Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z realną polityką

Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Tak
30
67%
Nie
12
27%
Nie mam zdania
3
7%

Total votes: 45

Liliana Blanke
Gadu-Gadu: 39714146

Re: Czy popierasz członkostwo Polski w Unii Europejskiej?

Post by Liliana Blanke »

Szanowny panie,

Jeżeli, chodzi o problemy Polski to ma to się bardzo do waluty Euro, ze względu na to że nasz polski rząd z naszym ukochanym nieskazitelnym i największym złodziejem premierem Donaldem Tuskiem ma kłopoty ze swoją samooceną i inteligencją, więc nie liczmy na jakieś przemyślane decyzje. A już tym bardziej na to, że pan Tusk da radę sobie ze strefą Euro. Jeżeli chodzi o 1000 Euro, hmm ale ja bym tyle nie chciała mieć. Na pewno nie pracowałabym cały etat po to, żeby zarobić tak małe pieniądze. Większa średnia krajowa jest w Austrii.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
GG: 39714146
mail: olablanke@strona.pl
Gauleiter Kakulski
Gadu-Gadu: 0

Post by Gauleiter Kakulski »

Jeżeli, chodzi o problemy Polski to ma to się bardzo do waluty Euro, ze względu na to że nasz polski rząd z naszym ukochanym nieskazitelnym i największym złodziejem premierem Donaldem Tuskiem ma kłopoty ze swoją samooceną i inteligencją, więc nie liczmy na jakieś przemyślane decyzje

Eeeeee?

Większa średnia krajowa jest w Austrii.

Ekhm, Austria na tę średnią krajową prawie 70 lat pracuje. My na naszą 20. Jest różnica, nie?
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Image
TAR

Post by TAR »

KubaPakulski wrote:.
Marne 1000 Euro, ło jeju. Myślę, że większość Sarmatów cieszyła by się z marnego tysiąca Euro pensji :)

A ja byłbym w raju by zarabiać 4000 zł/1000 euro.

Proszę pani. Najwyraźniej musi pani mieć niewiedzę, bo co to pani pisała o euro nie ma żadnego sensu i logiki. Ale faktem ma pani racje gospodarka polska nie za bardzo przygotowana przez "kryzys".

Edit:

W Polsce zarabianie 1 tys euro(4 tys zł) to będzie powyżej średniej krajowej w Polsce. W tej chwili średnia chyba jest jakieś 3600 zł.

Zresztą co ma wspólnego gospodarka Austrii do Polski? Oo

Edit2:

Już rozumie, po prostu ma pani bunt młodzieńczy. :D I jest to normą w wieku 17. :D
Last edited by TAR on 16 Dec 2011, o 14:39, edited 1 time in total.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Image

Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Liliana Blanke

Post by Liliana Blanke »

Wie pan, to nie jest oto chodzi ile na co się pracuje, tylko jak. Owocem pracy jest wysiłek a nie czas przepracowany. A co do pierwszego zdania, nie skomentuje, bo wyraziłam się dość jasno na temat naszego rządu, a tym bardziej na temat pana Donalda Tuska.

A ja byłbym w raju by zarabiać 4000 zł/1000 euro.

Proszę pani. Najwyraźniej musi pani mieć niewiedzę, bo co to pani pisała o euro nie ma żadnego sensu i logiki. Ale faktem ma pani racje gospodarka polska nie za bardzo przygotowana przez "kryzys".

Edit:

W Polsce zarabianie 1 tys euro(4 tys zł) to będzie powyżej średniej krajowej w Polsce. W tej chwili średnia chyba jest jakieś 3600 zł.

Zresztą co ma wspólnego gospodarka Austrii do Polski? Oo

To proszę iść i zarabiać 1000 euro, ja za taką pensję dziękuje. A średnia krajowa w Polsce wynosi dokładnie 3200 zł.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
TAR

Post by TAR »

Liliana Blanke wrote:To proszę iść i zarabiać 1000 euro, ja za taką pensję dziękuje. A średnia krajowa w Polsce wynosi dokładnie 3200 zł.

Wiec będę zarabiać 4 tys złote! A wiec powyżej średniej krajowej. A ile pani chce zarabiać? 10 tys euro? :D:D:D

Liliana Blanke

Post by Liliana Blanke »

meval wrote:
Liliana Blanke wrote:To proszę iść i zarabiać 1000 euro, ja za taką pensję dziękuje. A średnia krajowa w Polsce wynosi dokładnie 3200 zł.

