Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Tak
30
67%
Nie
12
27%
Nie mam zdania
3
7%

Total votes: 45

Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Post by Gauleiter Kakulski »

Ja twierdzę, że UE wywodzi się od EWG, EWWiS i Euratom. Nie, że to jedno i to samo. Świat się zmienia i zmienia się Wspólnota Europejska.

A to nie Pan napisał to:

UE sprawdzało się w obecnej formie za czasów zimnej wojny, gdy trzeba było współpracy aby odbudować Europę Zachodnią po II WŚ, a Chiny były w izolacji.

?

Podpowiem, że "w obecnej formie" nie oznacza "jako odległe źródło tego, co mamy obecnie".

Idąc Pana tokiem myślenia - PRL to nie Polska, bo miał inną nazwę, nie było senatu, prezydenta, politykę zagraniczną uzależnioną od Ruskich?

Nie łapie Pan mojego toku myślenia. PRL to Polska, ale nie Rzeczpospolita Polska. Cechą Rzeczpospolitej jest istnienie wymienionych organów, "Polska" to pojęcie dużo bardziej abstrakcyjne i bez określonej konotacji.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
John Rasmusen

Post by John Rasmusen »

Napisałem tak, bo nie wszystkim EWWiS,EWG coś mówi. Mogłem napisać WE, wtedy Pan już nie miałby się do czego doczepić ;p

Ale jednak jedno od drugiego się wywodzi. To tak jakby powiedzieć, na naszym wirtualnym przykładzie, że Księstwo Sarmacji za czasów istnienia Senatu, to nie to samo co obecnie.
Image

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Gauleiter Kakulski

Postawiono dwa sensowne zarzuty przeciw członkostwu w UE: rzekome tłamszenie polskiej gospodarki (do czego się odniosłem, jak widzę w przekonujący sposób) i to, że obecna formuła UE sprawdzała się w czasie zimnej wojny, nie dziś (z czym jeszcze walczymy ;) ).

Ech.

Myli Pan dwie rzeczy: ciągłość i tożsamość.

Pisząc "UE sprawdziła się w obecnej formule w czasie zimnej wojny" stwierdza Pan tożsamość dzisiejszej i ówczesnej formuły UE. Co - do czego chyba już doszliśmy - jest fałszywe. Stąd i sam zarzut jest fałszywy, po prostu UE w czasie zimnej wojny nie miała dzisiejszej formuły.

Pisząc "UE wywodzi się z ..." stwierdza Pan pewną ciągłość. Z którą nie można się nie zgodzić ;) Nijak to jednak ma się do Pana zarzutu, tym bardziej nie jest jego uzasadnieniem ;)
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Liliana Blanke
Gadu-Gadu: 39714146

Post by Liliana Blanke »

Adrian Jasiński wrote:
Andrzej Swarzewski wrote:Zagłosowałem na nie, ale odpowiedź nie jest taka łatwa i samo "tak" i "nie" nie wystarczy.
Dlatego uzupełnię. Sama idea współpracy międzynarodowej nie jest nowa i nie widzę w niej nic kosmopolitycznego. Jednak pewnych granic się nie przekracza. Według mnie unia przekracza. Te normy gospodarcze na produkcje różnych produktów są szkodliwe dla Polski. Uważam też, że wspólna waluta nie powinna mieć miejsca, gdyż to prowadzi do gospodarczej katastrofy dla całej Europy.
Popieram natomiast współpracę międzynarodową, utrzymywanie na świecie pokoju (Afganistan, Irak już odpuszczę - to wina NATO, nie UE).
Trudno jest powiedzieć jak byłoby w Polsce, gdybyśmy nie wstąpili do Unii. Albo bylibyśmy czarną dziurą albo bogatym państwem dzięki naszym licznym produktom, których produkować nie możemy lub możemy w małym stopniu.
Ja jestem zdecydowanie za wprowadzeniem euro w Polsce. Uważam że wprowadzenie wspólnej waluty będzie wielkim sukcesem dla naszego kraju. Mam nadzieje że strefa euro nigdy nie rozpadnie się i zacznie być bardzo stabilna, bo właśnie rozpad strefy euro był jeszcze większą katastrofą gospodarczą dla całej Europy. Należy zdecydowanie walczyć z eurosceptykami bo oni chcą zniszczyć Unię Europejską. Oby nigdy nie byli w wielkiej polityce bo przez eurosceptyków Europa cofnie się do średniowiecza a ja tego zdecydowanie nie chcę.

