, nie UE).
Trudno jest powiedzieć jak byłoby w Polsce, gdybyśmy nie wstąpili do Unii. Albo bylibyśmy czarną dziurą albo bogatym państwem dzięki naszym licznym produktom, których produkować nie możemy lub możemy w małym stopniu.
Andrzej Swarzewski
imi

Post by imi »

Andrzej Swarzewski wrote:Zagłosowałem na nie, ale odpowiedź nie jest taka łatwa i samo "tak" i "nie" nie wystarczy.
Dlatego uzupełnię. Sama idea współpracy międzynarodowej nie jest nowa i nie widzę w niej nic kosmopolitycznego. Jednak pewnych granic się nie przekracza. Według mnie unia przekracza. Te normy gospodarcze na produkcje różnych produktów są szkodliwe dla Polski. Uważam też, że wspólna waluta nie powinna mieć miejsca, gdyż to prowadzi do gospodarczej katastrofy dla całej Europy.
Popieram natomiast współpracę międzynarodową, utrzymywanie na świecie pokoju (Afganistan, Irak już odpuszczę - to wina NATO, nie UE).
Trudno jest powiedzieć jak byłoby w Polsce, gdybyśmy nie wstąpili do Unii. Albo bylibyśmy czarną dziurą albo bogatym państwem dzięki naszym licznym produktom, których produkować nie możemy lub możemy w małym stopniu.

Spóźniliście się z debatą chłopcy o parę lat.

Zresztą dopóki nie płacicie podatków możecie pytlować do woli tak naprawdę nie wiedząc o czym mowa i powtarzając zasłyszane gdzieś czy przeczytane slogany. Nie bronię, ale nie ukrywam, że drażnią mnie dzieci paplające o polityce.

Nie da się tego bzdurnego działu wytegować z głównej?
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Image
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

Znów w mniejszości i to razem z Andrzejem. Za to popieram obecność wszystkich narodów pod naszym sarmackim berłem.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Adi1992

Post by Adi1992 »

Andrzej Swarzewski wrote:Zagłosowałem na nie, ale odpowiedź nie jest taka łatwa i samo "tak" i "nie" nie wystarczy.
Ja jestem zdecydowanie za wprowadzeniem euro w Polsce. Uważam że wprowadzenie wspólnej waluty będzie wielkim sukcesem dla naszego kraju. Mam nadzieje że strefa euro nigdy nie rozpadnie się i zacznie być bardzo stabilna, bo właśnie rozpad strefy euro był jeszcze większą katastrofą gospodarczą dla całej Europy. Należy zdecydowanie walczyć z eurosceptykami bo oni chcą zniszczyć Unię Europejską. Oby nigdy nie byli w wielkiej polityce bo przez eurosceptyków Europa cofnie się do średniowiecza a ja tego zdecydowanie nie chcę.
A0014
Gadu-Gadu: 1829224

Post by A0014 »

W tym temacie można napisać wiele.

Na pewno UE potrzebuje reform. Zbyt dużo w niej biurokracji, zbyt rozbudowane i często niezrozumiałe dla społ. struktury.
Totalna niejasność na kogo głosujemy w wyborach do PE (tutaj powinny być bezpośrednie wybory na partie europejskie i programy), obecnie wynika z tego praktyczny brak wpływu na wybór władz.
Normy właściwie może i są dobre ze względu na kreowanie jakości rynku względem rynków zewnętrznych- ale oczywiście walka z absurdami też jest niegłupim pomysłem.
Samotna walka o pewne idee też ma wątpliwe podstawy - poczynając od pro-ekologiczności, która stosowana przez unię w takim wymiarze zarzyna i znacznie niweluje konkurencyjność UE względem krajów spoza.
I tak dalej...

O strefie euro nie wspomnę, bo tu problemów jest znacznie więcej - od gospodarek zupełnie różniących się od siebie po mający zbyt małą moc decyzyjną banku centralnego.
Do Euro uważam, że powinniśmy przystąpić jak będziemy mieli porównywalną gospodarkę do trzona eurostrefy. Może za 20 lat...jak dobrze pójdzie.

Słabsza waluta, albo inaczej mówiąc współmierna wartość waluty też jest pożyteczna.Wartość euro jest pewną średnią co może, choć nie musi być szkodliwe.
Oczywiście ryzyko spekulacji jest większe, ale na walkę z tym też są sposoby.
Last edited by A0014 on 6 Dec 2011, o 22:59, edited 1 time in total.
(—) Misza Korab-Kaku
David J.
Gadu-Gadu: 0

Post by David J. »

Niestety, i ja musiałem zagłosować przeciw.

Może zacznę od samego początku, kilka lat temu kazałbym się Państwu popukać w głowę, wtedy Polska w UE była dla mnie oczywistością i nie wyobrażałem sobie innej opcji niż ta. Później mój światopogląd ewoluował, aż kilka miesięcy temu popierałbym UE, ale tylko przy znacznie mniejszej integracji. Ale przez ostatnie wydarzenia i niebezpieczne plany co do przyszłości Unii coraz bardziej boję (tak, boję się) o niepodległość i suwerenność RP, która jest zagrożona. Płomienne przemówienie ministra Sikorskiego, plany przywódców Europy... Dlatego wyjście z UE aby nas przed tym uchronić jest dla mnie najlepszym pomysłem.
(-) David Janowski
Piotr_II_Grzegorz

Post by Piotr_II_Grzegorz »

Adi1992 wrote:Ja jestem zdecydowanie za wprowadzeniem euro w Polsce. Uważam że wprowadzenie wspólnej waluty będzie wielkim sukcesem dla naszego kraju. Mam nadzieje że strefa euro nigdy nie rozpadnie się i zacznie być bardzo stabilna, bo właśnie rozpad strefy euro był jeszcze większą katastrofą gospodarczą dla całej Europy. Należy zdecydowanie walczyć z eurosceptykami bo oni chcą zniszczyć Unię Europejską. Oby nigdy nie byli w wielkiej polityce bo przez eurosceptyków Europa cofnie się do średniowiecza a ja tego zdecydowanie nie chcę.

Jak zamierzasz walczyć zdecydowanie - strzelać w potylicę czy tylko zamykać w zakładach dla obłąkanych?

W walucie nie chodzi o to, żeby realizowała jakąś wizję ideologiczną tylko żeby w należyty sposób pełniła funkcje waluty. W tym sensie XIX wiek z parytetem złota - zapewniał wszystkie cechy unii walutowej faktycznie, bez unii walutowej, bez instytucji banku centralnego. Po prostu pieniądz złoty o stałym parytecie powodował, że skoro 1 uncja to 4 funty, 20 dolarów czy 100 franków - to jasne jest że 4 funty = 20 dolarów = 100 franków. Tak było w zasadzie przez cały wiek XIX, poza sytuacjami ekstremalnymi, gdzie malało zaufanie na to pokrycie. Więc można te same cele osiągnąć bez czapy biurokratycznej.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
John Rasmusen

Post by John Rasmusen »

Panie Jasiński a nie zauważył Pan przypadkiem, że NIEWPROWADZENIE euro w Polsce tylko uratowało nas przed pogłębieniem nędzy? UE sprawdzało się w obecnej formie za czasów zimnej wojny, gdy trzeba było współpracy aby odbudować Europę Zachodnią po II WŚ, a Chiny były w izolacji. Teraz to jedyne co jeszcze może ten twór uratować to stworzenie federacji, a na to nie zgodzą się nowe państwa.
Image

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Locked

Return to “Realna polityka”