Wiec będę zarabiać 4 tys złote! A wiec powyżej średniej krajowej. A ile pani chce zarabiać? 10 tys euro? :D:D:D

Za 2500 Euro spokojnie bym pożyła ;) Sęk w tym, że wtedy już nie będzie pan przeliczał euro na złotówki ;)
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
Gauleiter Kakulski

Owocem pracy jest wysiłek a nie czas przepracowany.

Owocem pracy jest produkt, usługa, szerzej - wartość dodana. Nie wysiłek.

A co do pierwszego zdania, nie skomentuje, bo wyraziłam się dość jasno na temat naszego rządu, a tym bardziej na temat pana Donalda Tuska.

Jasno bo jasno, ale głupio.

To proszę iść i zarabiać 1000 euro, ja za taką pensję dziękuje

A co takiego Pani umie, że rości sobie Pani prawo do większych pieniędzy?

A średnia krajowa w Polsce wynosi dokładnie 3200

Za zeszły rok wynosiła 3330 z groszami. Pięknie, co zdanie to bubel albo błąd :)
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
TAR

Post by TAR »

Liliana Blanke wrote:Za 2500 Euro spokojnie bym pożyła ;) Sęk w tym, że wtedy już nie będzie pan przeliczał euro na złotówki ;)

Bretończycy godne żyją już za 1300 euro. I będę przeliczał bo będzie przeliczana. We Francji podają cenę w euro i jak w Frankach francuskich. ;) Poza tym w całej euro strefie nie zarabiają tyle samo, lecz rożnie. Mój kolega głuchy Estończyk zarabia 348 euro i nie narzeka, i dalej przelicza na koronę estońską.

Pani najwyraźniej nie zna realia gospodarcze i nigdy w życiu pani nie pracowała. Pewnie pani powie, że Czech zarabia więcej niż my. :D Bo jakieś 9 tyś koron czeskich.

Liliana Blanke

Post by Liliana Blanke »

KubaPakulski wrote:
Owocem pracy jest wysiłek a nie czas przepracowany.

Owocem pracy jest produkt, usługa, szerzej - wartość dodana. Nie wysiłek.

A co do pierwszego zdania, nie skomentuje, bo wyraziłam się dość jasno na temat naszego rządu, a tym bardziej na temat pana Donalda Tuska.

Jasno bo jasno, ale głupio.

To proszę iść i zarabiać 1000 euro, ja za taką pensję dziękuje

A co takiego Pani umie, że rości sobie Pani prawo do większych pieniędzy?

A średnia krajowa w Polsce wynosi dokładnie 3200

Za zeszły rok wynosiła 3330 z groszami. Pięknie, co zdanie to bubel albo błąd :)

Tak chciałabym sobie rościć prawa do wyższej pensji bo ludzie po studiach, wykształceni pragną perspektyw pracy, a nie wysokich podatków, klepania biedy itp. Co do średniej krajowej pomyliłam się o nie całe ~130 zł z groszami, myślę że pana uwaga jest zbędna i odbiegająca całkowicie od tematu. Jestem tylko taka ciekawa, czemu udział w tej dyskusji czynny mają takie osoby jak pan, pan Swarzewski i Jasiński. Tak się składa, że znam wartość korony czeskiej.
Liliana Blanke-Chojnacka
obywatelka Sarmacji
W razie pytań:
Gauleiter Kakulski

Tak chciałabym sobie rościć prawa do wyższej pensji bo ludzie po studiach, wykształceni pragną perspektyw pracy, a nie wysokich podatków, klepania biedy itp.

A Pani zdaniem to pieniądze z pokryciem skąd się biorą? Z kapelusza się je wyjmuje? W bankomatach drukuje? Pani chcenie nie ma nic do rzeczy, póki nie oferuje Pani sobą nic, co byłoby dla pracodawcy warte tych dziesięć kawałków.

Bogactwo narodów bierze się z pracy, nie ze chcenia-sobie.

Co do podatków - efektywne podatki na poziomie 40% w Polsce to jeszcze nie jest katastrofa. Ja bym mógł nawet więcej płacić, gdyby prawo było jasne i jednoznaczne. Opłaciłoby mi się w sumie.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Image
Locked

Return to “Realna polityka”