Powiedział co wiedział. Bez urazy, ale po przeczytaniu pana posta, stwierdziłam że nie ma pan pojęcia o czym pisze. Nie wiem, czy wiesz ale wprowadzenie waluty EURO w Polsce jest projektem chorym, bezsensownym i żałosnym ze strony Rządu. Zacznijmy od tego, że Polska nie jest w ogóle przygotowana do wprowadzenia takiej waluty, a tym bardziej do przystosowanie jej do warunków gospodarczych. Ale jako, że pan popiera ten pomysł, to mam nadzieję, że jak przeliczą pensje pana rodziców to odechce się tego panu.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
GG: 39714146
mail: olablanke@strona.pl
Adi1992

Post by Adi1992 »

Nie odechce mi się. Jestem przekonany że w 2015 lub w 2016 roku Polska spełni kryteria wejścia do strefy euro. Mam głęboką nadzieje że strefa euro nie rozpadnie się, bo rozpad strefy euro byłby bardzo szkodliwy.
Liliana Blanke

Post by Liliana Blanke »

Adrian Jasiński wrote:Nie odechce mi się. Jestem przekonany że w 2015 lub w 2016 roku Polska spełni kryteria wejścia do strefy euro. Mam głęboką nadzieje że strefa euro nie rozpadnie się, bo rozpad strefy euro byłby bardzo szkodliwy.

To pensja nauczyciela musiałabym wynosi 8000 PLN, pensja sprzątaczki 4000 PLN, a pensja prawnika 20 000 PLN. Mówimy tutaj o rzeczach nierealnych, a tym bardziej o pana śmiesznych poglądach.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
Gauleiter Kakulski

Powiedział co wiedział. Bez urazy, ale po przeczytaniu pana posta, stwierdziłam że nie ma pan pojęcia o czym pisze. Nie wiem, czy wiesz ale wprowadzenie waluty EURO w Polsce jest projektem chorym, bezsensownym i żałosnym ze strony Rządu.

Argumenty poprosimy :)
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Liliana Blanke

Post by Liliana Blanke »

KubaPakulski wrote:
Powiedział co wiedział. Bez urazy, ale po przeczytaniu pana posta, stwierdziłam że nie ma pan pojęcia o czym pisze. Nie wiem, czy wiesz ale wprowadzenie waluty EURO w Polsce jest projektem chorym, bezsensownym i żałosnym ze strony Rządu.

Argumenty poprosimy :)

Po pierwsze, Polska nie jest przygotowana do takich zmian po względem gospodarczym. Po drugie, Polska jest krajem słabym który nie daje sobie często rady z najbardziej błahymi sprawami. Dobrze się, żyje jak się żyje obecnie, i nie narzekajmy. Ja, nie wyobrażam sobie, żebym dostawała marne 1000 Euro za etat jako nauczycielka i musiała liczyć się z każdym groszem. Pamiętajmy, że w Polsce mamy zagraniczne marki odzieżowe - jako osoba korzystająca z ich usług, po wprowadzeniu Euro będę mogła sobie pozwolić na bardzo sporadyczne wypady, albo na patrzenie w wystawę.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
TAR

Post by TAR »

Liliana Blanke wrote:To pensja nauczyciela musiałabym wynosi 8000 PLN, pensja sprzątaczki 4000 PLN, a pensja prawnika 20 000 PLN. Mówimy tutaj o rzeczach nierealnych, a tym bardziej o pana śmiesznych poglądach.

Eeeeee? Tak na Słowacji i Estonii jest? Oo

Przelicznik będzie prosty. Jak 4 zł = 1 euro to pensja nauczyciela jest 1600 zł zmienią na 400 euro. Chleb 2 zł na 0,50 euro.

Chyba, że źle mówię? Oo
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Image

Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Gauleiter Kakulski

Hmm. Prosiłem o argumenty, otrzymałem zestaw opinii... :)

Dostosowanie gospodarcze przyjdzie samo, 77% polskiego eksportu idzie do strefy euro. Za pięć lat euro samo wejdzie do obiegu, zwłaszcza mentalnego, zobaczy Pani. Ja rozliczam się częściowo w Euro, ceny samochodów przeliczane są z Euro, ceny paliw zapewne też będą przeliczane z euro. Pewnego dnia wprowadzenie tej waluty będzie oznaczało zniesienie stanu fikcji i dodatkowego problemu.
Marne 1000 Euro, ło jeju. Myślę, że większość Sarmatów cieszyła by się z marnego tysiąca Euro pensji :)

Po drugie, Polska jest krajem słabym który nie daje sobie często rady z najbardziej błahymi sprawami.

A jak to się ma do euro?

Pamiętajmy, że w Polsce mamy zagraniczne marki odzieżowe - jako osoba korzystająca z ich usług, po wprowadzeniu Euro będę mogła sobie pozwolić na bardzo sporadyczne wypady.

Ceny już dziś są przeliczane z podawanych w euro wytycznych z central. Nie będzie żadnej różnicy jeżeli nie zostanie zmieniona polityka wielkich korpo ;)
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Locked

Return to “Realna polityka”